Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Luke16   
Gość Luke16

a ja taką za 1300zł sprzedałem :D i jeszcze bym gościa w rękę pocałował że to wziął bo miałem na złom oddać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Byłem oglądałem w marcu lub kwietniu tego roku a ciągnik stoi już od listopada jak dobrze pamiętam. Co do stanu to wizualnie jest tragedia inaczej tego nie nazwę. W kabinie porażka jak wychyliłem się do tyłu to mało przez tylną szybę której niema mało nie wypadłem razem z fotelem. Akumulatora brak, filtrów powietrza brak. Z tyłu brak zaczepów, brak odciągów. Z mocowań ramion podnośnika leje się. W kabinie brak przełączników, brak świateł, ogólnie cała elektryka do poprawy. Co do opon to wszystkie do wymiany dodatkowo z tyłu są 520/70/38 a przód 14,9/28 a najlepsze po lekkich negocjacjach i po znajomości. Cena do oddania to coś koło 22k jak dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Dlatego mojej 70.34 nie sprzedałem a jak zobaczyłem 95-14 TX to od razu ją wziąłem bo mimo że 11500mth na liczniku to kabina jak nowa i mogę fotki pokazać jak może wyglądać kabina przy tym przebiegu... zaś jak miałem 77.12 takiej kabinki ładnej już nie miała... Ale widziałem masę ciągników z zachodu i raczej tam o wnętrze to mało kto dba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zukasz    4

sprezarka jest potrzebna w dobrych opryskiwaczach do utrzymania wydatku niezaleznie od predkosci jazdy i jak jest amortyzacja osi.zwykly silniczek elektryczny z pompka i putla 5 l pojemnosci

 

opryskiwacz jest sterowany pneumatycznie, dlatego potrzebna jest sprezarka

rozdzielacz hydrauliczno-pneumatyczny  -=i sterownik pneumatyczny -  nie elektryczny

do przyciskow sterownika podlaczone sa przewody pneumatyczne, ktore ida do rozdzielacza

popychaja tloczki w rozdzielaczu, tlocza olej do silownikow, rozkladania, poziomowania itp

dodatkowo powietrze jest potrzebne do domykania oprysku, zamiast zwyklej membrany jest powietrze

naciskasz przycisk i zadna kropla juz nie spadnie

taki sam system byl w nodet i kuhn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cashpoint    16

jeżeli ktoś był by zainteresowany  priv    polecam :)                http://olx.pl/oferta/zgrabiarka-kuhn-polecam-CID757-IDbMC7w.html

 

to ja za swoją Khuna na szerokich kołach,jednej głównej ramie dałem 1800zł,fakt to była okazja ale więcej jak 2,500 bym nie dał za,a w tym przypadku pare naklejek moim zdaniem nie podnosi ceny do 4k.

 

 

Panowie jaki polecacie ciągnik do 120km i 50 tysięcy+ plus tur, z tym,że ładowacz używany byłby głównie w sezonie wiosennym(sianokiszonka  i siano) oraz jesiennym (ładowanie obornika) byłby głównym koniem pociągowym,mam ursusa 912 i tur przy nim się sprawdza ale przy lekkich pracach typu zwożenie słomy,bo przy sianokiszonce z żyta nie raz odpadło mi koło(oś pęka,nie wytrzymuje obciążeń),ciągnik pracował by na 25 h,myślałem o Ursusach 1224,1614 lub Zetorze 16245,chyba ze macie pomysły na jakieś zachodnie(odpada JD ze słupkiem na środku kabiny,sąsiad ma testowałem parę razy,nie mogę się przyzwyczaić)z tym,że wiadomo koszty zeby koszty ewentualnych napraw były w miarę przyzwoite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

A co powiesz o renówce z serii 14 lub nowszej 54?? Ja mogę w 100% polecić - deutz będzie już droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

to ja za swoją Khuna na szerokich kołach,jednej głównej ramie dałem 1800zł,fakt to była okazja ale więcej jak 2,500 bym nie dał za,a w tym przypadku pare naklejek moim zdaniem nie podnosi ceny do 4k.

 

 

Panowie jaki polecacie ciągnik do 120km i 50 tysięcy+ plus tur, z tym,że ładowacz używany byłby głównie w sezonie wiosennym(sianokiszonka  i siano) oraz jesiennym (ładowanie obornika) byłby głównym koniem pociągowym,mam ursusa 912 i tur przy nim się sprawdza ale przy lekkich pracach typu zwożenie słomy,bo przy sianokiszonce z żyta nie raz odpadło mi koło(oś pęka,nie wytrzymuje obciążeń),ciągnik pracował by na 25 h,myślałem o Ursusach 1224,1614 lub Zetorze 16245,chyba ze macie pomysły na jakieś zachodnie(odpada JD ze słupkiem na środku kabiny,sąsiad ma testowałem parę razy,nie mogę się przyzwyczaić)z tym,że wiadomo koszty zeby koszty ewentualnych napraw były w miarę przyzwoite

12 czy 16 to z paliwem nie wyrobiz krecąc się  koło domu z turem, a po za tym te ciagniki prawie nie posadają skrętu. Kolega ma 1634 z turem to strasznie na nią wyzywa  http://olx.pl/oferta/zetor-10145-turbo-wersja-exportowa-1991r-ursus-1014-914-10245-CID757-IDcMXTx.html#2de50b16bd  to jest bardzo fajna dla ciebie propozycja, jak już  na Zetora się upierasz, podstawa 4 biegi, i te  40 km/h i 4 turbo czyli nie będziesz strasznie na paliwo  narzekał, skręt na siłowniku.

Tura dokupisz później.

Albo MTZ 82 szukaj, a w nim to skręt  to podstawa ,bo ma super.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Mimo wszystko JD ze słupkiem, kominem oraz filtrem powietrza na środku to najlepsza opcja. Skręt niepowtarzalny ze względu na specyfikę przedniej osi. Na drodze jest szybszy od Ursusów, Zetorów czy innych ZTS-ów. Podobnie wygląda sprawa spalania. Mit o tym, że JD palą na potęgę to mit ale Ursus/Zetor a w szczególności 16 są naprawdę paliwożerne. A jeśli miałeś okazję jeździć jednym i drugim to wiesz sam, że moc polskich/czeskich km < od zachodnich. Poza tym to bardzo proste i trwałe ciągniki, brak elektryki, zwykła skrzynia i bardzo mocne pompy hydrauliczne. Jeździłem ZTS 16145, Case 5150 PRO i JD 3350 i zdecydowanie najlepszy ten ostatni mimo, że najstarszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosllaw    1

opryskiwacz jest sterowany pneumatycznie, dlatego potrzebna jest sprezarka

rozdzielacz hydrauliczno-pneumatyczny  -=i sterownik pneumatyczny -  nie elektryczny

do przyciskow sterownika podlaczone sa przewody pneumatyczne, ktore ida do rozdzielacza

popychaja tloczki w rozdzielaczu, tlocza olej do silownikow, rozkladania, poziomowania itp

dodatkowo powietrze jest potrzebne do domykania oprysku, zamiast zwyklej membrany jest powietrze

naciskasz przycisk i zadna kropla juz nie spadnie

taki sam system byl w nodet i kuhn

 

Zukasz, dzięki za wyczerpanie tematu. Już jasne.

 

Pytanie tylko, czy to jest coś co się sprawdza i poleca?

 

Czy raczej z góry założyć, żeby sobie takie rozwiązanie odpuścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

12 czy 16 to z paliwem nie wyrobiz krecąc się  koło domu z turem, a po za tym te ciagniki prawie nie posadają skrętu. Kolega ma 1634 z turem to strasznie na nią wyzywa  http://olx.pl/oferta/zetor-10145-turbo-wersja-exportowa-1991r-ursus-1014-914-10245-CID757-IDcMXTx.html#2de50b16bd  to jest bardzo fajna dla ciebie propozycja, jak już  na Zetora się upierasz, podstawa 4 biegi, i te  40 km/h i 4 turbo czyli nie będziesz strasznie na paliwo  narzekał, skręt na siłowniku.

Tura dokupisz później.

Albo MTZ 82 szukaj, a w nim to skręt  to podstawa ,bo ma super.

 

Ja mam ursusa 1634 z turem i na skrętność nie narzekam, sprzęgło wymienione na ceramiczne i można śmigać. Ładuję nim głównie bele na polu, a w domu do owijania mam ładowarkę teleskopową JCB. A jeśli ciągnik tylko do tura to może warto rozważyć zakup teleskopówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

http://olx.pl/oferta/ciagnik-landini-mythos-100-vision-klimatyzacja-pelzaki-mechaniczny-CID757-IDbYamZ.html

 

 Wart swojej ceny?? jaka jest ogólna opinia na temat tych ciągników ? 

 

Kolego prawda jest taka ,że z zachodu sprowadzają sprzęty ,które tam już się psują u nas jest podobna zasada .A co do tego ciągnika to nie wiem ,ale słyszałem od przedstawiciela MC ,że te konkretnie nowe ciągniki robią w tej samej fabryce we Włoszech i są z gorszych materiałów niż MC .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

myślę że cena mówi sama za siebie, jakby był dobry to by kosztował z półtora tego za co jest wystawiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Jd ze słupkiem to bajka a słupek jest w tej lini co komin skręt luks aż koła się wykładają mocna pompa biegi pod ręką a renówki to takie składaki... jak dla mnie pali wbrew pozorą bardzo mało


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik1234    2
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj