Polecane posty

No wiadomo coś za coś kolega do grudziąckiej 2 kupił lemiesze nie za 25 zł tylko za 65zł chyba waryńskiego w tamtym roku na tych tanich zaorał 3/4mniej pola i były do wymiany a na tych jeszcze jest czym orać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Ale co to za argument ? Po zaoraniu 100ha zostanie z samego paliwa na kilka kompletów lemieszy do zachodniego. Ojcu lemiesze w UG2 wystarczają zwykle na rok te po 30-40zł/szt. Ja w swoim obrotowym za komplet dam 6x70zł, czyli 420zł. Jak kupiłem plug, to te co były (używane) wystarczyły mi na 4 lata orki kilkunastu ha.

Argument z ceną jest nietrafiony tak samo jak z ceną części do Ursusa. Co z tego, że 2x tańsze, jak się 4x częściej psuje. Traci się czas, nerwy, plony przez ciągłe naprawy.

Ktoś tu przytoczył przykład starego Mercedesa i miał rację.

Komfort w ciągniku jest bardzo ważny. Po 40 latach na ursusie można się dorobić opadnięcia żołądka, problemów z kręgosłupem, choroby wibracyjnej, głuchoty, pylicy.

O naderwanych ścięgnach i przewianych korzonkach nie wspomnę.

Każdy sprzęt miał swój czas. Czas c-3(x)0 już niestety przemija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Większym problemem starych pługów UG jest brak zabezpieczenia. Jak walniesz w kamienia, to czy lemiesz za dychę, czy za stówę, to i tak go wywalisz. A jak lemiesz wytrzyma, to rama się wygnie i wtedy to dopiero koszty... Jak ktoś ma sporo ha, to lepiej niech zainwestuje w nowszy UG lub jakiś zachodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przy swoim UG czasem nowy lemiesz  kupie i muszę  wymienić poprzez te kamienie a poza tym tak jak jahooo napisał że czasy starej poczciwej c-330 czy 360 mijają i wcale się nie dziwię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

kupują ale to chyba tam na południu kraju gdzie są malutkie gospodarstwa 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz342    90

W moich okolicach mało kto chce kostkę kupic i sprzedać jak ktos ma to trzyma sam mam podobnie mam i rolke i kostkę ale jej nie sprzedaje chociaż nic nie robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cashpoint    16

17 tysięcy za prasę kostkującą ?! serio? za taką cenę ma się porządna welgerkę z owijaniem na siatkę, nawet jak ktoś ma małe gospodarstwo to zwyczajnie się nie opłaca kupować prasy za taką kasę no bo po co ?robotę zrobi sipma za 6 tysięcy,a jedną i drugą trzeba bedzie naprawiać w trakcie sezonu a bo to igły itp itd,sąsiad ma starą fortsshrittkę k442/1,dał za nią 2 tysiące i chyba mu się spłaciła już 5 razy,bo obrabia u siebie i na usługach,prasa rozklekotana niemiłosiernie,jedyne co umie zrobić ten człowiek to prostować gwoździe,ale prasa chodzi,fakt,że żal patrzeć na nią ale działa,więc tym bardziej nie rozumiem takich horrendalnych cen maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Ja się w tym roku pozbyłem z gospodarstwa podobnej kostki. Tyle że z początku lat 90, w stanie idealnym - cena 3 razy mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

chcieć to sobie może za te prase... jeszcze trzeba znaleźć kogoś kto tyle da. 5-cio hektarowca zapewne i tak nie będzie stać a większy nawet nie spojrzy na kostke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Cena trochę niepoważna , ale czy większy niż 5ha nie zechce? Moja poszła od nas (ponad 60ha tyle że już z 7 lat nie była używana) do rolnika z 40ha. Jak to mówią -każda potwora znajdzie amatora;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Szkłem du*y nie utrzesz. Nie wszystko co lemken super orze. Co do ścinaczy to zgadza się, że ładnie zaorzesz, ale nie tak ładnie jak przedpłużkach. Znawce ? Kolega sie pyta to odpowiadam. Czytaj ze zrozumieniem wszystkie posty, nie tylko ostatnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

zobaczcie ile cenią za nową kostkę i będziecie wiedzieć dlaczego tyle cenią używki

 

swoją drogą kto wywali ponad 40tys, na taką maszynę jak za 10-15 można znaleść lux i z lepszego materiału


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

To nie mój ale drugi od tego człowieka co kupowałem :P ogólnie z tym buja się z dobry rok już ale cena powala...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Na Ukrainie taka prasa to rarytas na skalę największego bambra we wsi, z czasem pójdzie tam jak znajdzie się amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj