Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279

Dokładasz 1500zł na podwójne burty i masz przyczepę a nie pomalowany szajs z pgr-u 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Nie dosyć że "dokładasz 1500 na podwójne burty" to po kilku latach intensywnego użytkowania będzie wyglądała tak jak cała reszta przyczep tego modelu. Podwójne burty to za dużo jak na tą ramę max to nadstawki 30cm, chociaż mi by było szkoda dać takie pieniądze po to by ją łamać i przeładowywać. Ona ma skrzynię 2,23x4,1, to jest lekko ponad 9m3 ładowności(przy podwójnych nadstawkach i "bez czuba") razy 0,8(tyle waży ok jeden metr pszenicy) daje to ok 7,2 tony ładunku+masa nadstawek czyli ok7,5 tony. Przyczepa ma 4,5 tony ładowności a ty chcesz ją przeładowywać o ok 80%. Wtedy ludzie mówią że d 47 to złe przyczepy i mają krzywe i słabe ramy, fabryka produkowała proste, to ludzie tacy jak pawel855 je połamali i pokrzywili. Najlepiej to darować sobie nadstawki, bo bez nadstawek mają ładowność ok 4,5 tony pszenicy, no chyba że ktoś wozi otręby, lub dużo owsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Ja też tak sądzę. Chcesz wozić 10t, to kup przyczepę o takiej nośności za odpowiednie pieniądze. A potem nie narzekaj, że D47 się składa. Nadstawki max 15cm, żeby nie weszło więcej jak 5,5t pszenicy i wszystko pięknie działa, latami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A co mają się burty do max ładowności? ? Uwierz mi że np wapnem defekacyjnym albo mokrym piaskiem przeładujesz ją dwukrotnie bez żadnych nadstawek... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Dużo, bo co byś nie woził to ta przyczepą będzie przeładowana nawet przy owsie(ja będzie miała metrowe burty). Wiem że są materiały ciężkie typu cement czy żwir.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Orbitro i zaczep hitachi windują cenę. Kupujesz nie byle co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

No i nie zapominajmy o radiu na płyty, pewnie niesamowite wrażenia ze słuchania podczas prac w nierównym terenie typu pole ;)  ale on przecie tylko do kościoła miał jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

on pewnie tylko karuzelę na odpustach napędzał tym przodnim womem :D :D  kurde powiedzcie mi co takiego jest w tych zetorach że ciągle jakiś napaleniec się znajduje co wykłada tyle kasy? przecież w tych pieniądzach można kupić piękną renię która bije na głowę takiego cześka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co jest w tych zetorach, hm, produkcja z czasów komunistycznych w porównaniu z naszą c360 mercedes, komfort, ogromna kabina ładnie wykończona z możliwością radia, ogrzewanie, miękkie wykończenie, można spać bez problemu, spryskiwacz, cichutko w środku, zwolnice nie wyją, przedni napęd, twarde silniki i skrzynie, mocny podnośnik na grubych podzespołach, gdzie w zetorze z tej serii cos się urywało, przedewszystkim dobry uciąg 7211 chodził w maszynach od c385 i dobrze sobie radził, i wielkie co bardzo dobre opinie, kogo nie spytasz powie ci ze ta seria to czołg na kołach. Ogólnie tak ci co mieli zadowoleni byli a ci co nie mieli słyszeli o jego dobrych opiniach i to zrobiło że są takie popularne i drogie i że mają cenę z tym że znajdzie się zawsze ktoś kto przesadzi z tśą ceną i myśli że za stary weźmie jak za prawie nowy. Co do tuza widać że był tylko wcześniej musiał się sprzedać, ewentualnie mu gwizdnęli wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Grzesiu mało się śniadaniem nie zadławiłem jak przeczytałem o tej karuzeli na odpuście. Dobry tekst na poprawę humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1000

Te zetory to są nie do zdarcia tak jak pisze zetorlublin7341. Sam mam 7245 od 2 lat i chodzi bez zarzutu a do tego pali tyle co c360 :)

Edytowano przez themrsakmejek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Spokojnie handlarz sprzeda go jako stan igła :D


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

to wiem, oferta ciekawa, nawet jeśli trzeba by było wymienić cały silnik to całkowity koszt nie powinien przekroczyć 30tys.zł, co za 7245 jest ceną do przełknięcia, tym bardziej przy cenach jakie dają handlarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Jeżeli reszta ciągnika jest w dobrym stanie to dobra cena :) wieczorem może być już sprzedany


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko jak sprawdzić resztę jak silnik trup? Może jak dbał o silnik to i reszta w podobnym stanie.
Wrócę do przyczep. Czy 80-100 cm nadstawki w do kukurydzy i wywrot z sieczką kukurydzy na tył w d 47 skończy się kapitulacją ramy? Zostaje tylko wywrot na bok? Ile może ważyć m3 sieczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

No właśnie takie kupowanie kota w worku


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

czlowieku ile ty masz lat?12? kombajn wersja s ,stara kabina,stary dach stare zegary,akumulator z boku ,ty nie widzisz ze to "s" a s byl robiony do 90r.od 91 to masz classic zupelnie inny.naklejke z classic to ci za 50zl kupie na kleje jak chcesz

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj