Polecane posty

damianos95    436

Ten zetor to tak prawdę mowiac na wyglad mi sie podobał. Zupełnie nie miałem z nim styczności. Nawet nie ogladałem fizycznie żadnego żeby powiedzieć o jakims komforcie wewnątrz czy innych rzeczach.

 

U was na ciezkie ursusy nikt nie patrzy ale to nie jest regułą że i u mnie wszyscy kupują zachodnie. Tak samo jak w jednym rejonie kraju pszenica kosztuje 500 w innym ta sama 700. Nie widać w okolicy wiele ciagników na sprzedaż więc jakies tam szanse na sprzedaż są.

 

Podsyłasz tego Case ale nie wiesz co tam w środku siedzi. Nawet na miejscu czasami ciezko jest stwiedzić stan wypracowania "bebechów" a nie zaczepisz pługa żeby go rozgrzać i sprawdzić cisnienie oleju. A wiadomo że nawet padniety będzie trzymac cisnienie jakiś czas po odpaleniu.

 

Generalnie co do zakupów jestem już mega przezorny i dlatego też mocno sie zastanowię czy w ogole będe chciał pchnąc tego po remoncie.

Wpakować się na jakąś minę i potem pompować jeszcze kasę nie jest sztuką a rynek maszyn rolniczych obecnie wygląda w Polsce tak samo jak rynek samochodów używanych a jak wygląda dobrze wiemy.

 

kolego teraz sklepy sa dobrze zaopatrzone wiec czesci sa a jak cos to czekasz do max 2 dni. Ceny hmm ceny sa napewno troche wieksze niz do np zetora a niektóre na porownywalnym poziomie. Proponuje ci wersje mechaniczna zeby moznabyło zrobic samemu a powiem ci ze czasami taka renówka ma prostsze rozwiazania niz ursus. Kupic cos nie jest łatwo ale wystarczy poczytac popytac kupic manometr z koncówka do cisnienia silnika i chydrauliki i masz wszystko jasne wiekszosc chandlarzy zgadza sie na takie pomiary wiec nie ma problemu w mojej okolicy dostajesz ciagnik na do godziny i jezdzisz bawisz sie a ze gosc ma pługi agregaty podczepiac mozna i podnosic opuszczac zeby zbadac chybraulike na rozgrzanym wiekszi chandlarze tez maja jakis kawalek ziemi gdzie mozna wyprobowac maszyne. Sam na 15 ha poluje na jakas renówke seri 54 wiem ze sa to ciagniki prawie nie do zajechania. Jako ze jest duzo chandlarzy teraz kazdy stara sie dbac o klienta co nie jest dziwne.

Powiem ci ze zetor a ursus to sie za bardzo nie roznia swiaczy o tym chodzby fakt ze taki nawet nowy zetor w podstawie nie ma nic a ciagnik np mf z roku 95 jest 1000 razy lepiej wyposarzony nie mowiac o trwałosci. Jak chcesz kupic musisz pojezdzic a nie kupic 1 lepsze mowisz ze maja na wsi takie renowki podjedz pogadaj wsiadz zobacz czy ci pasuje ciagnik spytaj co od czego itd wkoncu zawsze jak ktos ma taki ciagnik mozesz zabrac go na ogledziny.

Co do faktur na naprawy to kolego nie ma znaczenia sam mam znajomego w sklepie z czesciami i 3/4 klientów nie bierze faktur wiec tez moze napisac mi same najlepsze czesci a włozyc moge najtansze wiec tez to nie jest wymierne tym bardziej ze kazdy silnik swierzo po remoncie bedzie cykał pieknie niezaleznie czy remont za 2 tys czy za 6 tys roznice widac po około tysiacu motogodzin.

Poprostu musisz przemyslec i zadecydowac ale napewno taka renowka nie jest wcale skomplikowana i o ile masz pojecie to wiekszosc zrobisz sam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

własnie to mnie nauczyło przezorności na resztę mojego zycia

 

Używane - tak, ale trzy razy sprawdzone przed zakupem. Nic na gorąco.

 

Jak ci się nie trafi i nie poszczęści, to pewności nigdy nie ma. Można ocenić tylko z zewnątrz, czy nie wymęczone, czy wszystko działa. A ile razy było tak że do roku od zakupu trzeba było włożyć w naprawę połowę wartości ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
lukbold    1054

nie ma okazji... są tylko skarbonki bez dna. http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-3085-CID757-IDcFZ1L.html#bf94e3af1d tu przynajmniej jest napisane otwarcie co jest nie tak... a jeśli handlarz nie chce porzeźbić troche i sprzedać za ok 40-45tys to już musi być źle... rolnik mógłby po prostu się rozpłakac nad chybioną inwestycją i dlatego próbować pozbyć się kłopotu ale handlarz hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Widocznie nie da się polepić na silikon albo ogłoszenie dał w miarę uczciwy sprzedawca, który nie chce nikomu wcisnąć spapranego ciągnika. Koszt remontu skrzyni może wynieść równie dobrze i 2 , i 20 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/c325-rarytas-CID757-ID8XtjD.html#38fcacb811

http://olx.pl/oferta/ursus-c-325-zabytek-ciagnik-traktor-stan-idealny-1960r-CID757-ID7wJ6t.html#33f44b2fcf 

 

Troszkę jest różnica :D nawet w zdjęciach :D ale w sumie w pierwszym kurz może jest od nowości i to stanowi o cenie :D 

Edytowano przez PaweAftarczuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

środek i śruby bez problemu, tylko czy przy takim osadzeniu się zmieści ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

no własnie musze zmierzyc głebokosc czy nie bedzie ocierac o resor??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

Matisz jeśli będą się ocierać to trzeba  piastę  wytoczyć odwrócić i wspawać  po  zdjęciu opony w  tokarkę tue 35 wchodzi  kuzynowi  tak przerabiałem  pod  dwukółkę tylko  wtedy dochodzą  dosyć duże koszty ... i miało być taniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-w-stanie-idealnym-3060-3050-orginal-3065-3070-CID757-IDdTFMb.html#238f1726da;promoted panowie jak jest z tymi mf 3060 rok ma niezly 1993/4 wiadomo wypastowany ale wyglond ma ciekawe jaki srodek silnik ehr ? a jeszcze jedno do nich a w wiekszosci hamulcow w przyczepie nie ma jak podpiac bo nie maja butli one ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

co w tym śmiesznego? komornik chce ściagnąć 2tys to za tyle wystawia i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-w-stanie-idealnym-3060-3050-orginal-3065-3070-CID757-IDdTFMb.html#238f1726da;promoted panowie jak jest z tymi mf 3060 rok ma niezly 1993/4 wiadomo wypastowany ale wyglond ma ciekawe jaki srodek silnik ehr ? a jeszcze jedno do nich a w wiekszosci hamulcow w przyczepie nie ma jak podpiac bo nie maja butli one ? 

 

Zazwyczaj tam gdzie nie ma sie do czego doczepic to jest najwiecej roznych kwiatków po 2 to jest stary ciagnik i zawsze cs sie znajdzie do zrobienia cena dosc wysoka jak za ten model Napewno da sie znalezc to 6-7 tys taniej w dobrym stanie. Za taka kase i moc mozna kupic sprzet u konkurencyjnej marki ale kto co woli.

Ciekawe czy oni tego plaka kupuja na beczki czy jak bo niektórych podziwiam jak cały wyplakowany a czesto wrecz ulany tym dziadostwem

 

Koledzy sam widziałem na licytacji zetora forterre 11441 z 2005 za 60 tys wystawiony ale za ile poszła nie wiem a komarnik i tak chce tylko na pokrycie zadłuzenia a czy to tyle warte czy wiecej to mu lotto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

niedługo zaczną się pojawiać takie licytacje komornicze z nowymi ciągnikami nabranymi na prow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

niedługo zaczną się pojawiać takie licytacje komornicze z nowymi ciągnikami nabranymi na prow :D

 

hehe kolego jak ktos nie mysli to i nawet moga go zlicytowac za kredyt na 10 tys a na prow to czesto kredyty przekraczaja 500 tys wiec o czym tu mowic.

A ty co postanowiłes w kwestii ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

co do tego MF-a to facet nie potrafi poprawnie napisać słowa oryginał , po samym nagłówku widać że to handlarz opętany manią wciskania kitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj