Polecane posty

Gość   
Gość

kolego nie bierz z tą belka to okropna porażka w moim 14 lat temu jak biardzki zaczynał mam taką belkę, wygina się koroduje jak głupia a zapinki na dysze odlatują trzeba było nieraz drutem zapinać, pompy słabe, dobre ale przy 12m z zamkniętymi rozwadniaczami maks 5 atmosfer masz, co do rozpylaczy to właśnie te 600zł jest na inną belkę, lepsze ma już krukowiak bo robione na innym profilu, ja osobiście mam zrobioną 1000l, z belką od starego pilmeta ale dołożone na 12 metrów składanie na 3 razy zrobione, pompa jest włoska, na ceramicznych daje do 8 atmosfer, przy grzybie super rzecz dolatuje środek wszędzie, ja robiłem na czerwonym wężu pilmeta, zawór pilmeta stałociśnieniowy, a belke mam podzieloną na 7 odcinków, poprostu dokładasz zawory i węże i kawałek dłuższej szpilki. Ogólnie dzisiejsze opryskiwacze te od prywaciarzy porażka, ładnie wygląda i tyle, nie polecam rsm do nich, jak nie wymyjesz dokładnie potem problemy ze szczelnością bo ci obeżre gumki. Jeżeli masz dużo oprysku szukaj coś innego, jak do zbóż wystarczy do warzyw nie polecam, to nie stary termit gdzie materiały były inne lepsze twardsze, belki się nie uginały i pompa latała latami bez roboty. W pompie biardziego raz na 2 lata obowiązkowo zmieniam zaworki i membrany, włoska pompa po 5latach nawet nie tknięta jest, aha nieh ci założą filter włoski, ma większy przepływ i większe sito, a jak by jeszcze dało radę zamykanie na gumę jak w starym , rozwiązanie o wiele lepsze niż klapa, w kapie po 2 latach pękła guma, ciężko dostać to gówno i bardzo drogie prawie tyle co nowa klapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Też  mam  Biardzki  od 14  lat  , co roku pryska  ze  30 ha i  pompa nie  rozkręcana  nigdy .

po  co Ci  większe ciśnienie  niz  6  atm????? ja  powyżej  4  nie  pryskam 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

choćby po to że przy dzisiejszych opryskach warzyw gdzie ilość wody sięga nawet do 1000l na ha i środkach gdzie powinni się pokryć całą roślinę przy 6 atm masz środek wszędzie,  i od góry i od dołu, sprubuj wytępić inaczej w kapuście włoskiej mszyce, musisz dać dużo wody i zrobić mgłę aby wszędzie doszło. Polyversum jak kropię pekina to robi się mgła, ale grzyb dochodzi wszędzie w każdy zakamarek rośliny, dlatego pytam się do czego potrzebuje jakie rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

Dlatego pytałem ile ma ha , bo biardzki się poprawił z jakością (np, nowe ramy, które nie pękają, lepsza belka), a na małe gospodarstwo w tej cenie jest OK. A jak ma więcej ha i dużo pryskania, to pewnie kupowałby mp Bury Perkoz, tylko cena za 400l zaczyna się od 12 tys brutto.

Stare pilmety są niezłe, tylko ciężko znaleźć np 400l 12m w rozsądnym stanie i cenie.


Czy ktoś to może oglądał ? http://olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-aktywny-2-2m-famarol-hydropak-przekaznik-CID757-IDaNyS5.html#f30948a689

Interesował by mnie taki zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja mam termita 400 (wchodzi 450 litrów), robię nim 3ha (15-l/ha), bel;ka 10 m ale w tym roku poszerzę ją z każdej strony o 1 m i będzie 12m, do tego mam tylko podzieloną belkę na 3 części ale dołoże zawory i będzie na 5 albo 6 razy dzielona. Jedyny minus że ma podstawki dysz starego typu (te kapiące) ale tego nie bede zmieniał na razie, a kupując opryskiwacz teraz na pewno tych tanich badziewi bym niebrał, a w cenie do 10 tyś najlepiej kupić zachodnią używke, co pewnie bedzie mnie czekac na przyszły rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Sprzedający nie napisał jakiej szerokości talerzówka kosztuje 10tyś, a sprzedaje je w szerokości od 1,8- 3m, więc to może być cena za 1,8m

 

Dzwoniłem i jest to cena za 3 m, za 2.2 które mnie interesuje powiedzieli mi 6800. Chyba coś za anio żeby dobrze to robiło, inne firmy mają ceny po parenaście tys. za podobne wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie bierzcie biardzkiego teściu kupił nówke to po paru ha belka sie wygięła i jakiś zawór przy beczce sie rozszczelnił, ogolnie to ciągle na niego klną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

węgierski traktor z silnikami bodaj andorii, podobno nie wypał , widziałem w życiu na żywo z 2 okazy, ładnie pracował, ale kształt dziwny, jak dt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3v    4

Dzwoniłem i jest to cena za 3 m, za 2.2 które mnie interesuje powiedzieli mi 6800. Chyba coś za anio żeby dobrze to robiło, inne firmy mają ceny po parenaście tys. za podobne wielkości.

 

Agregat wygląda masywnie i może dobrze robi robotę, ale ścianka profilu może być np.3mm zamiast 8mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Agregat wygląda masywnie i może dobrze robi robotę, ale ścianka profilu może być np.3mm zamiast 8mm

w  życiu nie  wdziałem  profilu  ze  ścianką  8 mm .... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obydwie są OK. , ta druga trochę szersza , inaczej otwierane szyby i takie tam duperele . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3v    4

w  życiu nie  wdziałem  profilu  ze  ścianką  8 mm .... 

 

ok..., 8mm to przesadziłem ale 4-5mm ściankę profilu  taki agregat to powinien mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Aż tak pucować kombajn to już trzeba nie mieć nic do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj