Polecane posty

damianos95    436

Panowie a co innego w takim stanie jak teraz będzie ta osiemdziesiątka (praktycznie z nowym silnikiem) kupie dokładając do tych 25tys kolejne 10?

Jeśli udałoby mi się sprzedać za te rozsądne pieniądze o których mowa czyli ok 25tys wyszedłbym na zero wliczając w tą cenę kapitalny remont silnika.

 

 

 

A jeszcze pytanie. Kwiatki wyszły jak zawiozłem wał do szlifu. Okazało się że jest pęknięty. Raczej nie zdecyduje się na oryginał za 4,5tys. Mechanik całe życie robi ciągniki i odkąd pojawiły się importowane wały je montuje i nie miał jeszcze żadnych wieści że komuś coś pękło albo stało się coś innego. Zastanawiam się bo silnik z turbo i czy te wały mozna też w takie silniki montować. Zarówno sklep jak i mechanik nie widzą problemu. Nie jestem przekonany ale z drugiej strony jestem pod ścianą bo nie wydam prawie 5tys na oryginalny wał.

 

Wiesz masz duzo mozliwosci majac około 35 tys mozesz rozejrzec sie głowie jak dla mnie za starsza renówka albo deutzem oba maja bardzo dobre silniki prawie bez elektroniki wiec bajka tak na szybko moze to byc renówka z serii 14 np 103.14 deutz dx85 i pochodne albo cos z dx 6.05 mysle ze bedzie to lepszy sprzet za taka kase niz ursus

Po 2 moze udac ci sie sprzedac drozej bo robiłes remont co jak dla mnie nie byłoby atutem bo nigdy nie wiadomo jak ktos to zrobił niby dla siebie a potem wychodza kwiatki jezeli bys sprzedał drozej czy wiecej dołozył tak około 40-42 tys masz jeszcze wiekszy wybór renówki z serii 54 np 103.,54 lub 6 garów mega sprzecik 106.54 lub z rama 110.54 ale na tego pewnie braknie mozesz zaszalec i kupic mf serii 3xxx np 3080 bedzie troche elektroniki typu ehr i moga byc problemy z skrzynia ale nwm.

Ja bynajmniej bym celował w renówki takie jak wyzej lub deutza proste i wytrzymałe wiec głowne zalety dla ciagnika

co do wału to jak masz zamiar to opchnac kup jakis najtanszy te 500-1000mtg przezyje. zazwyczaj do silników z turbo sa inne czesci typu korobwody tłoki. Im nie zalezy ale ja jakbym miał to sprzedac to zrobic w miare i na olx a jak planujesz sie nie rozstawac z ciagnikiem kup wał uzywke albo taki co np złaapało na panewce i zrob szlif napewno dłuzej wytrzyma niz ten zamiennik. Co by nie mowic ze czesci do ursusow sa marnej jakosci i jest to loteria jak sie komu uda tak zrobi nie mowiac ze wiekszosc z plasteliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

moze nie w temacie ale może nikt jeszcze tego nie widział  trzeba być  niezłym   hardkorem  pracować Ursusem   C 45 w dzisiejszych czasach 

 

 

 

 

 

Edytowano przez soltys13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Kolego, bez przodu to kupisz sporo ciągników w cenie 35 tys. Sąsiad za 40 tys wyrwał MF 3095 105KM z przodem. Za 32 gość miał MF 598 z tego co pamiętam, też z przodem.  Jak dobrze poszukasz, to na pewno coś znajdziesz w rozsądnym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

gdyby ktoś  miał na sprzedaż  CASE 4240 5120   CX 70  CS lub MX  do 100 km    to   chętnie kupię   ew mccormick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Wiesz masz duzo mozliwosci majac około 35 tys mozesz rozejrzec sie głowie jak dla mnie za starsza renówka albo deutzem ..

W okolicy sie pojawiło kilka podobnych renówek. Ale kto mi to potem naprawi jakby sie cos posypało, i kwestia ile kosztują części i jak są dostępne. To chyba bezpieczniej jakiegoś MFa. Ja z kolei rozglądałem sie za Zetkiem 9540 ale to chyba to samo co stara osiemdziesiątka.

 

Mając na wymienione części faktury chyba nikt nie powie mi że remont był zrobiony na sztukę jedynie by sprzedać ciągnik.

Z tym wałem to chyba loteria bo i oryginały jak widać pękają. Ten import nie wiem czy najtańszy. Kosztuje 1300zł więc w porównaniu z oryginałem to jakies 1/3 ceny oryginału. Jestem dobrej myśli poza tym u mnie ma do obrobienia ok 25ha.

 

Kolego, bez przodu to kupisz sporo ciągników w cenie 35 tys. Sąsiad za 40 tys wyrwał MF 3095 105KM z przodem. Za 32 gość miał MF 598 z tego co pamiętam, też z przodem.  Jak dobrze poszukasz, to na pewno coś znajdziesz w rozsądnym stanie.

Gdybym już kupował kolejnego w gre wchodzi jedyne z przodem. Jak wspomniałem za cene ok 43tys kręca się Zetory 9540. Nawet tu je chwalono i teraz nie wiem już sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

no własnie patrzę...

http://olx.pl/rolnictwo/ciagniki/q-%22ursus-1012%22/

tylko w ogłoszeniu można pisac rózne rzeczy a za ile sie sprzeda to już co innego. Nie mniej jednak wołają od 17 do nawet 46tys. Wydaje mi sie że jeśli nie będe miał specjalnego parcia na sprzedaż to spokojnie moge czekać na kupca za moją cenę. Nie mówię tu o jakiejś abstrakcyjnej kwocie 46tys ale za mówione 25 na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Ja bym się nie pchał w zetora 9540 ale zrobisz jak zechcesz. Poza tym, kupując taką renówkę w przyzwoitym stanie, nim sie coś poważnego posypie, to zetora pewnie już obejrzysz dokładnie od środka. Każdy niby swój rozum ma, ale klepiesz utarte farmazony bo "cos ktoś kiedyś chlapnął " i poszło w świat.

 

Kupno porządnych, dobrych jakościowo częsci do ursusa czy zetora to jak znalezienie 40-to letniej dziewicy na dyskotece. 

Jak sam nie masz pojęcia, to zabierz ze sobą na oględziny kogoś, kto ma taki ciągnik i wie, na co zwrócić uwagę.  U mnie w okolicy stoi zetorów na sprzedaż bez liku, nikt na to nawet nie chce patrzeć. Więksi gospodarze kupują nowe ciągniki na PROW, a mniejsi szukają właśnie renówek czy MF. Czasami zdarzy się starszy NewHolland/Ford albo MTZ. Sporo ludzi wyleczyło się z ciężkich ursusów i zetorów i szybko zamienili je właśnie na renówki

 

Te ciągniki stoją w ogłoszeniach ze 3-4 lata, bo jak kupowałem swojego MTZ-ta to juz u gościa stały:

 

http://olx.pl/oferta/ursus-914-de-luxe-8145-8245-1014-912-7745-CID757-IDdQw6p.html#83947fd9be

http://olx.pl/oferta/zetor-crystal-4x4-85km-ursus-9148145385-CID757-IDdDcl9.html#83947fd9be

http://olx.pl/oferta/zetor-12245-zts-1224-ursus-12145-CID757-IDcCP8l.html#83947fd9be

http://olx.pl/oferta/zetor-12245-zts-16245-1614-1224-CID757-IDcvTzR.html#83947fd9be

 

 

A tu widać, że można znaleźć dość przyzwoita maszynę za 40 tys

http://olx.pl/oferta/case-5140-110km-klima-tuz-w-oryginale-opony-90-CID757-IDdJTfj.html#83947fd9be

więc i za 35 coś wyszukasz.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Ten zetor to tak prawdę mowiac na wyglad mi sie podobał. Zupełnie nie miałem z nim styczności. Nawet nie ogladałem fizycznie żadnego żeby powiedzieć o jakims komforcie wewnątrz czy innych rzeczach.

U was na ciezkie ursusy nikt nie patrzy ale to nie jest regułą że i u mnie wszyscy kupują zachodnie. Tak samo jak w jednym rejonie kraju pszenica kosztuje 500 w innym ta sama 700. Nie widać w okolicy wiele ciagników na sprzedaż więc jakies tam szanse na sprzedaż są.

Podsyłasz tego Case ale nie wiesz co tam w środku siedzi. Nawet na miejscu czasami ciezko jest stwiedzić stan wypracowania "bebechów" a nie zaczepisz pługa żeby go rozgrzać i sprawdzić cisnienie oleju. A wiadomo że nawet padniety będzie trzymac cisnienie jakiś czas po odpaleniu.

Generalnie co do zakupów jestem już mega przezorny i dlatego też mocno sie zastanowię czy w ogole będe chciał pchnąc tego po remoncie.
Wpakować się na jakąś minę i potem pompować jeszcze kasę nie jest sztuką a rynek maszyn rolniczych obecnie wygląda w Polsce tak samo jak rynek samochodów używanych a jak wygląda dobrze wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Case nie jest mega drogi w naprawie, a jak naprawiasz to raz na lata, zachodnich ciągników nie kupują ci co nie mieli z nimi styczności w swoim życiu. Naprawa ciągnika "mechanicznego" z zachodu a z Polski niczym się nie różni, rozkręcasz wymieniasz skręcasz i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Tak.. podeslij mu Case do którego pompa kosztuje połowe wartosci traktora... chyba ze znajdzie zakład co ją zreanimuje za 6tys i facet zwątpi. Naprawy serii 3000 fergusona moge Ci zreferowac co ile kosztuje bo prawie robie skrzynie.... naczytałem się że 10-15tys mnie to wyjdzie :D u wymieniacza oczywiście. Robie pierwszą skrzynei w życiu i stwierdzam że tam nic nie ma tylko trzeba dobrego ślusarza pod ręka :) i nastepne 20 lat daje gwarancje

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tobago jesteś mega przezorny a kupiłeś patadło i przepłaciłeś grubą kasę, nie chcesz rozczarowań to kup nowy albo stary od niemca w cenie 2x większej niż chodzą u naszych handlarzy i będziesz zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa deutz-e jeszcze z roku 79 i powiem ci są niezawodnymi ciągnikami pracują już kupe lat w lesie przy rębakach i przyczepach i są na prawdę niezawodne, ciśnienie(po latach) 5 atmosfer na rozgrzanym silniku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Tobago jesteś mega przezorny a kupiłeś patadło i przepłaciłeś grubą kasę,

 

własnie to mnie nauczyło przezorności na resztę mojego zycia

 

Używane - tak, ale trzy razy sprawdzone przed zakupem. Nic na gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja mam dwa deutz-e jeszcze z roku 79 i powiem ci są niezawodnymi ciągnikami pracują już kupe lat w lesie przy rębakach i przyczepach i są na prawdę niezawodne, ciśnienie(po latach) 5 atmosfer na rozgrzanym silniku. 

Kto jest fanatykiem Ursusa/Zetora to nie przyjmie tego do wiadomości. Mam MF-a z 80r 75 koni i założyłem się z sąsiadem że przez dzień zrobię więcej bel niemal identyczną prasą i spalę mniej paliwa niż jego 912, kopara mu opadła, 48 bel więcej i 17 litrów mniej paliwa spaliłem, belki na sprzedaż, wyszły w podobnej wadze żeby nie było....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/ursus-c-328-330-CID757-IDadJl3.html#64af33a88e tu jest rozsądna cena jak na Ursusika.

 

http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet1616-CID757-IDdI1eH.html#bf76965ed7 Kolega prosił o zamieszczenia ogłoszenia sprzedaży opryskiwacza, jak widać kupił nowy a ten no cóż sam mogę polecić bo wiem że sprzęt na prawdę zadbany cały czas garażowany(na zimę ściągnięta pompa widoczne na pierwszym zdjęciu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Piszę, że można znaleźć ciągnik w tej cenie i podałem przykład. Sam oglądałem wiele różnych maszyn zanim wybrałem jedną, więc to nie jest tak, że rach ciach pierwsze ogłoszenie z brzegu i trafiony zakup, chociaż niektórym i tak się udaje. Generalnie są po prostu ogłoszenia w realnych cenach i dość dobrym stanie technicznym, a sa też picowane złomy co stoją po kilka lat i rdzewieją.  Akurat tego Case co podesłałem link widzę chyba po raz pierwszy w ogłoszeniach z moich stron. Moim zdaniem model mało chodliwy , ale jak dobry stan, to za taką cenę długo na ogłoszeniach nie powisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no niektórzy maja farta... znajomy znalazł Mfa 350km stąd, zapakował pół rodziny do auta, która tak jak on w MFie nawet nie siedziała... na miejscu byli to dzwonią do mnie i pytają jak tam coś ma działać... yyyyy rece opadają. Jakimś cudem wymienił tylko filtry paliwowe a zacięty eletrozawór sam puścił....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

I to jest szczęście!!! A nie którzy biorą mechaników, znachorów, nawet na mszę by dali, zaglądają  w wydech a i tak bubel kupią.

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj