Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Że niby nową Valtrę t4 czy jakoś tak przypomina ta maska?

m.alibaba.com/product/60262751301/85hp-QLN-Kubota-farm-tractor-with.html coś mi ten ciągnik przypomina, tylko nie wiem co :D

  

https://sprzedajemy.pl/1994-deutz-fahr-4-71,25469092
 
najpierw były na allegro później na OLX a teraz już zalewają sprzedajemy
 
czy kiedyś to się skończy??


Póki będą idioci, którzy łapią się na takie "okazje" te ogłoszenia nie znikną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@cezary niby 5 skib w obrocie ale nie wygląda na jakiś bardzo ciężki pług a w razie czego ostatni korpus idzie odkręcić. A do czego chcesz ją założyć bo jak do zetora to chyba bez odkręcenia się nie obejdzie chociaż do transportu jest kółko to kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Był stary zetor za 60tys , rozrzutnik dwuosiowy za 15tys więc już mnie nic nie zdziwi  :) Za lejki powinni cenić po 7 tys bo prosty, niezawodny,bez zbędnej elektroniki/hydrauliki, części tanie, nie to co do zachodnich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Bardzo fajne wersje sąsiad ma taką ładnie wygląda sporo biegów dobra widoczność i to że jest mechaniczny to ceny nie spadają a równają się ze sporo nowszymi mf 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Był stary zetor za 60tys , rozrzutnik dwuosiowy za 15tys więc już mnie nic nie zdziwi  :) Za lejki powinni cenić po 7 tys bo prosty, niezawodny,bez zbędnej elektroniki/hydrauliki, części tanie, nie to co do zachodnich

 

O lejka nikt się nie pyta.Nowy dwutarczowy rozsiewacz z solidną przekładnią którym rozsiejesz też kredę,czy inny pylisty kosztuje tyle co dwudziestoletnia amazonka.Uciążliwe jest otwieranie z tyłu,ale innym rozsiewaczem pylistego nie rozsiejesz,nawet zachodnim :P A to że Cię

to nie dziwi dobrze o Tobie świadczy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

tylko ten ma 2 talerze, a i amazonką wapna pylistego nie posiejesz

 

co do napędu, mam nadzieję że wiesz o co chodzi:

 

b-33821-65073-rozsiewacz-2-tarczowy.jpg

 

rozsiewacz-nawozow-pylistych-wapna-klos-

i o to właśnie chodziło tylko zapewne pasek chodzi płaską stroną po jednym kole a klinem po drugim i może być z tego poślizg lekki na jedną stronę

no i te talerze , trochę wklęsłe środkiem jak i te w zachodnich tylko nie wiem jak sa w nich otwory ,  można przestawiać łopatki czy sa na stałe po promieniu , no i zastanawia mnie szerokość tasmy , to jest to samo co w kosie czy inna , no i czy da sie dokupic skrzynię taka jak w tych siewkach 600kg

do napędu szybra z kabiny też pewnie coś da się wymyslić 

simon2812 blacha raczej jest taka trochę podobnie gięta jak chybotliwa podłoga w sadzarce do ziemniaków

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ty kolego na serio z tym pytaniem ? :D

Owszem , jak najbardziej  serio 

 

Był stary zetor za 60tys , rozrzutnik dwuosiowy za 15tys więc już mnie nic nie zdziwi  :) Za lejki powinni cenić po 7 tys bo prosty, niezawodny,bez zbędnej elektroniki/hydrauliki, części tanie, nie to co do zachodnich 

Nie  pytałem o lejka , tylko  o 

 

 

Rozsiewacz nawozów „Kłos” jest przeznaczony do powierzchniowego wysiewu nawozów mineralnych granulowanych i pylistych oraz wapna nawozowego na polach uprawnych, łąkach, ścierniskach i pastwiskach.

 

Maksymalna ładowność 700kg.

Dwie tarcze wysiewające.

Skrzynia z tworzywa.

Szerokość robocza do 14m.

327165637_5_644x461_rozsiewacz-nawozow-d
327165637_1_644x461_rozsiewacz-nawozow-d
327165637_2_644x461_rozsiewacz-nawozow-d
327165637_6_644x461_rozsiewacz-nawozow-d

 

 

O lejka nikt się nie pyta.Nowy dwutarczowy rozsiewacz z solidną przekładnią którym rozsiejesz też kredę,czy inny pylisty kosztuje tyle co dwudziestoletnia amazonka.Uciążliwe jest otwieranie z tyłu,ale innym rozsiewaczem pylistego nie rozsiejesz,nawet zachodnim :P A to że Cię

to nie dziwi dobrze o Tobie świadczy B)

Użytkujesz coś  takiego? jak jest  własnie  z pylistym  wapnem ? nie  ma tam jakiejś siatki , lub  stożka  w skrzyni nad taśmą? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

O lejka nikt się nie pyta.Nowy dwutarczowy rozsiewacz z solidną przekładnią którym rozsiejesz też kredę,czy inny pylisty kosztuje tyle co dwudziestoletnia amazonka.Uciążliwe jest otwieranie z tyłu,ale innym rozsiewaczem pylistego nie rozsiejesz,nawet zachodnim :P A to że Cię

to nie dziwi dobrze o Tobie świadczy B)

Czytaj ze zrozumieniem, napisałem żartobliwie że lejek jeszcze prostszy i powinien być droższy - taki jest tok rozumowania co niektórych . A za tą kasę to piasta kupisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W kosie granulowane wapno się zbija i trzeba kijem dziobać. Nie ma szans nasypać do pełna. Tutaj kształt skrzyni jest taki, że będzie część zostawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Czytaj ze zrozumieniem, napisałem żartobliwie że lejek jeszcze prostszy i powinien być droższy - taki jest tok rozumowania co niektórych . A za tą kasę to piasta kupisz 

Chyba  że  do  remontu ...

 

W  moich stronach  kosztują  trochę  więcej 

np 

 

http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-rcw-rnp3-wapna-nawozu-lancuchowy-dwu-talerzowy-lad-3t-bdb-CID757-ID9yaIt.html#a9a3b67f66

 

http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-wapna-i-nawozow-rcw-3-piast-CID757-IDdXC2R.html#6009a92094

 

 

Thomas2135

 

Granulowane  wapno [ krede ] to  siałem  najzwyklejszym  lejkiem i  szło  bez problemu .

Pyliste  mozna  kupic  duzo  taniej  - dlatego  zastanawiam  sie nad  innym rozsiewaczem 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

sam się mocno zastanawiam nad tym kłosem, bo wywalić ponad 7tys za rcw, który wysieje kilkanaście ton co 4-5 lat i będzie mi zajmował miejsce, mało opłacalne na takim areale

 

@konteno taśma jest szersza, o zbiornik trzeba pytać tam gdzie produkują, bo jeszcze nie widziałem aby ktoś sprzedawał jako część zamienną

 

dopiero kupił i już chce sprzedać  :lol:

http://olx.pl/oferta/ursus-1224-CID757-IDevAz5.html#e8627d7e23


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ale 500h w tydzień zrobił :> jest moc :D

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiscie mialem mozliwosc kupna identycznej za 12.500 a doplata do agregatu grano systen shark 3m z hydropakiem wyniosla mnie 1.500. I padl wlasnie wybor na niego jak to mówi koles od ktorego mialem kupic ta talerzowe ciagana to to robi robote! Eleganckie ustawienie talerzy robi dobra robote a do tego mam agregat siewny

 

To już mam mętlik w głowie wiele osób mówi, że lepiej ciężką talerzówkę niż agregat. Myślałem nad takim modelem jak tu: 

http://olx.pl/oferta/talerzowka-kverneland-CID757-IDcRkRW.html#58f497eaa1.


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Tak jak patrze każdy kto taką posiada stara sie jej pozbyć bynajmniej w naszych stronach tak jest i cenia mniejsza niz przed rokiem.
Jak juz chcialbys ciagana talerzowe to lepsza by byla w kszalcie litety x bo przy v aby dobrze zrobic potrzebna jest predkosc przy x predkosc jest nie potrzebna.
Minusem agregatu talerzowego jest jego ciezar w transporcie jak jeszcze mielismy ursusa 1014 potrafilo niezle bujnac ale robota takim agregatem jest niezle zrobiona

Edytowano przez kundza150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, trzeba coś w końcu kupić do ścierniska po zbożu i kukurydzy oraz do likwidacji ugorów. Może rzeczywiście ten grano to dobra opcja do tej pracy. Do siewu raczej odpada bo 1014 spuchnie :P


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Do siewu nawet bym nie wyruszal sam agregat 1300 dolicz wage siewnika i zboze to cos musi puscic ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj