Polecane posty

stg    21

Nie zawsze się liczy co sąsiad powie na nowy nabytek. Ważne co ludzie powiedzą jak zobaczą sprzęty jak wyjadą z warsztatu, bynajmniej tak jest w moim przypadku. Nie maluj tego ciągnika, bo będzie go ciężko sprzedać. Szukam c 360, ale na pewno nie świeżo malowanego, nie wiadomo gdzie i jakie ma wycieki, nie wiadomo czy blok był spawany, chociaż są cwaniacy/handlarze co szlifują spawy bloku, oblewają je olejem i posypują piaskiem, słyszałem taki tekst od handlarza, a niektórzy to mają jeszcze lepsze sposoby. Jak pomalujesz blok to wystarczy tylko wyszlifować i pomalować i klient ucieszony że ma ciągnik w super stanie, tylko szkoda że że w wizualnym , a nie technicznym, bo te malowane to technicznie wraki ,nie wszystkie ale co najmniej 90% malowanych.

Nie maluj go, bo nawet handlarze ci powiedzą że jak jest oryginał farba to nie ma co malować, bo będzie ciężej sprzedać niż w oryginale, i narobisz sobie kosztów, chyba ze kupisz najtańsze farby olejne i pomalujesz go tak jak stoi bez żadnego oczyszczenia i bez podkładu to 100xł i trochę czasu wystarczy(tylko nie maluj opon bo to jest gorzej niż tragedia i psuje cały efekt).

Za taką cenę to znajdziesz kogoś normalnego, który szuka sprzętu dla siebie i sam go sobie pomaluje. Malując byle jak i jak znajdziesz kogoś normalnego na ten ciągnik to tylko narobisz sobie i jem u roboty, bo ty musiałeś malować, a on to będzie musiał wyczyścić. Chyba że najdziesz jakiegoś oszołoma który kupi byle jak pomalowanego i z pomalowanymi oponami, to już inna sprawa.

Załóż mu blachy i porób nowe zdj, bo bez blach to też trochę odstrasza chętnych, ale na pewno go nie maluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

handlarze znaleźli sposób aby nowo pomalowana farba wyglądała jak po 10 latach. Kiedyś szukalem ciągnika i dwa razy trafilem do tego samego handlarza w ciągu 2 tygodniu . pierwszy raz ciągnik pomalowany jakby przed chwilą z lakierni zjechał, po 2 tyg ten sam ciągnik, lakier widać ze trochę poblakl, ma kilka rys mniej sie święci. Ogólnie wyglądał jak ciągnik w swoim wieku ale zadbanyi garażowany . takie juz sztuczki robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

handlarze mają tyle sposobów że głowa mała. Jak masz znajomego, lub kogoś w rodzinie to jak ci różne historie poopowiadają to się zdziwisz. Niektórzy nawet stare skrzynie od 4011 przerobią na skrzynię z okienkiem, i inne różne cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Wkoncu nie nadarmo do gazet daja ogloszenia iz kupia kazdy ciagnik do remontu bez dokumentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Dramiński ma dobre wilgotnomierze. Jeśli kupować to najlepiej z młynkiem. Sprzęt poręczny, dokładny. Miałem sporo styczności z tym urządzeniem i wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Używam Unimeter i jestem zadowolony(chociaż przy sprzedaży kukurydzy zawsze na moim pokazywany był mniejszy wynik jakieś 2, 3 procen) jeżeli do kukurydzy to musi być z "młynkiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

bratrolnika ale wiesz co chyba skończy się że ją pomaluje choćby najtańszą farbą ze sklepu budowlanego... Przyjedzie klient i "o Panie trzeba pomalować" albo "czy jest resztę części? " albo "gdzie jest miękki przód?" czy "Panie ja taką w idealnym stanie to miałem okazje za 12 tys zł kupić" - moja odpowiedź najczęściej kończy się na pytaniu to dlaczego Pan nie kupił? i nagle cisza. Potwierdza się teoria że ludzie kupują oczami, nie umieją czytać ze zrozumieniem, albo oczekują od ciągnika z lat 80tych "nówki sztuki". W tym momencie na olx najtańsza C-362 oprócz mojej jest za 15200... z tego linku http://olx.pl/oferta/ursus-c-362-wersja-eksportowa-polecam-CID757-ID8Jgyd.html#7977058ca9

 

Niedługo będę o kupujących książkę napisać i tyczy się to nie tylko ciągnika ale innych maszyn czy samochodów... :D :D :D Nie zapomnę jak kiedyś ktoś mi przerysował bok w aucie zrobiłem zdjęcia i pojechałem do lakiernika. Chciałem później to auto sprzedać i przyjeżdżali "pacjenci" z czujnikami lakieru i każdy "o Panie tutaj to dzwon był" pokazuje zdjęcia że było obtarte a facet do mnie że mam zdjęcia ale innego auta... Czego to ludzie nie wymyślą a niektórym to najlepiej dopłacić żeby wzięli ... 

 

kupujący zawsze będzie marudził, nawet jak wystawisz tą 362 za 8000zł, to i tak przyjedzie maruda i będzie stękał ile to będzie musiał do niej dołożyć jak ją kupi

osobiście nie toleruję takich ludzi, i sam jak coś kupuję to na początku patrzę, i albo stwierdzam że mi pasuje, jadę, kulturalnie negocjuję stówkę czy dwie na paliwo i tyle w temacie, a jeśli wydaje mi się żeby było warto to trzeba będzie się ostro ponegocjować to poprostu odpuszczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130
Napisano (edytowany)


Na tym polega zabawa, kiedys kupowalem ciągnik od handlarza to jak pol dnia marudzilem zszedł 8 tys. Gdybym robił jak Ty mialbym mniej o 7 tys bo tysiaka od razu od puścił. Nikt nie dokłada do handlu wiec i on zarobił na tym.
Edytowano przez lukaschels

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

lukaschels ja bym Ci ładnie powiedział "do widzenia" :P Najbardziej nie lubię ludzi którzy targują się już przez telefon, nie widział a już musi urwać :D No ale cóż każdy chce jak najdrożej sprzedać a kupujący jak najtaniej kupić... Wczoraj Pan handlarz się wielce oburzył jak mu powiedziałem co o takich jak on myślę :P Ja staram się być szczery i zawsze podkreślam że sprzęt dawno już pełnoletniość osiągnął i też w ogłoszeniu mam dopiskę "INFORMACJA DLA ZAINTERESOWANYCH: Proszę nie oczekiwać nowego ciągnika z lat 80tych! Ciągnik jest do dopracowania dlatego jest taka cena!!! Ceny tych ciągników to od 15 tys wzwyż a też nie wiadomo czy nie będzie to "ideał" który pachnie farbą!!! Dodam jeszcze że nie życzę sobie ofert za 9/10 tys zł!!! Chcesz tyle zaoferować NIE DZWOŃ, NIE PRZYJEŻDŻAJ i nie marnuj mojego i swojego czasu, a jeżeli oczekujesz za tą cenę NÓWKI SZTUKI TO ZAPRASZAM DO DILERA PO NOWY!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Ja Cię rozumiem, ale to handlarze tworzą rynek i tak wysokie ceny, nie generalizujmy od zwykłego rolnika kupuje się inaczej jednak teraz to rzadkosc. A dla ludzi czasami lepiej zrobić cenę wyższa i powoli im opuszczać, wtedy maja większe zadowolenie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

Jeżeli chcesz dokładny wynik wilgotności, to z tych 3, to Unimeter rozciera ziarno i daje najbardziej miarodajny wynik wilgotności, czyli bada wilgotność w środku ziarniaka, a inne badają przewodność wilgotności po wierzchu ziarna.

 

Jeśli chcesz określić orientacyjnie czy ziarno nadaje się do przechowania/sprzedaży to bierz najtańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

Ja Cię rozumiem, ale to handlarze tworzą rynek i tak wysokie ceny, nie generalizujmy od zwykłego rolnika kupuje się inaczej jednak teraz to rzadkosc. A dla ludzi czasami lepiej zrobić cenę wyższa i powoli im opuszczać, wtedy maja większe zadowolenie

 

od handlarza inna sprawa, ale w przypadku ciągnika kolegi Luke16 kupujesz go od właściciela, i w to dodatku dobrej cenie, adekwatnej do stanu

tak jak napisałeś, handlarz nie opuści poniżej swojego minimum, musi zarobić tyle i tego się będzie trzymał, osobiście staram się kupować od właściciela, handlarzy najczęściej omijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zet5211    14

jakę znacie strony z maszynami rolniczymi inne niż olx i allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

od handlarza inna sprawa, ale w przypadku ciągnika kolegi Luke16 kupujesz go od właściciela, i w to dodatku dobrej cenie, adekwatnej do stanu

tak jak napisałeś, handlarz nie opuści poniżej swojego minimum, musi zarobić tyle i tego się będzie trzymał, osobiście staram się kupować od właściciela, handlarzy najczęściej omijam

 

Nie przeceniaj roli właściciela w tym konkretnym przypadku bo Luke16 przyznaje że ciągnik ma od ponad dwóch lat (to raczej krótko), ciągnik nie jest zarejestrowany na niego (czarna tablica),  czyli jest dobrze jak jest zarejestrowany na poprzedniego właściciela. To wszystko wygląda tak jakby było od handlarza tym bardziej że ogłoszeniodawca przyznaje że ma jeszcze inne maszyny do sprzedania m.in. dwie kosiarki (na 13 ha). W sumie to Luke16 ostatnio tych maszyn trochę "przerzuca" także do handlarza mu całkiem nie daleko ;) -  no ale tego potencjalny kupiec spoza AF nie wie.

Nie twierdzę że cena jest za wysoka ale dany towar jest tyle warty ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Można "trzymać" cenę i maszynę. Moim zdaniem ciągnik nie wygląda zachęcająco, "stoi" już tydzień czasu i wyświetleń nie za wiele... Na podstawie tego ogłoszenia ja bym się nim nie zainteresował. Przeciętny rolnik czasu na "dopracowanie" nie ma a dokładając pieniądze na jakiegoś "majstra" i inne "duperele" można by poszukać czegoś innego - kupno używanego ciągnika to i tak w jakimś stopniu jest zawsze "loteria".

Według mnie w takim stanie jest to raczej oferta dla handlarza. To jest moje zdanie i mogę je mieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Za ta kasę sam bm prztgarnal tego ursusa zrobil i sprzedal ale nie mam teraz na to czasu a roboty widac nie ma dużo bo ciągnik wygląda zdrowo nawet bardzo zdrowo jak na oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
Napisano (edytowany)

wlamaj1 a po co przerejestrowywać?? Sam ile czasu nie przerejestrowywałem auta a druga sprawa rodzice kupili auto które miało 4 umowy. OC jest na mnie a przerejestrowanie to czysta tylko teoria... Żaden policjant nie może się do tego doczepić... Wyświetleń było ponad 2 tysiące ale wyzerowałem bo można na olx. Co do ilości maszyn a co w tym dziwnego jak dostałem młodego rolnika i kupiłem nowe to te mam kisić? Sprzedam te i więcej nie będę miał... Co do ciągnika telefonów mam masę szkoda tylko że mało kto przyjedzie albo umawiają się a potem nie przyjeżdżają... 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jak nie przerejestrujesz w terminie mandatu nie dostaniesz ale w związku z nieprawidłowymi danymi w dowodzie rej. policjant zabiera dowód i możesz odebrać w UK dopiero przy przerejestrowaniu juz nowy dowód. Tez myślałem ze jestem nietykalny ale pewnego dnia sie zdziwilem jak dowod mi zabrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mikruss średnio to możliwe... Bo jeżeli jadę np. autem kolegi to co wtedy? Też się przecież nie zgadzają dane w umowie? Miałem sporo kontroli nawet jednego dzwona takim autem nieprzerejestrowanym i ani ubezpieczyciel ani policja nawet się nie zapytała, przegląd był OC też, tablice to nie mieli się do czego czepiać... Zetora 7211 sprzedałem 3 lata temu facet nie tak dawno do mnie dzwonił czy możemy umowę przepisać bo US nie opłacił i nie przerejestrował ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Możliwe i to bardzo zalezy od policjanta ale ma prawo zabrać dowód rej. od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaczko    0

Według prawa istnieje obowiązek przerejestrowania pojazdu do 30  dni od zakupu - poprez przerejestrowanie rozumiemy tu zmianę danych w dowodzie rejestracyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

wlamaj1 a po co przerejestrowywać?? Sam ile czasu nie przerejestrowywałem auta a druga sprawa rodzice kupili auto które miało 4 umowy. OC jest na mnie a przerejestrowanie to czysta tylko teoria... Żaden policjant nie może się do tego doczepić... Wyświetleń było ponad 2 tysiące ale wyzerowałem bo można na olx. Co do ilości maszyn a co w tym dziwnego jak dostałem młodego rolnika i kupiłem nowe to te mam kisić? Sprzedam te i więcej nie będę miał... Co do ciągnika telefonów mam masę szkoda tylko że mało kto przyjedzie albo umawiają się a potem nie przyjeżdżają... 

 

Co do przerejestrowywania - może żaden problem - ale ja jako kupujący wolałbym żeby pojazd był zarejestrowany na sprzedającego - po prostu byłby to pewien "plus". Wiem że dostałeś "młodego rolnika" i dlatego sprzedajesz ale potencjalny kupujący być może widzi w Tobie handlarza - jak dla mnie "minus". Ja jak kupowałem ciągnik na te od handlarzy nawet nie patrzyłem - mniej złożone maszyny od handlarzy kupowałem. Nie bez powodu niektórzy sprzedający na OLX nie mają widocznej opcji "ogłoszenia użytkownika" (spotkałem się z tym przy samochodach osobowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj