Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279

Wał 5tys, nie będzie gorszy jak najdroższy do ursusa, reszta markowych producentów plus obróbka i na pewno 10tys nie przekroczysz, przerabiałem temat. Zresztą wał lepiej kupić oryginał do szlifu, wtedy jeszcze taniej więc nie gadaj głupot. 20-30 tys to w serwisie claasa może krzykną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dla mnie c 330 i t25 to najlepsze ciągniki fakt że do pracy potrzeba czegoś mocniejszego ale te dwa wg mnie też są niezastąpione.

 

one wymierają powoli bo brak w nich uzytecznosci do tura sa za slabe, do nowych siewników, rozsiewaczy i opryskiwaczy tez za słabe, co nimi robić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

w okolicy mają większego ursusa, jak zapieli do aktywnego to nie nadążali jesienią robić skrzyni, nie raz jechałem w nocy to widziałem pod wiatą do lamp rozpoławiali co pare dni. W końcu zaczeli siać jd 230 konnym bo cóż im z tego ursusiny jak dosc ze trzeba było naprawiac ciagle to pole stało puste a jesień uciekała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ursus c 330 lata z opryskiem 1000l i nie widze żeby nie dawał rady idzie jak przecinak w polu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid4141    2

Ktoś coś na temat http://olx.pl/oferta/prasa-krone-welger-pottinger-rollprofi-3120-CID757-ID9mldf.html#49490bcc80 

Chodzi bardziej o prasę niż o handlarza, bo on to znany. Wszystkie sprzęty z Niemiec, ta chyba świeżona przywieziona, oglądałem w tamtym tygodniu, nie wygląda źle rdzy nie ma, wygląda jakby była jeszcze niedawno używana. I pytanie czy da radę z nią Zetor 8111? Jakieś opinie ogólne o tej prasie ?

Edytowano przez dawid4141

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Ta prasa to chyba bliźniacza konstrukcja do Gallignani 3120. Mam 3200 która jest z nożami i ciąjał mi ją Jumz czyli Tobie powinien spokojnie dać radę z nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

one wymierają powoli bo brak w nich uzytecznosci do tura sa za slabe, do nowych siewników, rozsiewaczy i opryskiwaczy tez za słabe, co nimi robić? :)

 

Ja przy 30ha opryskiwacz 400litrowy i rozsiewacz dwutarczowy 600kg i w czasie żniw czasami do zboża i do słomy. Do t25 mam sentyment bo na nim się wszystkiego uczyłem od bronowania po siew i orkę. Dziś to jeszcze przy cyklopie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Wał 5tys, nie będzie gorszy jak najdroższy do ursusa, reszta markowych producentów plus obróbka i na pewno 10tys nie przekroczysz, przerabiałem temat. Zresztą wał lepiej kupić oryginał do szlifu, wtedy jeszcze taniej więc nie gadaj głupot. 20-30 tys to w serwisie claasa może krzykną. 

Na prawdę? http://www.agropomoc.pl/Prod,16309,Wal_korbowy_4_cyl.html 

http://www.agropomoc.pl/Prod,16304,Wal_korbowy_3_cyl.html

 

 Co do prasy popatrz jak facet kręci, nie wydaje mi się żeby welger miał łańcuchowo-pasową komorę zwijającą ;)

Edytowano przez hodowcamlody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedną z niezaprzeczalanych cech c 330 i władka jest to że naprawisz o młotkiem o każdej porze dnia i nocy a dwa twardy sprzęt  jak na swoje możliwości nie do zajechania i ile spala śmieszne ilości w lekkiej pracy oszczędny bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja przy 30ha opryskiwacz 400litrowy i rozsiewacz dwutarczowy 600kg i w czasie żniw czasami do zboża i do słomy. Do t25 mam sentyment bo na nim się wszystkiego uczyłem od bronowania po siew i orkę. Dziś to jeszcze przy cyklopie pracuje.

 

no ja mam puki co identycznie tylko dodatkowo ciapek działa jeszcze z rozsiewaczem, ale mam w planach restrukturyzację maszyn przy których ciapek nie będzie miał co robić. No jedynie do przegrabiarki i zagrabiarki się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no ja mam puki co identycznie tylko dodatkowo ciapek działa jeszcze z rozsiewaczem, ale mam w planach restrukturyzację maszyn przy których ciapek nie będzie miał co robić. No jedynie do przegrabiarki i zagrabiarki się przyda :)

 

No wg mnie to nawet do zgrabiarki i "przegrabiarki" ciapek się już nie nadaje... Przewracarka na hydraulice 4-5m często jakieś 400-500kg, zgrabiarka 3.5m też podobnie waży... Podpinasz 60tke, trója i heja... a cóż taki ciapek w tym momencie może? A kupować trochę mniejsze maszyny, żeby dłużej robić akurat t25.. szkoda czasu, paliwa i kasy. jak się restrukturyzować to porządnie a nie na pół gwizdka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Tylko nie każdemu potrzeba tak szerokie maszyny


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

właśnie chciałem napisać że na moje niecałe 5h łąk to mi taki osprzęt do siana nie jest potrzebny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

o to już wiem jakiej firmy kupowałem, nacaipane takim druczkiem że nie idzie doczytać  :lol:

 

cenowo wszystkie wychodzą podobnie więc warto dopłaćić te 3-5 zł do kompletu 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

cena nie jest ważna a jakosc w tym przypadku


i jeszcze jedno pyt nie w temacie smarowac je przed zalozeniem tawotem czy raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

nie niczym nie smarujesz tylko wyczyśc i odtłuść powierzchnie jak i uszczelke nie zaszkodzi i zbytnio zapewnie nie pomoze ale lepiej zrobić niz potem rozbioerać

A jak kupujesz uyszczelki to maja byc proste znajomy kupił i była lekko skrzywiona nie złamana i po 2 miesiacac zaczeła puszczać wiec maja być prościutkie


Edit dla tych co mówia o tych remontach zachodnich ciagników i niby kosmicznych cen to dla informacji u mnie zakład z renoma kapitalny remont silnika tłoki tuleje panewki szlif wału regeneracja wtryskiwaczy pompy i głowic na gotowo to 6 tys zł silnik 85km john deera montowany w renaultach cares i niby gdzie macie te kosmiczne ceny jakby kazdy myslał ze zachodnie sie psuje to nikt by nie kupował uzywanych maszyn tylko nowe a chandlarze by z głodu poumierali.

A jak słysze porównanie URSUSA do czegokolwiek to mnie smiech zbiera. Juz dzisiaj przeczytałem artykuł o beczce asenizacyjnej URSUS co po roku wyglada jak po 5 latach roboty i pełno w niej rdzy a wina oczywiście właściciela

wiem ze to polskie ale wiekszość ludzi woli kupowac maszyny zachodnie 4-5 letnie niz nowe polskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

nie niczym nie smarujesz tylko wyczyśc i odtłuść powierzchnie jak i uszczelke nie zaszkodzi i zbytnio zapewnie nie pomoze ale lepiej zrobić niz potem rozbioerać

A jak kupujesz uyszczelki to maja byc proste znajomy kupił i była lekko skrzywiona nie złamana i po 2 miesiacac zaczeła puszczać wiec maja być prościutkie

Edit dla tych co mówia o tych remontach zachodnich ciagników i niby kosmicznych cen to dla informacji u mnie zakład z renoma kapitalny remont silnika tłoki tuleje panewki szlif wału regeneracja wtryskiwaczy pompy i głowic na gotowo to 6 tys zł silnik 85km john deera montowany w renaultach cares i niby gdzie macie te kosmiczne ceny jakby kazdy myslał ze zachodnie sie psuje to nikt by nie kupował uzywanych maszyn tylko nowe a chandlarze by z głodu poumierali.

A jak słysze porównanie URSUSA do czegokolwiek to mnie smiech zbiera. Juz dzisiaj przeczytałem artykuł o beczce asenizacyjnej URSUS co po roku wyglada jak po 5 latach roboty i pełno w niej rdzy a wina oczywiście właściciela

wiem ze to polskie ale wiekszość ludzi woli kupowac maszyny zachodnie 4-5 letnie niz nowe polskie

Ty porównujesz nowsze sprzęta, a tu była dyskusja o c-385 i innych takich ;) Nie te lata chłopie, nie ta cena ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj