Polecane posty

bob124a    3

za takie pieniądze to poszukaj jakiegoś fergusona albo aresa  za taką renówke to można dać około 40 000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ta prasa jest taka tania ponieważ jest do poprawek blacharsko lakierniczych oraz należało by  naprawić niektóre elementy mechaniczne.

Prasa była sprowadzona z Irlandii(tamtejszy klimat powoduje taką korozję). Na chwilę obecną prasa jest sprawna(przynajmniej na pusto, nie była sprawdzana w polu). Jeśli jesteś zainteresowany zakupem to zadzwoń pod podany numer :)

 

tylko tak z ciekawości, jak te prasy się wgl sprawują? bo pasówki jd są naprawdę dobre. A kolega szuka prasy teraz

Edytowano przez simson2812

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz342    90

Chodziło mi o modele 4 cylindrowe :) ludzie nie chca czekać na czesci kilka dni lub wiecej tylko chca jechać na składnice i od reki dostać dany element i tego samego dnia najcześciej złożyć traktor chyba ze jest cos poważniejszego ;) ma ktos w posiadaniu Ursusa 934 lub inne juz po wymianie na taka kabinę w silniku 4? Jaka opinia i jaka jest różnica pomiedzy stara 914?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18

pewnie wyyrzyma dzwonilem to gość mówi ze juz pre takich zrobil i wszyscy zadowoleni a cena duzo niższa niż podobne innych producentow


 

Edytowano przez dudi834

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

tylko tak z ciekawości, jak te prasy się wgl sprawują? bo pasówki jd są naprawdę dobre. A kolega szuka prasy teraz

 

Serwisuje i naprawiam około 40-50 pras w okolicy z czego 15 sztuk u kolegi, najgorsze gówno z pras rolujących to Sipma, Metal-fach i pochodne, ponieważ czasami po 500 belach już się zaczynają strasznie sypać. Prasy JD są dość wytrzymałe i mało awaryjne, piętą Achillesa jest łożysko rotora od strony zębatki napędowej ponieważ dość często sypią się te łożyska a ludzi prasują dalej wyniku czego zębatki ścierają się samymi końcami i po naprawie strasznie głośnio chodzą. Ceny części są dość przystępne(oryginalne do najtańszych nie należą ale jakość jest bardzo dobra). Prasa nie jest bardzo skomplikowana w obsłudze, jedynie na naukę obsługi sterownika trzeba trochę poświęcić. Jak ma zxamiar kupować coś podobnego jak z linku to niech szuka tylko i wyłącznie na szerokim ogumieniu. Jedyne co jest wkurzające w prasach JD tych nowszych to bardzo słaba ochrona anty korozyjna  i trwałość lakieru. Ogólnie polecam Prasy JD, ale także Lely Welger, Claas, Deutz-Fahr oraz Claas.

 

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

w metal-fachu usługowo 2 razy wspawywałem nowy czop w walcu który jest u góry i ma 2 zębatki przez co napędza prasę właściciel ma jej dość. Jakieś porady do użytkowania jd 550? i co tam często siada bo taką posiadam.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Robisz  w  serwisie?  ale jakiej marki? co powiesz o prasach  VICON pasowych?  np  RV 157  RV187  ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

@mariuszd93 pracowałem nie całe 2 miesiące w serwisie Metal Fachu i zrezygnowałem ponieważ cały czas była robota nawet po godzinach, poza tym nie lubiłem słuchać narzekania ludzi na to g@#no że po paru belach już coś się zepsuło. Teraz zajmuję się remontami maszyn w okolicy i ich serwisowaniem, jestem jedynym mechanikiem który zna się coś na tych prasach. Na temat pras VICON nie będę się wypowiadał bo nie miałem z nimi nigdy odczynienia( nawet na pokazach nie zwracałem na nie jakoś uwagi)
U nas w rejonie to głównie są prasy Welger, Claas, Krone, DF oraz JD.


@simson2812
W takiej prasie jak twoja wymieniałem jedynie pasy na nowe oraz wspawywałem oś, tak więc nie mogę się wypowiedzieć za bardzo na ich temat, ponieważ u nas są prawie same prasy walcowe. Ogólnie trzeba uważać jak z karzą inną, co rano przed pracą dokładnie przejrzeć czy wszystko jest sprawne oraz przesmarować jeśli jest taka potrzeba. Warto też mieć dobry wałek ze sprzęgłem przeciążeniowym i jednokierunkowym ponieważ odciąża to trochę przekładnie główną.

Największą głupotą ludzi jest wyciąganie prasy z jakiegoś błota z balotem w środku a potem jest,,O K@$WA OŚ ZOSTAŁA'' najlepszym rozwiązaniem jest podniesienie takiej prasy ładowarką i przeniesienie na suche podłoże.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a siłownik fabryczny w nim siedzi?

 

Edytowano przez simson2812

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

wygląda na fabryczny, ale ze zdj nie da sie tego określić na 100% Realna cena tego pługa to troche ponad 4 tyś bo odkładnice z dziurami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Kolego przy obrocie pługa zabezpiecza go jakiś zamek czy cały czas trzyma ten siłownik?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj