Polecane posty

KlimekPL    784

którego lepiej kupić http://olx.pl/oferta/lej-do-nawozow-rozsiewacz-CID757-IDa1MWz.html#2c7ebe83f1  http://olx.pl/oferta/sprzedam-siewnik-CID757-ID9TkH5.html#7ff2facd0d  ten tańszy wygląda lepiej ale musiałbym prawie 2x dalej po niego jechać

 

Żadnego nie warto kupować, bo to lejki :P

A jeśli już musisz kupować to o części to ty się nie martw, bo w takim rozsiewaczu jest praktycznie tylko jedna rzecz która może się zepsuć, mianowicie przekładnia a jej koszt wynosi nieco ponad 100zł z tego co się orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

od biedy 12, ale chętnie 25

dobrze by było gdyby ktośz okolicy miał, wtedy odpada mi koszt wysyłki  ^^

 

Sprawdziłem, mam tylko 6 i w dodatku na wałek okrągły :( .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

Żadnego nie warto kupować, bo to lejki :P

A jeśli już musisz kupować to o części to ty się nie martw, bo w takim rozsiewaczu jest praktycznie tylko jedna rzecz która może się zepsuć, mianowicie przekładnia a jej koszt wynosi nieco ponad 100zł z tego co się orientuję.

jednak jestem przekonany do wymiany kosa na lejka , jakość oraz efekty pracy jak i cena są zbliżone ale lejek za to jest prostszy i wygodniejszy w eksploatacji, jeszcze prócz tego muszę zainwestować w przetrząsacz pasowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

z takimi inwestycjami to.... leżą u mnie te rzeczy na złomie. weź se :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jednak jestem przekonany do wymiany kosa na lejka , jakość oraz efekty pracy jak i cena są zbliżone ale lejek za to jest prostszy i wygodniejszy w eksploatacji, jeszcze prócz tego muszę zainwestować w przetrząsacz pasowy

 

mam identycznego lejka jak ten zielony. Fakt faktem że jest to jedyna z maszyn w gospodarstwie totalnie bezawaryjna (nie ma się co zepsuć). Pracuje u mnie przy c330 i obsiewa 22ha rocznie, Opisać go mogę jako wielkie dno i wodorosty. Jego dokładność woła o pomstę do nieba, do tego wchodzą tylko 4 worki 50kg (trzeba jechać z drugim ciągnikiem na pole żeby dowieźć worki na pole.... Na następny rok chcę się go pozbyć :) Bo to h.. nie robota z takim czymś. Radzę Ci szukaj 2 talerzowego o pojemności co najmniej 500kg na big baga. Na pewno zaoszczędzisz na czasie, paliwie i do tego większa dokładność rozsiewu = większy plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Dobrze ustawiony lejek sieje dość równo , ale nie można z nim ganiać po polu, bo wymaga dość wolnej jazdy, po drugie - każdy lejek inaczej się ustawia,  trzeba wypraktykować na podwórzu na folii. Wolałbym zakupić dwutalerzowy, bo przy szerokości 12m jaka jest mi potrzebna, równomierniej rozsiewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacy1975    3

wg mnie najlepsze to amazone zaf 603, 804

ustawianie dawki z ciągnika , rozrzut 12-15m , wchodzi 1 big-bag  otwieranie hydrauliczne kuzyn będzie sprzedawał bo kupił 1,5 tony też amazone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Każdy chwali swoje. Ja mam kuhn mds 921 i wg mnie ma lepsze rozwiązania od podobnych smażone ale to tylko moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

chyba bał bym się tam wejść :P Trzeba być ograniczonym umysłowo albo w życiu cyklopem nie robić żeby coś takiego ustrugać. już nie wspomnę o cenie, a jak wykończyć opony w takiej maszynie to już bladego pojęcia nie mam... mi pękają ze starości a bieżnik 90%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

http://olx.pl/oferta/zetor-8145-CID757-IDapRMp.html#648dabefbf
ciągnik sąsiada, warty polecenia ;)  gdybym nie kupił 1204  sam by go od niego odkupił... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

chyba bał bym się tam wejść :P Trzeba być ograniczonym umysłowo albo w życiu cyklopem nie robić żeby coś takiego ustrugać. już nie wspomnę o cenie, a jak wykończyć opony w takiej maszynie to już bladego pojęcia nie mam... mi pękają ze starości a bieżnik 90%

 

założę się że z oponami od cyklopa to smiga inny sprzęt ....

Edytowano przez bartekm66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj