Polecane posty

Maniaczko    0

to samo ja powiem że nigdy niemca za jakiegoś francuza, każdy ma swój wybór 

@simson2812, jeśli wiek podany w profilu jest prawdziwy to masz niewielkie doświadczenie motoryzacji...

Mając kilka samochodów rodem z Francji nigdy nie musiałem ich, oprócz przeglądów, naprawiać - nawet Renault Espace IV w automacie i z najbardziej "awaryjnym" silnikiem 2.2 dci jak większość głosiła na różnych forach"! Sprzedałem go znajomemu z przebiegiem 280.000 km, a znajomy już ma na liczniku 350 tyś. i twierdzi że to najlepsze auto rodzinne jakie miał - a ma czwórke dzieci i już kilkanaście lat jeździ tylko Vanami. Niestety najwięcej problemów miałem z autami koncernu VW.

To co ktoś pisze na forach, albo słyszał od kolegi kolegi to w większości można włożyć między bajki...

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Maniaczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A no panowie spory bedą ,ponieważ awaryjność danych modeli jest niepodważalna ,choć często wynika z niedbalstwa  ,kolega wyżej pisze Espace 4 opinia o nim wiadomo ,ale trafił na dobra sztuke i dbał  więc mu wierzę ,ja do tej pory gustuje w v kach ,miałem trzy z silnikiem o pojemności 2.8 i sobie chwale z rzadnym nie mialem problemu pisze o VAG co do innych marek to opieram sie na info uzytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

znów się zaczyna kłótnia kto co bardziej woli, dajcie sobie na wstrzymanie, bo jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki, i do ładu na pewno nie dojdziecie, bo żaden z was drugiego na swoją stronę nie przeciągnie

mi tam się podoba że inni mają inne upodobania, jeśli wszyscy woleliby np. VW to ceny byłyby takie że tylko najbogatszych było na nie stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

http://olx.pl/oferta/ostroj-6m-lemken-horsch-CID757-IDc3CAD.html#41aa2594e2 jakie jest zapotrzebowanie mocy do takiego kompaktora? Pola u nas w miarę płaskie

 

Mam takiego, ciągam Case MX 150 niby na 170 km przestawiony i powiem że tak sobie z nim daję rady. To jest dla niego minimum, o Ursusie zapomnij.  Te 12-13 km spokojnie osiągam w uprawie. Problem jest z nim taki że ma zbyt małą średnicę wałków i lubi się "utopić"  zwłaszcza przy drugim razie uprawy, za miałko robi, wtedy koła na dół  lub uprawa do 9 km/h.Lepszy Farmet.

Fakt efekt po nim rewelacyjny w uprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Chce kupić JD 7700 na oponach w rozmiarze 710. A posiada 3m Expom Krośniewice i 5120 radził sobie z nim nawet. Ale ten John szeroki jest na 2.60 chyba więc 3m to nawet śmiesznie będzie wygladalo. A z kolei ten 6m kompaktowe jest niedaleko ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Orałem takim pługiem  KUHN master 103 ,ale 3 skibowym z zabezpieczeniami hydraulicznymi .Super pług oczywiście nowy :-)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

@simson2812, jeśli wiek podany w profilu jest prawdziwy to masz niewielkie doświadczenie motoryzacji...

Mając kilka samochodów rodem z Francji nigdy nie musiałem ich, oprócz przeglądów, naprawiać - nawet Renault Espace IV w automacie i z najbardziej "awaryjnym" silnikiem 2.2 dci jak większość głosiła na różnych forach"! Sprzedałem go znajomemu z przebiegiem 280.000 km, a znajomy już ma na liczniku 350 tyś. i twierdzi że to najlepsze auto rodzinne jakie miał - a ma czwórke dzieci i już kilkanaście lat jeździ tylko Vanami. Niestety najwięcej problemów miałem z autami koncernu VW.

To co ktoś pisze na forach, albo słyszał od kolegi kolegi to w większości można włożyć między bajki...

 

Pozdrawiam

Wujek akurat bardzo lubi zmieniać samochody i miał różne i tak mu się trafiło że do VW również dołożył najwięcej a najmniej do renówki i teraz też takim się tłucze ale ogólnie pogadać z człowiekiem który robi w tej branży to powie że nie ma to jak niemiec w 2 względach 1 to mało awaryjny a 2 to bardziej przemyślana konstrukcja. Tata VW jeździ już około 8 lat i oprócz układu hamulcowego nic nie dołożone no i część zawieszenia :) Ale nic tu nie będę najeżdżał że to taki owakie bo zaraz będzie swara. 

Tak samo jak z traktorami jeden renówkę wychwala i mówi że traktor nad traktorami drugi klnie i omija z daleka. 

 

A tu zmniejszone opory toczenia http://olx.pl/oferta/john-deere-550-CID757-IDd4BZL.html#eebcde42a0 ciekawe gdzie pracowała bo na łące to by nawet podbieraka nie opuścił pewnie :D

Edytowano przez simson2812

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Nie ten dział, ale za to jest "żywy". Ma ktoś z was na sprzedanie kosiarke czeską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

590 miały chyba 17" koła. Zawsze można na zaczepie opuścić i wysokość będzie jak.w oryginale, ewentualnie obrócić na półosiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

raczej liczył że ktoś mu zaoferuje swoją na sprzedaż. że może będzie lepsza czy coś :)

no niby można by i obniżyć ale dziwnie to trochę wygląda


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

O autkach trochę się mogę wypowiedzieć bo raz że pomagam niekiedy w warsztacie mojemu znajomemu, a dwa sporo autek już przerzuciłem... Wcześniej jeździłem w dawnej pracy francuzami, mieliśmy na początku clio I z silnikami 1.2 i LPG jedno było z 1998 roku i w ogóle nie jeździło a gniło niemiłosiernie, drugie z 1994 roku dociągnęliśmy nim do przebiegu 400 tys km i jeździłoby dalej tylko belka poszła ale rdzy ani trochę na nim nie było... Potem szefu kupił berlingo używane z 2000 roku 1.4 z LPG na liczniku miało 170 tys km a wizualnie świetnie wyglądało i na tym pozytywy się skończyły bo auto miało masę awarii co się okazało przez przypadek spotkałem człowieka który tym autem jeździł i dowiedziałem się że przy sprzedaży miało 700 tys km!!! Potem dostaliśmy 2 nowe berlingo 1.6 HDI jak odchodziłem z pracy jedno miało 320 tys km a drugie 270 tys km oba jeździły bezawaryjnie a w jednym szefu rozrząd zapomniał zmienić to dobiliśmy do 180 tys km... Sam osobiście miałem i Fiaty i VW i Seaty i Nissany i Toyoty czy Daewoo i jednak zostałem przy Renault... Moja Megane ma prawie 300 tys km rodziców Scenic 310 tys km a Seicento kiedyś miałem które kupiłem jak miało 300 tys km a dobiłem je do 400 tys i znajomy odkupił do dzisiaj dzień jeździ zadowolony, do grupy VAG już raczej nie wrócę bo kurczę zawsze było z nimi najwięcej problemów  :P Nie chwalę żadnej marki ale nie ukrywam też że najwięcej u mojego znajomego mechanika jest właśnie aut grupy VAG a najwięcej z problemami elektrycznymi o dziwo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

@damianXXL jak wpiszesz "kosiarka rotacyjna" to znajdzie sie kilka ofert więcej .... :) Szukam kosiarki w stanie dobrym technicznie, wizualny obojetny, ale ma mieć oryginalne oslony w stanie przynajmniej "do odratowania". Nowszego tylu czyli talerz przykrecany na 4 śruby. Większość niestety wymaga wymiany piast, talerzy czyli tego co czasami przekracza wartosc kosiarki.
Nowszego typu* W aplikacji brakuje opcji edytuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

To i ja się wypowiem zaczynałem od citroena 1,4 diesel w ciągu 9 miesięcy nastukałem nim 15tysi i wszystko było ok a póżniej zaczęlo się jebać wszystko oddałem ojcu na dojazdy i jeszcze dwa lata tłukł po polnych drogach później sprowadziłem policyjnego parkingu w niemczech vw Vento 1,8 75km lekko bite z przebiegiem 220 tysi(auto 7 letnie) założyłem gaz i.........10 lat i ponad 370 tysięcy bez dokładki-olej,filtry(jak mi  się przypomniało ^^ )i do przodu co on nie nawoził czego nie ciągnął na haku.......w tym roku jak wychodził przegląd poszedł na kasację bo skończyła się legalizacja i zaczął się już poważnie blacharsko sypać....

teraz tłukę się mitsubishi space star 1,9did i w tym roku pyknął 34 tysie ...awarie??zapchany egr,padły szczotki....przebieg aktualny 350 tysięcy...więc:

na auta niema reguły oprócz jednej jeśli chce się cieszyć autem trzeba je kupić od 1 właściciela  nie od handlarza!!!Jeśli z zagranicy to najlepiej się tam samemu wybrać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Ilu ludzi tyle opinie. Moja skoda octavia I 1.9 tdi miala 170 tys gdy ją kupiłem. Teraz ma 340 tyś i jedynie co to oleje i wiadomo elementy ktore sie zuzywaja tj. klocki hamulcowe itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj