Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Kolego jest taka rasa bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

mariusz nie spotkałem ładnej isari. To siewniki z innej epoki i nie ma zbytnio co porównywać wygladem przypomina mi lodówkę. Nie uparlem się na amazonke w grę wchodzi np hassia dkl ale z tych co oglądałem to cena nie adekwatna do stanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Bardzo  mało popularne  te  SAME . Jeden  ponad  6 tys wyświetleń  , drugi ponad  9 tys ... to trochę juz stoją i  chętnych brak ... 

 

 

 

No bo w Polsce tylko Zetory, Ursusy, MF-y i JD jeżdżą....

Ale patrząc na ten ciągnik to chyba jest prosty jak konstrukcja cepa...

wygląd ma fajny, skrzynia 40km/h no i marka SAME też sroce spod ogona nie wypadła....

Nie wiem.. tak się czaje na coś takiego jako pomocnik do gospodarstwa zamiast c360.....

bo mówiąc szczerze chyba wszystko lepsze niż 360:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

mariusz nie spotkałem ładnej isari. To siewniki z innej epoki i nie ma zbytnio co porównywać wygladem przypomina mi lodówkę. Nie uparlem się na amazonke w grę wchodzi np hassia dkl ale z tych co oglądałem to cena nie adekwatna do stanu

Z  innej epoki? a widziałes kiedyś  z bliska  Isarie  np 6000 S ? Ja  kupiłem  2  z kolei  siewnik i  tez  Isarie WŁAŚNIE  6000 S 

Co  takiego  ma AMAZONE- czego nie  ma  ISARIA? Płacisz za  nazwe  i tyle 

No bo w Polsce tylko Zetory, Ursusy, MF-y i JD jeżdżą....

Ale patrząc na ten ciągnik to chyba jest prosty jak konstrukcja cepa...

wygląd ma fajny, skrzynia 40km/h no i marka SAME też sroce spod ogona nie wypadła....

Nie wiem.. tak się czaje na coś takiego jako pomocnik do gospodarstwa zamiast c360.....

bo mówiąc szczerze chyba wszystko lepsze niż 360:)

Nie jest to tez  taka uznana  marka .. Części też pewnie  nie  tanie, więc zorientuj  sie w dostępności i  cenie  części , zanim sie zdecydujesz .

Ja  ponad rok temu,  jak  szukałem  do kupna , oglądałem  też  chyba  ze  2  SAME , ale  nie  przekonały mnie .

Kupiłem  tez  nietypowy  bo  Ford NH 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Jeśli ktoś mówi, że siewnik Isaria jest z innej epoki, to nigdy go nie widział w pracy. Wprawdzie samą firmę ktoś kupił, ale na swoje lata jakość wykonania i precyzja tego siewnika kładzie innych na kolana.

Skrzynia nasienna w siewniku 2,5m mieści ponad 250kg pszenicy, co jest niezłym wynikiem. Materiał skrzyni - chyba stal nierdzewna, bo nie rdzewieje , mimo że u sąsiada stoi na dworze. Dokładność wysiewu bardzo wysoka. Producent zakłada 5% nierównomierności wysiewu i to się sprawdza w praktyce.

Duży zakres regulacji - siałem nim 1,8 kg rzepaku na 1ha. Dodatkowo siewnik prosty w budowie.

Jedyną wadą tego siewnika jest mała odległość między przednim a tylnym zestawem redlic. Jesli na polu zostaje dużo słomy, to czasami się zapycha.

I Isaria wcale nie jest tania. W tej samej cenie Amazone zwykle jest duuuużo młodszy niż Isaria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Też przymierzałem się do zakupu takiego samego pługa do MTZa ale jak go zobaczyłem na żywo to myślę że miałby za ciężko. Gostek orał zatorem 100 konnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

100KM do takiej 4 to minimum, chyba że najmniejszy rozstaw, ale po co ciągać i dźwigać zbędny 4 korpus jak można taką samą szerokością orać 3 skibowym


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Podpucha. Pan wpłaci ja wyślę towar :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja tam rozumiem ludzi co szukają sprzętu AMAZONE, sprzęt tej firmy przynajmniej jest warty swojej ceny, bo jak widzę za jaki chłam ludzie płącą grube tysiące (zetory 5211 po 50k) to inwestycja w sprzęt amazone jest jak najbardziej rozsądna.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

zarówno zetory jak i amazone , są cenione więcej niż są warte. Są lepsze sprzęty i w lepszej cenie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Nie wiem czy są nie warte ceny. Sami mamy siewnik i rozsiewacz Amazone ZAF 603. Rozsiewacz kupiony za około 2200 jeśli dobrze pamiętam kilka lat temu, ładnie rozsiewa, blacha porządna, po pracy myty, konserwowany tylko raz w roku na zimę i praktycznie żadnej korozji, jeszcze chyba oryginalny lakier, żadnych luzów więc myślę że zakup był jak najbardziej udany i myślę że był spokojnie wart swej ceny. Jasne, można dostać lepsze w tych cenach ale można dostać też znacznie gorsze więc myślę że amazone jest akurat OK pod tym względem bo jednak za coś się płaci a co do Zetorów to zgadzam się w 100%, również nie pojmuję tego fenomenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

skończą gospodarzyć emeryty, skończy się era zetorów choć z drugiej strony fanatyków 60tki nawet na tym forum nie brakuje więc za chwile jeszcze oni rzucą sie na te zetory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

przenieście się z tymi spostrzeżeniami w inny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1001

Jak komuś nie pasuje zetor to nie kupuje-proste. A jak komuś odpowiada cena to takim pracuje. Jeden lubi to drugi tamto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A jeśli komuś nie pasuje dyskusja o markach sprzętów rolniczych - niech nie czyta tego tematu...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

dyskusja jest nie na temat ,dlatego może komuś przeszkadzać , jak ktoś chce opinie o maszynach poczyta sobie odpowiednie tematy ku temu otwarte 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A widzieliście jak sprytnie "obchodzą" opłaty na OLX , wystarczy słowa BRONY nie wpisać http://olx.pl/oferta/ciezkie-5-polowe-CID757-IDdRy1x.html

No i co wtedy bo ogłoszenie nieaktualne? System wyłapuje "zbyt mądrych", w danej kategorii można dodać określoną liczbę ogłoszeń za darmo, dziś wystawiałem kilka części samochodowych, skończył się limit - chyba 4 w kategorii części samochodowe więc postanowiłem dopisać części do innego ogłoszenia - np było "sprzedam drzwi do golfa" a edytowałem na "sprzedam drzwi i silnik do golfa" i ogłoszenie zostało zablokowane :) dodałem nowe z samym silnikiem i zaakceptowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skończą gospodarzyć emeryty, skończy się era zetorów choć z drugiej strony fanatyków 60tki nawet na tym forum nie brakuje więc za chwile jeszcze oni rzucą sie na te zetory

To jaki inny ciągnik na 10, 15 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj