Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Miałem identyczny 3p chodził z tym bez problemu, później ciągałem 110 km i jak było mokro to wszystko posadzisz...

 

Skoro miałeś to możesz coś powiedzieć jak się nim pracowało, jak z częściami bo szukam czegoś 6-8tys litrów do 10k złotych.


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wiedziałem że tak napiszesz.... Pompy na ogół robi renomowana firma mimo że beczkowóz nieznanej marki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że tak napiszesz.... Pompy na ogół robi renomowana firma mimo że beczkowóz nieznanej marki 

Heh no wiesz zawsze rozważa się jak będzie z serwisem i częściami przed zakupieniem maszyny. Ale dzięki za rade.


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Skoro miałeś to możesz coś powiedzieć jak się nim pracowało, jak z częściami bo szukam czegoś 6-8tys litrów do 10k złotych.

 

Ogółem dobrze, ale u mnie tyle wywiózł że nie było już co łatać i pojechał na złom, nie wiem jaka tam siedzi pompa bo ja przez kilkanaście lat użytkowania miałem 3, ale zazwyczaj pompy próżniowe się rozwalają jak mróz rozsadzi albo kamień wciągnie więc części ci nie są zbytnio potrzebne bo tam się nic nie psuje... jak już to bardziej się opłaca drugą kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Pompy próżniowe rozsadza mróz albo wciągniete kamienie... lol jakim to trza być osłem, żeby w ten sposób pompe załatwić to ja nie wiem... mam w firmie 3 beczki i latają po budowach, operatorzy często z przypadku ale jeszcze w życiu nikt pompy nie zarżnął choć dziennie po 10-20 beczek wody sie woziło... nawet czasem z przerębla sie tankowało i jakoś nic... zwykłe POMOT z chojna. No raz mi zabezpiecznie mróz złapał i coś tam na pompe wody poszło ale dała rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz342    90

Witam ma kilka pytań jakby ktos miał wiedzę oraz doświadczenie z danym tematem to prosiłbym od odpowiedź za którą bardzo dziękuję :) jak oceniacie ciągniki reno? Np.http://olx.pl/oferta/renault-10314-CID757-ID7dOUx.html#598a15e818 szukam czegoś 4 cylindrowego na mechanicznej skrzyni biegów oraz silnikiem 4 cylindrowym moc max 100 koni lub jakie inne ciągniki polecacie w tej klasie mocy? ma to być ciągnik główny gleba jest lekka traktor nie może być ogromnych rozmiarów ma to być zgrabna maszyna dość niewielkich rozmiarów tak żeby dał radę z 3/4 obrotowymi, ale żeby nie było głupio zapiąć do niego dwukółki :D i drugie pytanie jak oceniacie te pługi? http://olx.pl/oferta/nowosc-plug-lakowy-50cm-na-korpus-awemak-CID757-ID8zFlr.html#0a40c95e79 ile potrzeba około mocy by na luzie je ciągnąć oraz czy miał ktoś z nimi styczność czy dobrze kryją darń i dobrze wykonują orkę łąk? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Renówka tej serii to dobry traktor(54 jeszcze lepsza), ale gabaryty to akurat ma duże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W takiej "pompie" (próżniowej) nie ma co się psuć i takich szukaj. Łożyska dostaniesz wszędzie a łopatki w każdym dobrym sklepie mającym części do zagranicznych maszyn. Szukaj takich z dodatkowym zbiornikiem przelewowym. Ja mam jakiegoś francuza Dome, rama zgniła po prawej stronie, wywożę po kilkadziesiąt beczek rocznie od 8 lat i nic się nie zepsuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Pompy próżniowe rozsadza mróz albo wciągniete kamienie... lol jakim to trza być osłem, żeby w ten sposób pompe załatwić to ja nie wiem... mam w firmie 3 beczki i latają po budowach, operatorzy często z przypadku ale jeszcze w życiu nikt pompy nie zarżnął choć dziennie po 10-20 beczek wody sie woziło... nawet czasem z przerębla sie tankowało i jakoś nic... zwykłe POMOT z chojna. No raz mi zabezpiecznie mróz złapał i coś tam na pompe wody poszło ale dała rade ;)

 

zacznij jeździć po polu nie po budowie, i to nie 50 beczek w roku tylko min. 300 i będziesz inaczej rozmawiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

synku 300 beczek to ja w dobrych czasach wywiózł w ciągu 1.5 mies. A jak przyszło osuszać wykopy to 4 beczki robiłem w godzine więc nawet sie do mnie nie przyrównuj bo cienki jesteś w te klocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego Janusz342 co do renówki to szukaj najlepiej w przedziale 70-90 KM na zwykłym silniku bez turbo. Mniejsze gabaryty co za tym idzie lepszy skręt i zwrotność. Co do 3 czy 4 skibowego obrotka to lepiej 3 z regulacja szerokości orki no chyba że masz równo i lekkie ziemie to i w 4 tylko lekkiej sobie poradzą. 

Z podobnych polecam również Case international serii 745 845 i pochodnych tylko w wersji XL bardzo zgrabne i zwinne ciągniki mniejsze gabarytowo od Renówki tej samej mocy. I też sobie poradzą z tą 3 lub 4 w obrocie. 

 

Jest sporo ciągników w przedziale ok 100 km np. MF Same Lamborghini Landini JD. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

z woda jest łatwiej jak z gnojowica bo gnojowica się pieni dość mocno i wystarczy ze pompa piane zaciągnie  co czesto sie zdarza bez zbiorniczka przelewowego co w starych beczkach jest normą, sam jeszcze do nie dawna bardzo duzo wywozilem gnojowicy i chwila nieuwagi i pompa ssała juz piane a zimą tak samo rozmrażała pompe jak woda a o rdzy w pompie to nie wspomne co taka gnojowica robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz342    90

Do case mam słabe przekonanie skrzynie padają :/ mam 2 c-360 więc i ten większy gabaryt bym zniósł chciałbym reno bo słyszałem od znajomych same pochlebstwa że mało pala twarde itd. ziemie mam lekkie 4,5 klasa jest u mnie kamienie są małe jak już się zdarzają są maksymalnie jak głowa ale to już musi sie zdarzyć, pola są równe lekkie górki są ale to ciągnik nawet nie odczuwa podjazdów :) obrotówki to takie nikłe plany są sam nwm czy kupię do większego ciągnika obrotówki czy zwykłe :) jakie są różnice pomiędzy serią 14 a 54? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

różnica to to że seria 14 to czysty mechanik czyli skrzynia rewers podnośnik a seria 54 to już ehr podnośnik półbieg i rewers w zależności od rocznika albo hydrauliczny albo już elektrohyd.

 

Co do spalania to powiem tak sam mam 133.14 i ze spalania jestem bardzo zadowolony jak na 6 cylindrowy silnik więc 4 powinna spalić odpowiednio mniej.

Jeśli gabaryt nie będzie aż tak wielkim problemem to szukaj właśnie takiej ok 90-100 KM tylko mówię bez turbo bo będzie więcej palić a w razie awarii to dodatkowe koszty. Jak masz pola foremne czyli kwadrat czy prostokąt to i zagonowy starczy ale jak masz kliny i inne wynalazki to weź obrotka nawet te 3 skiby tylko jak masz kamienie to niestety ale zabezpieczenie non stop by się zdało bo inaczej na śruby nie wyrobisz przy zab. kołkowym. Co za tym idzie wzrasta masa pługa i zapotrzebowanie na moc ale 4 skiby w zagonie na resorze z regulacja szerokości to nawet nie poczuje taka Renówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz342    90

Dziękuje za wypowiedź jakby ktoś coś jeszcze miał to prosze o kontynuowanie. Ja chciałbym mechanika bo prostrzy w naprawach. Zabezpieczenia są zbędne bo prawie nie ma takich kamieni na których zabezpieczenie byłoby konieczne. A ja z dostępnością części do niech i awariami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z częściami to nie mam ja przynajmniej problemu. Ceny też nie są jakieś kosmiczne np. za komplet filtrów olejowych paliwowych i powietrza dałem coś ok. 400 PLN ale to muszę na fakturę spojrzeć. Tylko cena taka bo mam nietypową średnicę filtra powietrza i na wkłady musiałem czekać aż przyjdą z Niemiec i przez to cena. Pompa hydrauliczna włoska 1000 pln końcówka wtrysku 60pln/sztuka. Moja Renatka lata na mobil delvack 10/40 20 litrów za 270pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

54 to następca serii 14 każdej 6 cyl. i 103.14, mniejsze to .34

w 4 różnice to głownie większa ilość biegów i połówki, bo zwykle są to full mechaniczne, pomijając 103

 

tak jak już koledzy pisali szukaj 4 bez T lub małej 6, bo cenowo wychodzą podobnie, jeśli zależy Ci na zwrotności i silniku 6 to model 106 będzie odpowiedni, w serii 54 ten model exportowany na Niemcy miał szybką skrzynię, więc dodatkowa zaleta

 

najlepiej podepnij się pod odpowiedni temat, gdybyś jeszcze coś chciał wiedzieć, aby nie zaśmiecać tego  ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

http://olx.pl/oferta/ursus-912-zetor-CID757-IDcgGGX.html#29f15ede6a Kosmiczna cena stan beznadziejny, odmalowany na odpierd*l, szyby boczne sie nie zamykają, szpary w drzwiach, pełno rdzy w kabinie... - tak wyglądają wszystkie ciągniki w tym komisie. Zeszli na psy.

Za 914 cenią się 46 tyś bez komentarza

A tu mamy za 49.900 http://otomoto.pl/oferta/renault-103-54-tx-turbo-ciagnik-ID6y9rSh.html#a4bdb024b1 z półbiegami i rewersem - ciągnik bez porównania do tych wyżej, oglądałem go na zywo, bardzo fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@ursus385,  ja u niego kupowałem swoją Finnkę więc czasami się trafiają ładne sztuki ;)  czasami jak jestem w tamtych okolicach , to tak jak mówisz odstawione na odwal ,ale i czasami stoją ładne sztuki, wiadomo te odpicowane najdłużej stoją... taki przykład , mojej Finnki, kupił ją 6 marca w Finlandi, a ja już ja miałem 10 marca tego samego roku  u siebie na podwórku ;) więc tyle co dążyli przyspawać ( nie przykęcić) błotniki i wystawili na plac... ;) Tylko ,że ja dałem za swoją tyle , że jak bym ją teraz do niego to jeszcze bym na niej sporo zarobił , a o tym ile ona mi się zwróciła w ciągu tych 9 lat to nie wspominam... normalnie czysty zysk ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj