Polecane posty

Darkos795    4

Mariusz,mam takiego na jednej tarczy,właśnie dlatego że RCW nie opłaca mi się kupować na moje ha a lejek już padł.Zwykłe wapno (węglanowo-magnezowe) siał dobrze,wiosną jak było już mokre to się czasem zapchało,ale nie potrzebna była druga osoba do popychania cały czas.Stożka ani siatki nie ma,ale to nie głupi pomysł

żeby założyć.Na tarczy masz otwory i przestawiasz na granulowane-pyliste i jakieś tam.Jest kilka kombinacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

@cezary niby 5 skib w obrocie ale nie wygląda na jakiś bardzo ciężki pług a w razie czego ostatni korpus idzie odkręcić. A do czego chcesz ją założyć bo jak do zetora to chyba bez odkręcenia się nie obejdzie chociaż do transportu jest kółko to kto wie.

 

myślalem o zetorze, 4 skiby mam ale wydaje mi sie że nie ma co robić nawet pod górke. Z podnoszeniem mysle że nie powinno być problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tutaj nowy i nie umiem się połapać, więc z góry przepraszam zazamieszanie. Chciałbym przerobić swój sortownik Pomech Puck z 2012 roku, mianowicie za taśmą podającą ziemniaki na sita chciałbym zamontować kosz bębnowy z drobnym sitem w celu wyeliminowania kłów od ziemniaków, lecz nigdzie nie mogę znaleźć zdj jak to wykonać czy ktoś może miał podobny problem i przerabiał swój tak sortownik? dodam że nie chce dużo powiększać sortownika bo wiadomo chodzi o każdy centymetr w przechowalni, przepraszam za zamieszanie i z góry dziękuję jeśli ktoś mi coś podpowie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zwykłe wapno węglanowo-magnezowe, czyli mielony dolomit sieje się dobrze. Sąsiedzi sieli kosem i tylko się kurzyło. Inny sąsiad siał to samo wapno Kłosem jednotarczowym. Nie wiem jak to będzie się zachowywać w rozsiewaniu kredy. Nikt w waszej okolicy nie rozsiewa wapna usługowo? Kiepska inwestycja w taki rozsiewacz jak ma być wykorzystany co 4-5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

No właśnie mi chodziło o to żeby był jeden rozsiewacz w domu.Do pylistych i normalnie.A to w miarę udany kompromis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

to , trochę przesolił z ceną za przeżytek  , jak zamieni 5 z 8 to będzie dobrze 

widac  że się wykosztował na przednią oś 

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

a co myślicie halogeny kogut i farba kosztuje wiec cena musi być :D


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

Dzięki za rady, trzeba coś w końcu kupić do ścierniska po zbożu i kukurydzy oraz do likwidacji ugorów. Może rzeczywiście ten grano to dobra opcja do tej pracy. Do siewu raczej odpada bo 1014 spuchnie :P

 

Do likwidacji ugorów i ścierniska szczególnie po kukurydzy to jedynie talerzówka.

Tu masz taka przyzwoita uklad X, gdzie części np. z famarolu i akpila pasuja.

http://olx.pl/oferta/brona-talerzowa-ciagniona-3m-CID757-IDdH6ZW.html#1b2e1d2d3a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Chyba  że  do  remontu ...

 

W  moich stronach  kosztują  trochę  więcej 

np 

 

http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-rcw-rnp3-wapna-nawozu-lancuchowy-dwu-talerzowy-lad-3t-bdb-CID757-ID9yaIt.html#a9a3b67f66

 

http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-wapna-i-nawozow-rcw-3-piast-CID757-IDdXC2R.html#6009a92094

 

 

Thomas2135

 

Granulowane  wapno [ krede ] to  siałem  najzwyklejszym  lejkiem i  szło  bez problemu .

Pyliste  mozna  kupic  duzo  taniej  - dlatego  zastanawiam  sie nad  innym rozsiewaczem 

To jest jeszcze lepsze wyjście - sprzedaj swój rozrzutnik, nie wiem jaki masz ale dołożysz te 5 tys i kupisz np czeski rur 5 albo inny talerzowy, wtedy wapno i obornik będziesz rozrzucał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Kolego speeeder to chyba malo widziałeś skoro mowisz ze do kukurydzy i ugoru tylko talerzowa.. Znajomy ma talerzowe a ja agregat taletzowy z grano i po kukurydzy nie udalo mu sie zrobic nawet po podwojny przejezdzie tak jak to poszlo mi agregatem.. Za jakis tydzien bede talerzowal łąkę bo narazie warunki nie pozwalaja na to wiec postaram sie wstawic zdjecia z efektu jaki wyjdzie

Edytowano przez kundza150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

mój sasiad ma agregat talerzowy z wałem rurowym ale po kukurydzy pożycza od mnie dużej ciezkiej talerzówki myśle że w agregacie talerzowym do kukurydzy ma znaczenie średnica talerza żeby agregat był na dużym talerzu


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To jest jeszcze lepsze wyjście - sprzedaj swój rozrzutnik, nie wiem jaki masz ale dołożysz te 5 tys i kupisz np czeski rur 5 albo inny talerzowy, wtedy wapno i obornik będziesz rozrzucał 

Pomysł  niegłupi , ale rozrzutnikiem  nawozu siał nie  będe  ,  a  lejeka miałem  dośc  i  go  sprzedałem niedawno .

Teraz  chcę kupić  coś i  do nawozu  i  do  wapna 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do likwidacji ugorów i ścierniska szczególnie po kukurydzy to jedynie talerzówka.

Tu masz taka przyzwoita uklad X, gdzie części np. z famarolu i akpila pasuja.

http://olx.pl/oferta/brona-talerzowa-ciagniona-3m-CID757-IDdH6ZW.html#1b2e1d2d3a

 Przecież to jest zwykła famarolka. Za 5 tys z nowymi talerzami na przedzie widziałem, ona słynie z pękającej i wyginającej się ramy.

 

Kolego speeeder to chyba malo widziałeś skoro mowisz ze do kukurydzy i ugoru tylko talerzowa.. Znajomy ma talerzowe a ja agregat taletzowy z grano i po kukurydzy nie udalo mu sie zrobic nawet po podwojny przejezdzie tak jak to poszlo mi agregatem.. Za jakis tydzien bede talerzowal łąkę bo narazie warunki nie pozwalaja na to wiec postaram sie wstawic zdjecia z efektu jaki wyjdzie

Zaczep jak możesz swojego 1014 jestem ciekaw jak podoła zadaniu. Osobiście po przeczytaniu wielu postów, tematów i komentarzy pod zdjęciami mam mętlik w głowie jedni chwalą talerzówki inni agregaty talerzowe, kolejni grubery. Ostatnio zaciekawił mnie też taki agregat ale niestety brak o nim opinii: http://olx.pl/oferta/agregat-podorywkowy-steszew-scierniskowy-gruber-rolex-CID757-ID95mv7.html#badf1a1f26


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Pomysł  niegłupi , ale rozrzutnikiem  nawozu siał nie  będe  ,  a  lejeka miałem  dośc  i  go  sprzedałem niedawno .

Teraz  chcę kupić  coś i  do nawozu  i  do  wapna 

ciężko Ci będzie takie uniwersum wybrać, sam miałem taki problem bo nie było skąd pożyczyć piasta i postanowiłem swój kupić szukałem dość długo i znalazłem, 3 tonowy napęd hydrauliczny ale na taśmie na ładnych oponach,zdrowej ramie z nowymi hydromotorami dałem 3500,- stał na olx ze dwa miesiące za 4000,- i pojechałem zaproponowałem 3500,-gość się zgodził i jest u mnie ;)   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

kupiłem taką używaną od jednego z użytkowników forum za 100,-pompuje ładnie jednak licznik troche oszukuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A kłos ma obroty od środka chyba tak jak w bogballe?? właśnie myślę że może mojego bym tak przerobił bo niby koszt nie duży tylko trochę pogłówkować a siew idzie dobrze i równa dawka idzie a co do zamykania to jak komuś potrzeba to można założyć siłownik z tyłu i po problemie jedną blachę ustawiasz dawkę a druga robi za zasówę. U mnie wystąpiła jedna awaria a mianowicie ruru trzymające podłogę po której chodzi guma ugniły przy ramie bo były cienkawe ale zrobiłem sobie z kwasówki i będzie wieczne


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Andrzejmikulewicz niestety juz nie podczepie po 1014 zostaly tylko zdjecia i wspomnienia zastapil go smerf. Gruberem robilem raz po wylozonym zbozu i nigdy wiecej kupa na kupie ponaciagana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

...

 

@konteno taśma jest szersza, o zbiornik trzeba pytać tam gdzie produkują, bo jeszcze nie widziałem aby ktoś sprzedawał jako część zamienną

 

...

tylko że  tak się składa że jak szukałem to nigdzie nie ma info o szerokości taśmy w tym dużym kłosie , http://www.agrofoto.pl/forum/topic/69135-motyl-czy-k%C5%82os/  z tego wynika że motyl i kłos to jedno i to samo podwozie a z tego http://www.sklep.mizar.com.pl/pas-nosny-wzmocniony-kos-motyl-2015010010-p-13546.html że motyl i kos to ta sama taśma ale pewnie dla mniejszych modeli kłosa

simson2812 jak w kłosie dalej jest taki zarombisty system podłogi na rurkach co nie ma za bardzo dojścia do mycia i szybko gnije to aż mnie korci aby przerobić to na coś takiego jak w unii mxl http://uniagroup-storage.s3.amazonaws.com/bf34d3d8-1fc1-4196-a824-c65df3e8819d_mxl_7500_slimak_animka_wer_11_007_kopia.jpg tylko że dać 2 żmijki wzdłuz szczeliny (napędzane elektrycznie jakimiś silnikami od wycieraczek lub szyb elektrycznych) w skrzyni aby sypały każda na jedną tarczę a rynnę pod żmijki z rury pcv od rolek z folią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

Kolego speeeder to chyba malo widziałeś skoro mowisz ze do kukurydzy i ugoru tylko talerzowa.. Znajomy ma talerzowe a ja agregat taletzowy z grano i po kukurydzy nie udalo mu sie zrobic nawet po podwojny przejezdzie tak jak to poszlo mi agregatem.. Za jakis tydzien bede talerzowal łąkę bo narazie warunki nie pozwalaja na to wiec postaram sie wstawic zdjecia z efektu jaki wyjdzie

Nie musiałem widzieć, bo znam to z wieloletniego doswiadczenia.

... czekam na zdjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Nie ma sprawy kolego Speeeder :D widocznie mamy inne doswiadczenia bo sam robilem tym i tym takze porownanie sie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

 

 

Zaczep jak możesz swojego 1014 jestem ciekaw jak podoła zadaniu. Osobiście po przeczytaniu wielu postów, tematów i komentarzy pod zdjęciami mam mętlik w głowie jedni chwalą talerzówki inni agregaty talerzowe, kolejni grubery. Ostatnio zaciekawił mnie też taki agregat ale niestety brak o nim opinii: http://olx.pl/oferta/agregat-podorywkowy-steszew-scierniskowy-gruber-rolex-CID757-ID95mv7.html#badf1a1f26

 

bo zależy do czego co komu potrzebne... do podorywki gruber, talerzówka i agregat talerzowy wszystkie się nadają.. do uprawy ugoru gruber odpada, bo można sobie tylko roboty narobic... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj