Polecane posty

Gość   
Gość

Taki żeby po złożeniu miał ok 110cm od końca do końca .Nie musi to być jakiś specjalnie wytrzymały wałek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powinien być ok. ,tylko na zdjęciu wydaje się krótki , ale może to zdjęcie poglądowe albo Mi się wydaje .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Co to za firma? Przydało by się więcej zdjęć.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Zanim kupiliśmy nową kombinację siewną Amazonki używaliśmy D7 D8 oraz nabudowany AD302. Problem w D był tylko z wycierającą się ośka / otworem w feldze od obracania się koła poza tym siewnik bezproblemowy. W AD już tego problemu nie było bo nie ma kółek podporowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Stanowczo Poznaniak ale na olejowej, cena elementów do zagranicznych siewników trochę przeraża

 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

w tych pieniądzach wolał bym poznaniaka. szukaj na skrzyni olejowej łatwe ustawienie i będziesz zadowolony


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Bez namysłu wziąłbym Isarię. Cena lejka 45zł (dobry zamiennik), poza tym niewiele się tam może popsuć. Dokładność wysiewu bez porównania do poznaniaka. W skrzynię do wersji 2,5m wchodzi ponad 250kg na raz.

Zaletą poznaniaka są chyba tylko części dostępne w każdym sklepie. Może i tanie, ale badziewie w większości. Nie lubię krytykować polskich wyrobów, ale to niestety prawda.

Jeśli siejesz tylko zboża , to po sporych modyfikacjach poznaniak ci wystarczy. Jak planujesz rzepak lub inne uprawy - to bierz Isarię. Na standardowej skrzyni z wkładkami wysiewam od 1,6kg rzepaku na 1ha. w rozstawie co 26cm. 

Szukaj wersji z fabrycznymi ścieżkami i grabkami z tyłu w komplecie.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja do poznaniaka nie mam zastrzeżeń 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja mam Isarię i  nic  tam  sie nie psuje  , więc  z  cenami  części  to  nie ma  strachu...

Ale  szukaj na  olejowej skrzyni  i  z  grabkami  zagarniającymi 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Bez namysłu wziąłbym Isarię. Cena lejka 45zł (dobry zamiennik), poza tym niewiele się tam może popsuć. Dokładność wysiewu bez porównania do poznaniaka. W skrzynię do wersji 2,5m wchodzi ponad 250kg na raz.

Zaletą poznaniaka są chyba tylko części dostępne w każdym sklepie. Może i tanie, ale badziewie w większości. Nie lubię krytykować polskich wyrobów, ale to niestety prawda.

Jeśli siejesz tylko zboża , to po sporych modyfikacjach poznaniak ci wystarczy. Jak planujesz rzepak lub inne uprawy - to bierz Isarię. Na standardowej skrzyni z wkładkami wysiewam od 1,6kg rzepaku na 1ha. w rozstawie co 26cm. 

Szukaj wersji z fabrycznymi ścieżkami i grabkami z tyłu w komplecie.

 

 

Ja do poznaniaka nie mam zastrzeżeń 

Ten kupuje poznaniaka, co nie używał innego. Nie narzekałem na poznaniaka, dotąd aż kupiłem innej firmy. Najgorsza w nim jest chyba szerokość robocza, nie da rady zrobić ścieżek technologicznych automatycznie, jedynie dwa słupki i sznurek o szerokości opryskiwacza.Ścieżki to podstawa. Popieram pierwszą odpowiedź.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

były poznaniaki i 3m a z 2.7m przerobić na 3 to kwestia jednego wieczoru. A coś jeszcze Ci się nie widziało?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

W isarii ścieżki robię na 12m. Co do awaryjności - trzeba pilnować zakleszczających się aparatów wysiewających. Po dłuższej podróży z pełną skrzynią nasienną przed siewem trzeba delikatnie pokręcić kołem napędzającym, bo w przypadku zakleszczenia aparatu można uszkodzić skrzynię. Mam to wypraktykowane i działa. Poza tym z czasem wycierają się lejki, ale zamienniki są dostępne w handlu. Z czasem wycierają się stopki w redlicach, też są dostępne. Sprężyny do zgrzebła - także. Ceny nie są jakieś kosmiczne, oczywiście trochę wyższe niż do poznaniaka, ale jakość i trwałość też lepsza.

Skrzynia mechaniczna też nie jest zła w tym siewniku. Wprawdzie regulacja jest "skokowa" ale skok wynosi około 10kg/ha w przypadku zboża.

Redlice nie latają na boki, jak w poznaniaku (trochę trzeba przerobić poznaniaka, aby siał prosto). I ustawienia normy wysiewu i głębokości siewu są w praktyce zgodne z książką wysiewu. Deklarowana przez producenta norma 3% odchyłki wysiewu jest przeze mnie sprawdzona i się zgadza. Na normie wysiewu 200kg/ha pszenicy odchyłka w starym jakby nie było siewniku bez wykonywania próby kręconej nie przekracza 5kg/ha. Poza tym nie muszę zmieniać kółek wysiewających do drobnych nasion, a montaż wkładek to przy odrobinie wprawy 5 minut.  Wiem , że nowsze poznaniaki mają podwójne kółka, ale nawet te ze skrzynią olejową - nie wszystkie. Dlatego napisałem , że do zbóż po przeróbkach poznaniak jeszcze można uznać, ale gdy trzeba siać coś więcej, np soję, rzepak, łubin, to isaria jest bardziej uniwersalna.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
kotwczapce kolego w poznaniaku można zrobić ścieżki technologiczne bez problemu .Ja stary siewnik poszerzyłem na 2,80 i co 5 przejazd zamykam klapki za kołami .Wychodzi mi co 14 metrów ścieżka do siewnika nawozowego również pasuje idealnie .Opryskiwacz też przerobiony z 12 metrowego na 14 metrów :)

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

To że redlice latały to pewnie zbyt duże zużycie. Wcale nie mówię że isariia zły siewnik tylko chcę przybliżyć co i jak jest grane. ja kupiłem za dobre 5 tyś. poznaniaka I stan jak nowy więc sporo mi posłuży 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Jak już napisałem nie narzekałem na poznaniaka.Kupiłem jednak inny i zauważyłem wady poznaniaka: bardzo mała skrzynia, brak ścieżek, szerokość robocza(którą faktycznie można dostosować). Zalety: niedrogi , bezawaryjny(u mnie przez 30 lat zero awarii) i na pewno tani w ewentualnej naprawie.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Miałem poznaniaka i mam teraz amazone d7 spezial jakoś wysiewu bez porównania ustawianie też ni i pierwszy rok bez jazdy na siewniku i odpychania go. Poznaniak wiecznie się zapychal na naszych glebach i sial plytko amazone bez porównania i do poznaniaka nie wroce nigdy. Wujek kupil nowke poznaniaka i żałuję że nie wziął jednak amazonki bo w poznaniaku po roku wytarly sie tulejki i nie szlo go ustawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Chyba jednak wybiore Isarie :) w planach mam zakup mf 3060 i wtedy połaczył bym ja z uprawowo siewnym,a nie chce potem znowu zmieniac siewnika, wydaje mi sie ze 2,5 m na ten ciagnik bedzie w sam raz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja mam podobną Isarie już pare lat, to moge co nieco o niej powiedzieć. Ja mam model 6050, 2.5m. Dokładność siewu bajka. C360 na 4. biegu i obroty 1800 i sieje równiutko. Przez tyle lat i pare ładnych ha wymieniłem tylko 2 zęby zagarniacza. Kolega brał i siał gorczyce w jakiejś małej dawce(już nie pamiętam dokładnie) to mu zostało pół wiaderka i tak miało zostać wg tego co wsypane. Znajomy brał na wiosne ode mnie i teraz kupił swoją Isarie, bo podobała mu sie robota tym siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj