Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radex    4

Cena dość dobra za ten rok, natomiast zastanawia mnie ta rama, w swojej 8 tonowej mam grubszą, także zwrócił bym uwagę głównie na to.

 

no rana nie jest jakaś gruba, dlatego pewnie że to samoróbka ale jak to chodziło to może będzie dalej chodziło... ? Chociaż sprzedawca mówił że mało ją używali.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Udźwig   3850-  to  w  wersji  z  siłownikami  wspomagającymi ,

327847621_4_644x461_renault-751-z-turem-

ja  tu  takich nie  widzę , więc jest  2 750 ,

wydatek  pompy  około  30 litrów , szału nie  ma  

 

 

To prawie  40  letni  zabytek , jest  tego  coraz  więcej na  części  i  owszem , ale  dlatego że  nie opłaca  sie naprawiac, jak się  coś zepsuje .

Odpuść  sobie , byle  pierdoła  walnie i stoisz , i klniesz że  trza  szukać części  h$$ wie gdzie .

Zachodni  owszem , ale  nie  z takich lat 

 

 

 

izydor6280

 

W moich  stronach 1500 zł - 2000 zł 

Silnik MWM D226-4 stosowany jeszcze w latach 90-tych, skrzynia podobnie. Za tą kasę czego oczekujesz? Sześćdziesiuntkę sobie kup po 5 remontach silnika i 3 skrzyni i co rok całą zimę będziesz się radował w garażu jakie to części tanie i łatwo dostępne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Te renówki są bardzo dobre @pawel85 dobrze pisze. Na filmiku widać że sil. chodzi naprawde dobrze i układ kierowniczy również. Sąsiad na podobnego (z napędem) i sil. naprawdę super i oszczędny. Jest w nim rewers i powinna być skrzynia synchro. Próżno tego szukać w Ursus/Zetor. Jedyny mankament tych maszyn to problemy z WOM, wyrabia sie tam łożyskowanie koła pośredniego. 

Za te pieniądze na pewno długo nie postoi. Jedyny problem to może być rejestracja, jest z Holandii a tam nie rejestrują i w Polsce mogą byc duże kłopoty. Przechodziłem to i nie życzę nikomu.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja  wcale nie  twierdzę że  to złe  ciągniki ,  tylko że są  stare i na pewno nie stały  przez  40 lat. Jak sie  coś popsuje  może  być  problem  z dostaniem  części  i  z ich ceną .

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Co ty kolego @ptaszyna piszesz jakie problemy z rejestracją. Sam kupiłem Renię z Holandii i nie miałem żadnego problemu z rejestracją jedynie trzeba oryginalną fakturę mieć zakupu od handlarza i zrobić tłumaczenie na polski i masz już polski kwit gotowy w wydziale komunikacji  :). Chyba że u Ciebie robili problemy z rejestracją to już nie wina tego że ciągnik był z holandii a ludzi co siedzą w Twoim wydziale komunikacji. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Ja też rejestrowałem ciągnik z Holandii to nawet tłumaczeń nie robiłem,bo miałem umowę wypisaną w dwóch językach.

Wystarczyło zrobić tylko przegląd i do wydziału komunikacji.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Się pisze na umowie czy fakturze ze pojazd nie był rejestrowany wcześniej i łaski w wk nie robią muszę zarejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koleżanka Koniara chyba miala takiego w galerii.
Zachodni, w dobrym stanie do 20 tyś a najlepiej z turem. To można takiego znaleźć, bo po wymaganiach to chyba nie zachód a wschód ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Co ty kolego @ptaszyna piszesz jakie problemy z rejestracją. Sam kupiłem Renię z Holandii i nie miałem żadnego problemu z rejestracją jedynie trzeba oryginalną fakturę mieć zakupu od handlarza i zrobić tłumaczenie na polski i masz już polski kwit gotowy w wydziale komunikacji  :). Chyba że u Ciebie robili problemy z rejestracją to już nie wina tego że ciągnik był z holandii a ludzi co siedzą w Twoim wydziale komunikacji. 

 

Ja też rejestrowałem ciągnik z Holandii to nawet tłumaczeń nie robiłem,bo miałem umowę wypisaną w dwóch językach.

Wystarczyło zrobić tylko przegląd i do wydziału komunikacji.

 

Się pisze na umowie czy fakturze ze pojazd nie był rejestrowany wcześniej i łaski w wk nie robią muszę zarejestrować.

Miałem na umowę w dwóch językach (bez faktury) i zażyczyli sobie świadectwa homologacji (spisanie wszystkich danych potrzebnych w dowodzie). Najlepsze (najgorsze) było to że mi powiedzieli że zależy to od dobrej woli urzędnika czy taki egzemplarz zarejestrują czy nie. Dlatego w jednym WK rejestrują bez problemu a w innym robią pod górkę. O podobnych kłopotach wspominał

@luke16  Wniosek jest taki że warto zapytać się w swoim WK o taką rejestrację przed kupnem, czy nie będzie problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ceniąsię Twoi koledzy zs sprzetem. W życiu nie zapłaciłbym takiej kasy z małego perszinga. Za tę cenę jest masa mocniejszych ciągników bez przodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Czy ja wiem czy dużo ceni? Patrzę po ogloszeniach i cena jest ok. Znajomy w tamtym roku 3512 sprzedał za 34 tys i jeszcze tur mu został... sam osobiście tego modelu ciągnika bym nie kupił z racji zerowego komfortu. Ale będąc u niego ostatnio na godzinę miał trzy telefony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Miałem na umowę w dwóch językach (bez faktury) i zażyczyli sobie świadectwa homologacji (spisanie wszystkich danych potrzebnych w dowodzie). Najlepsze (najgorsze) było to że mi powiedzieli że zależy to od dobrej woli urzędnika czy taki egzemplarz zarejestrują czy nie. Dlatego w jednym WK rejestrują bez problemu a w innym robią pod górkę. O podobnych kłopotach wspominał

@luke16  Wniosek jest taki że warto zapytać się w swoim WK o taką rejestrację przed kupnem, czy nie będzie problemów.

To trzeba było powiedzieć im a przy okazji zapytać się o ustawę która nie pozwala rejestrować ciągników z Holandii bo nie mają dowodu. 

A powiem Ci taką ciekawostkę a przy okazji może komuś sie przyda, ja rejestrowałem ciągnik z Holandii i nie było problemów. Kolega kupił też ciągnik z Holandii i idzie do wydziału komunikacji tego samego co ja składałem a gość mówi że mu nie zarejestruje. To powiedział kolega do niego gdzie tu gabinet dyrektora a gościowi pała zmiękła i mówi pan da te papierki i za 2 godzinki proszę przyjść po tablice, będą już gotowe. O i tak to działa, jak go przestraszysz to wszystko da się załatwić a nie chce im się rejestrować takich ciągników bo muszą większy nakład nałożyć żeby wydać poprawny dowód bez błędów.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Z tym straszeniem to tak nie do końca, bo mnie sam odesłał od razu do kierownika wydziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Luke może i cena rynkowa, ale dla mnie nie każdy tego typu ciągnik nie wart tej kasy. Wspomniany przez Ciebie 3512 wart tyle samo co Twoja renia? Ja też bym nie kupił z uwagi na komfort to raz, niska moc to dwa, nieprzemyślana hydraulika i pewnie wiele innych rzeczy których nie wymieniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Thomas tyle samo co moja Renia właśnie i u mnie był przedni napęd, szczelna kabina, skrzynia  z rewersem i mocna hydraulika... No ale u nas w PL i tak już jest lepiej niż było kiedyś ale i tak przodują głównie Ursus i Zetor w sprzedażach ciągników... U mojego kolegi rzadko który stoi dłużej niż tydzień... Chociaż rozmawiałem też nie z jednym handlarzem i fakt że w szczególności Zetora można za duże pieniądze sprzedać ale i na zachodzie robi się z nimi problem bo sporo już zostało sprzedanych a ceny wcale też do niskich nie należą... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj