Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
izydor6280    1153

 

A no się trochę sugerowałem . A co powiecie o tej przyczepie bo teraz znalazłem , fajna przyczepa Autosan D47 za 20000 zł godna zainteresowania ? http://allegro.pl/pr...5558696356.html

 

 

złom nie warty tych pieniędzy, przy pierwszym wywrocie do tyłu z pełną paka rama się złoży, przy burcie +50 podstawa to wzmocnienie ramy

do tego jeszcze opona 10 cali będzie strzelać po kilkunastu kilometrach w transporcie

 

lepiej dołożyć 5-7 tys. i kupić nową d55 od zasława


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

kolega wyżej ma rację. Ja polecam D 55, tyle za ładna to trzeba dać grubo ponad dychę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

valtra kup sobie hl 6 tonowa mocne ramy ma i możesz na nią sypać 10 ton i nic Ci nie popeka


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

D47 na standardowych burtach przy kiprowaniu na boki się nie składa, ale przeładowanej do tyłu nie radzę kiprować - zamiast paka w górę, potrafi rama pójść do dołu.

Do transportu na większe odległości bierz na kołach 20'' albo szukaj z mocniejszymi balonami, bo standardowe przy ciągniku szybszym niż C-360 nie dają rady po szosie, ale to się dotyczy wszystkich polskich przyczep.

Prawie każda używana przyczepa ma jakieś wady. Dla mnie HL-ka jest zbyt wysoka, brandys chodzi za traktorem jak pijana. Trzeba iść na jakiś kompromis.

Te ruskie przyczepy mogę polecić :

http://olx.pl/oferta/sprzedam-przyczepe-rolnicza-CID757-ID6qKrR.html#477745d3f4

może coś takiego, tylko na 2 strony ? http://olx.pl/oferta/przyczepa-rolnicza-wywrotka-hl-10t-na-dwa-tloki-CID757-IDb5kch.html#219c5ee98c

http://olx.pl/oferta/przyczepa-hl-8011-hl-6011-hw-thk-5-CID757-IDaLT1L.html#219c5ee98c

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

D 55 jest lepsza od hl 6011. Kto użytkował ten wie dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Napisz dlaczego żeby wiedzieli wszyscy a nie ci co użytkują, bo oni wiedzą bez twoich uwag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ten opal 90 robiony jest w indiach na kraje rozwijające się o ile jest wykonany jak tamte stare lemkeny wart jest swojej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Właśnie dlaczego te d 55 są takie super? Oprócz tego że trojstronny wywrot.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

D 55 ma trzystronny wywrot, a hl dwustronny. Hl ma to do siebie że jest wysoka i wąska, dzięki temu jest wywrotna, mi nie zdarzyło przewrócić przyczepy, ale taty kolega pracuje w składzie węgla to u nich już hl nie raz leżała na boku, a D 55 jest szersza i jeszcze nigdy nie była przewrócona. Dlatego hl są nazwane jako miękkie przyczepy bo są dosyć wywrotne i to ich największa wada, ale jak ktoś jeździ normalnie i nie szarżuje to hl jest dobra, ale D 55 lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja ze starej 3,5t lub 4t przerobiłem na wywrotkę na 3 strony rama wzmocniona koła 17.5 i czasami blisko 8t ładunku jest


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

U mnie w pracy też kupili przyczepę od gościa który ostro przeładowywał, efektem była wygięta rama. Do przyczepy można zrobić nadstawki czy zwiększyć trochę ładowność, ale wszystko z umiarem. A nie żeby na przyczepie 6 tonowej wozić 12 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ramie nic się nie dzieje wszystko jest powzmacniane i przyczepa śmiga od 2002r


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jak ma wywrot na dwa tłoki to rama mocno nie dostaje, gorzej jak jest na jeden siłownik, wtedy rama dostaje mocno, tak jak u nas przyczepa kilkanaście tonowa i siłownik na środku, a rama nie wzmocniona(przyczepa to nie była oryginalna wywrotka, kiedyś była sztywna) efekt niewzmocnionej ramy to to że była wciągnięta rama do środka i wygięta w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Wywrot na 3 strony duże ciężary czyli ziemię kiprujemy na bok


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

W hl warto też założyć opony szersze albo 12.5 r 20 albo tirowe. Wtedy ładnie śmiga a i nie tak łatwo ją zatopić na polu gdy mokro. A co do przewracania przyczep jak się z głową robi to nic się nie stanie


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

D50 ma szeroką  oś , wypukłe  felgi  i  wystające piasty  , a  to  sprawia ze  przy kiprowaniu  można mocno  uszkodzić  burty , kiepskie  rozwiązanie

 

273980733_1_644x461_przyczepa-d-50-wywro

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

chyba że trafi się już na nowej osi

 

co do przyczep to albo na tył albo na boki, jak coś jest do wszystkiego to jest do d...

 

pomyśl jeszcze nad tandemem, czasem można znaleść ładną skorupę do 20tys.


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Nie słyszałem o takim urządzeniu , jestem ciekawy jak to wygląda , na jakiej zasadzie działa i ile kosztuje?

 W załączniku rysunki. Urządzenie odsysa zanieczyszczenia z kosza chłodnicy co zapobiega nadmiernemu zabrudzaniu

post-63005-0-65616000-1438338138_thumb.jpg

post-63005-0-78411900-1438338146_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Dlatego w D 50 niektórzy zakładali kosze na piasty, żeby nie uszkodzić burt ani piast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj