Polecane posty

bratrolnika    28757

 

Kolego ja potrzebuje pociąć "odpady" z 0,6 ha dość gęstej brzozy czy takie coś jest w stanie to wytrzymać??

 

tak jak pisałem, ucięliśmy tym przez dwa sezony jakieś 60 ton zrębków, dziennie w dwie osoby da się uciąć dwie przyczepy 4-tonowe

usterek nie przypominam sobie, poza wygiętym jednym płaskownikiem, także sądzę że dasz radę

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

A czy to że  jest zniszczony wizualnie oznacza,że mechanicznie również? Czasami tak ale nie zawsze tutaj przynajmniej widać co jest i kolega raczej nie kupuj go w ciemno tylko po oględzinach :) 

Z resztą po silniku nie widać wycieków co dobrze wróży.  siedzenie i blachy to można powiedzieć groszowe sprawy a resztę trzeba obejrzeć z bliska.

@lukbold a co wg Ciebie lepiej kupić szykowaną przez handlarza "laleczkę" ładnie odmalowaną farbą z silikonem czy innym dziadostwem żeby nic nie wylazło przez pierwsze parę godzin? większość (nie mówię wszystkie) szykowanych to trupy. U mnie do tej pory bazowaliśmy na używanych sprzętach i szczerze to najczęściej kupowaliśmy sprzęt w najgorszym stanie wizualnym nie szykowany bo był w najlepszym stanie mechanicznym. 

 

p.s lepsza taka renia niż zetor 3-4 razy droższy bo to super zetor nie do zaje*ania.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Tyle że do zetora części tańsze i dostępne od ręki a tu tryb w skrzyni walnie czy coś i po zawodach. Według mnie dla mniejszych rolników ursus czy zetor to lepsze wyjście, nie jeden w okolicy się przejechał na tych "lepszych" markach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

Kamil trochę racji masz ale jak stare zetory chodzą w cenie 30-40 tys to jaki jet sens kupowania czegoś takiego? ceny zetorów typu 7211 są mocno wygórowana wg mojej opinii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

już nie wyskuj z tymi zetorakami.... sam kupilem MF 3060 za 20 kilka tys kiedy to odpicowane 60tki w tej cenie czasem chodzą a w ogóle nie ma czego porównywac... i tylko ja jeden wiem co tam siedziało w tym MFie więc tym bardzeij bym sie nie napalał na cokolwiek w tej cenie.... sprawną 60tke za te kase możesz dostać a nie Renówke do poprawek kosmetycznych bo tylko takie coś wg mnie warto brać bo jak zaczniesz remonty to... a wygląda strasznie ta renówka i jeśli by była coś warta to by cena była inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

opłaca się ale na części, gdzie sama kabina to 5tys. bo w tej cenie wątpię aby to jeździło

 

jakby co to chętnie kupię kilka gratów do kabiny  ;)

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

http://olx.pl/oferta/ursus-1224-CID757-ID86puZ.html#440a705d2a

Jak ktoś obserwuje temat to wie że ten ursus już trochę stoi i chętnego ni ma

 

ja nie tylko obserwowałem , ale chciałem go kupić ;)  tylko ,że na wiosnę stała za 42 tys , a ja chciałem mu dac 40 i zabieram ;) to powiedział ,że nie ma opcji ;) to jego strata , mój zysk , bo kupiłem 1204 zarejestrowaną za 25 ;)

Ale ciągnik zdrowy technicznie, do poprawy instalacja z oświetleniem , ładne szerokie błotne oponki , no i jak ktoś lubi komfort w tych  kabinach to tapicerka do poprawy. No i był za niski na tych kołach i za mały prześwit był do prasy.

Godny polecenia, może gdybym szukał głównego ciągnika to pewno dałbym mu te 42 co cenił się na wiosnę , ale że szukałem pomocniczego dla 1224 to jakoś nie bardzo chciało mi się tyle dawać, bo te 2 tyś trzeba w niego włożyć ;) wersja eksportowa ze Szwecji.

Edytowano przez FINN

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

co myślicie nad tym wyborem?? do 7211 lub 914 oczywiście oba na hiczu

 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-wywrotka-6-t-CID757-IDaZtNz.html#ee2e8778b3

 tą oglądałem , szału nie robi ale może być... jedyny minus to , że ktoś ją " wy kiprował " i ma skręcone ucho zaczepu...

 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-jedno-osiowa-CID757-IDaVzIN.html#49ba0b1e53

 

tej nie widziałem , wygląda na ładną.... może ktoś ją widział??

 

bierz tą większą, ta mała to do C-330 by mi się przydała a nie do twoich byków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Uważaj żeby to nie było z celulozy. podobno straszne syfy w tym są - metale ciężkie, chlorki, siarczki itp. U nas niedaleko jest też zakład to za 600zł oferują tira i nikt tego nie chce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

U nas podejrzane wapno z elektrowni oferują... niby białe jest ale ph to jakos podnieśćnie chce :P a jaki biznes na tym.... 500zł za ok 10km bo sam towar za darmo... no ale trzeba mieć dojście

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Uważaj żeby to nie było z celulozy. podobno straszne syfy w tym są - metale ciężkie, chlorki, siarczki itp. U nas niedaleko jest też zakład to za 600zł oferują tira i nikt tego nie chce

zakład celulozowy nie produkuje wapna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Cukrownia czy elektrownia też nie produkuje  - a sprzedaje. Popatrzcie na te badania, spora zawartość metali ciężkich. Wygląda to na pochłaniacz z elektrowni , który redukuje ilość pyłów itp z komina. Nie warto czegoś takiego sypać na pole.

Pisze wyraźnie - odpad. Ktoś chce jeszcze na tym zarobić, a nie płacić ciężkie pieniądze za utylizację.

O ile wapno z cukrowni jest jeszcze w miarę bezpieczne, to już odpady z oczyszczalni czy elektrowni to cała tablica mendelejewa,

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

To odpad poprodukcyjny, jasne że nie produkują

Nawet jako odpad poprodukcyjny nie ma wapna. Może masz na mysli odpad- popiół z Elektrociepłowni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Jeśli w procesie spalania dodawany jest węglan wapnia, to w popiołach jest spora zawartość wapnia. Poza tym czasami przepuszcza się osad z filtrów przez mokre wapno.  Nie jestem specem od metod oczyszczania spalin, ale zazwyczaj wapno gaszone używane jest jako pochłaniacz szkodliwych związków , wiąże popioły, odkwasza. I łatwiej transportować potem taką pulpę, zamiast pyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj