Polecane posty

themrsakmejek    1001

A jeśli komuś nie pasuje dyskusja o markach sprzętów rolniczych - niech nie czyta tego tematu...

 

O jaki kolega mądry. Dla ciebie lepszą marką jest jakaś inna a dla kogoś zetor i nie powinno Cię obchodzić co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To nie chodzi co kto lubi tylko o ich cenę... To samo jest z polskimi przyczepami wywrotkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

tu nie chodzi o to kto co lubi tylko o chore ceny tych ciągników, bo właściciele uważają je za nie wiadomo jaki cud techniki

to samo można powiedzieć o kilku markach czy sprzętach, żeby nie było że piję tylko do zetora


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj jaki urażony właściciel fetora zabrał głos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

przenieście się z tymi spostrzeżeniami w inny temat

 

 

dyskusja jest nie na temat ,dlatego może komuś przeszkadzać , jak ktoś chce opinie o maszynach poczyta sobie odpowiednie tematy ku temu otwarte 

Nie na  jaki  temat jest  dyskusja ?  to jest  dział  HYDE PARK , jedyny dział na forum  gdzie  dopuszczone sa  luźne  dyskusje i wymiana  doświadczeń i opinii na  temat sprzętów  . 

Dyskusje na temat marek i ich cen, są   są jak najbardziej  wskazane  i potrzebne 

Temat sam założyłem - nie pasuje ? nie czytaj  :P

Jeśli ktoś mówi, że siewnik Isaria jest z innej epoki, to nigdy go nie widział w pracy. Wprawdzie samą firmę ktoś kupił, ale na swoje lata jakość wykonania i precyzja tego siewnika kładzie innych na kolana.

Skrzynia nasienna w siewniku 2,5m mieści ponad 250kg pszenicy, co jest niezłym wynikiem. Materiał skrzyni - chyba stal nierdzewna, bo nie rdzewieje , mimo że u sąsiada stoi na dworze. Dokładność wysiewu bardzo wysoka. Producent zakłada 5% nierównomierności wysiewu i to się sprawdza w praktyce.

Duży zakres regulacji - siałem nim 1,8 kg rzepaku na 1ha. Dodatkowo siewnik prosty w budowie.

Jedyną wadą tego siewnika jest mała odległość między przednim a tylnym zestawem redlic. Jesli na polu zostaje dużo słomy, to czasami się zapycha.

I Isaria wcale nie jest tania. W tej samej cenie Amazone zwykle jest duuuużo młodszy niż Isaria.

 W sprzęcie typu siewnik , moim zdaniem ważny jest stan i mozliwości sprzętu - nie wiek .

Sam jeśienią szukałem siewnika , oglądałem kilka Amazonek cena  przeraża   , Hassie , Sulki itp ciężko znaleźć  w  dobrym  stanie i cena też nie mała .

Kupiłem za  6 tys  Isarię  3 m  6000 S   w  super stanie , za  amazone  w takim  stanie krzyczą  ponad 10 - 12  tys  


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

Ja polecałbym siewniki nordstena,

jak dla mnie klasa wykonania i użytkowania wyższa niż amazonek a cena niejednokrotnie niższa.

Sam posiadam nordstena combimatic czyli z siewem nawozu i naprawdę widzę różnice w kondycji ozimin już teraz na przedwiośniu w porównaniu z polem sąsiada.

Edytowano przez speeeder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ja dla siebie szukam siewnika Juko albo podobnego z wysiewem nawozu, ale szerszego niż 2m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj jaki urażony właściciel fetora zabrał głos.

 

chciałem napisać, że zbulwersowali się jedynie właściciele zetorów (pewnie, żeby cena ich sprzętów nie spadła) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja dla siebie szukam siewnika Juko albo podobnego z wysiewem nawozu, ale szerszego niż 2m.

Dziwnie tanie te siewniki, podobnie jak nordsteny ale przyznam że od dawna mi się podobają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja polecałbym siewniki nordstena,

jak dla mnie klasa wykonania i użytkowania wyższa niż amazonek a cena niejednokrotnie niższa.

Sam posiadam nordstena combimatic czyli z siewem nawozu i naprawdę widzę różnice w kondycji ozimin już teraz na przedwiośniu w porównaniu z polem sąsiada.

Jak  sąsiad  siał konnym  to róznica  na pewno  duża ... kondycja  zalezy też od  odmiany  , normy wysiewu kultury pola i  innych  czynników .

  W  nordstenach  nie  podoba  mi  sie ,, że  są  w zasadzie tylko na  suchych  skrzyniach , Docisk  redlic i same  redlice też  sprawiają nienajlepsze wrażenie 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam poznaniaka i nie narzekam, chociaż marzy mi się amazonka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

Nie na  jaki  temat jest  dyskusja ?  to jest  dział  HYDE PARK , jedyny dział na forum  gdzie  dopuszczone sa  luźne  dyskusje i wymiana  doświadczeń i opinii na  temat sprzętów  . 

Dyskusje na temat marek i ich cen, są   są jak najbardziej  wskazane  i potrzebne 

Temat sam założyłem - nie pasuje ? nie czytaj  :P

 

- od kiedy jesteśmy na ,,Ty,,?

-od kiedy decyduje założyciel tematu o zasadach ?

Edytowano przez mirek37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Poznaniak dobry chyba tylko do rzepaku bo nie trzeba co chwilę dosypywać  :) Sam mam polanina 3m i tylko cena i pojemna skrzynia zadecydowały o jego kupnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

No juz bys sie wstydził czepiać na forum, ze ktoś sie do Ciebie nie zwraca na pan. Mamy jakąś ogólnie znaną netykiete i tu sie nie panuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

- od kiedy jesteśmy na ,,Ty,,?

-od kiedy decyduje założyciel tematu o zasadach ?

gościu z choinki się urwałeś? nie pasuje to żegnamy.. nikt tu płakac po Tobie nie będzie panie oh ah co to ja nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

- od kiedy jesteśmy na ,,Ty,,?

-od kiedy decyduje założyciel tematu o zasadach ?

Wiem po  co  załozyłem  temat  i właśnie  po to  :P

A  od kiedy ty decydujesz? za kogo sie  uważasz? 

Nikt tu nikogo  nie  nazywa  per  Pan i ja  też nie  będę, widzę  że  ci w ogóle  zasady  tu panujące nie  pasują , więc  nikt  cię tu nie  zatrzymuje  :P

 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

Nordsten też biorę pod uwagę, jednak znaleźć coś w przyzwoitym stanie jest ciężko. Chcę kupić siewnik 100%sprawny w idealnym stanie z w miarę młodą konstrukcją koniecznie 2.5m ze ścieżkami najlepiej mechanicznymi i znacznikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390

Duża wiedza czyni człowieka skromnym. mała zarozumiałym......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

Wiem po  co  załozyłem  temat  i właśnie  po to  :P

A  od kiedy ty decydujesz? za kogo sie  uważasz? 

Nikt tu nikogo  nie  nazywa  per  Pan i ja  też nie  będę, widzę  że  ci w ogóle  zasady  tu panujące nie  pasują , więc  nikt  cię tu nie  zatrzymuje  :P

 oto pierwszy post w temacie, więć nie znasz intencji zakładającego  -oszustwo ma krótkie nogi :P 

nie Ty o  decydujesz kto na tym forum jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Oszustwo? nie używaj słów których znaczenia nie  rozumiesz 

Rzeczywiście pierwszy  post  w temacie :D .  a ja  oczywiście nie  znam własnych intencji ... lekarz kazał sie nie  sprzeciwiać  :P

z  pewną grupą  sie  nie  dyskutuje , więc  zostaje  ignorować  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj