Polecane posty

szymek    75

miał by pracować na 40 ha. chodzi o to że przy 16tce siada podnośnik, co pół roku trzeba robić. seria 61xx będzie dużo słabsza od 16? ziemia dość ciężka w uprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A po co tak duża serię. Ten Ferdek przegoni 16tke 2 razy w polu a i paliwa spali dużo mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Seria 81xx to moim skromnym zdaniem porażka. Ta 61xx spokojnie zastąpi 16xxx zetora. Podnośnik o wiele mocniejszy. Lepiej zestopniowana skrzynia (o ile w 16xxx można mówić o jakimś stopniowaniu w porównaniu z MF-em). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To możesz się rozczarować mocą w stosunku do 16.Szukaj 150 km.

Masz rację, 16-stka ma ich co najwyżej 120 - koni użytecznych a nie teoretycznych więc rozczaruje się że tu koni mniej a bystrzejszy w polu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

6190 bardzo udany ciągnik i nie ma co to porównywać niestety z ursusem czy zetorem

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Ja znam kolesia który ma jd chyba 6630 i "16" i mimo że jasiek ma 15 mniej czy 20 to ursusa obskoczy dwa razy.Jakby w zetorze czy ursusie umieli wymyślić dobrą skrzynię to te 150 km mogło by pójść na koła a nie być tylko w teorii i by dało się je wykorzystać a tak przez skrzynię ursus przegrywa wydajnością nawet z traktorami 20-30 km słabszymi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

Masz rację, 16-stka ma ich co najwyżej 120 - koni użytecznych a nie teoretycznych więc rozczaruje się że tu koni mniej a bystrzejszy w polu :lol:

czemu 16tka ma 120 koni użytecznych?? czyżby turbo padło czy wąskie laczki i się grzebie? zawsze uważałem te ciężkie ursusy za woły do najcięższych robót nie wymagających zwrotności, bo o niej nie ma mowy w tych traktorach

kolego jonek 98 zgadza się z tymi skrzyniami, niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Pytanie jaka 16 była, bo zdrowa, dobra i zadbana 16  to niestety podobnie co MF 135 km, ale co do skrzyni i podnośnika to nie ma co porównywać.Nie raz  się spotkałem że te 135 km zachodnich to  podobnie co Polska 16.

Osobiście wszystkim odradzam Ursusy, żeby nie było że chwale to coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Do Ursusa według mocy to można by już czepiać porządną 4 obracana a nawet 5 tylko podnośnik szlak trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

nie chodzi tu o moc bo tej  nie brakuje. tylko podnośnik co pół roku trzeba robić, nie wyrabia po prostu z tymi maszynami za ciężkie są. i dlatego padł pomysł na coś około 130km tylko żeby hydraulika była mocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

teee jo Ci sprzedom takigo za 7tys z oryginalną farbą ino se jedna odkładnica wyminisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LsGelu    29

http://olx.pl/oferta/rozrzutnik-obornika-le-boulch-woj-lodzkie-idealny-CID757-IDasijz.html#d14739ab4e

Panowie mam parę pytań do tego rozrzutnika:

Czy łańcuchy od posuwu są wpuszczane w podłogę czy taśma chodzi po wierzchu?

Czy C-360 dałaby radę w takim rozrzutniku?

Jak z częściami do tych rozrzutników?

Czy warto interesować się tym konkretnym ogłoszeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

teee jo Ci sprzedom takigo za 7tys z oryginalną farbą ino se jedna odkładnica wyminisz

 

Narazie tylko oglądom - jak bydzie tak daleko to sie zgłosza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Nie wiem, ze zdjęć wynika, że górna rama pęknięta, czyli nieźle przeładowywana była, te przyczepy są w orginale na 5,7 tony bez nadstawek, więc swoje chyba już przeszła. Nic nie pisze o możliwości rejestracji. Cena zbyt wysoka moim zdaniem, a śledzę temat przyczep od conajmniej roku, bo sam szukam. Takie przyczepy bez nadstawek chodzą w ogłoszeniach po 5 tys z papierami, koszt nadstawek to 1500zł metalowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

No tak. Wg mnie też nie warto. Tyle pieniędzy za przyczepę max 5-6 ton. Więcej ładowności raczej nie ma bo widać po dość cienkich osiach jak i samym rozmiarze kół. Chyba że bardzo zależy Ci na hydraulicznie otwieranym tyle ale wg mnie niezbyt przydatne, jeśli też byś tego zbyt dużo nie używał to lepiej poszukać jakiejś ładnej HL-ki w tej cenie już możesz dostać 8011 w niezłym stanie 8 ton a w rzeczywistości przy dobrym kole wytrzymuje sporo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj