Polecane posty

grzesiek88    128

przy silniejszym wietrze to jakoś nie widzę robienia wałków tym bocianem... i cena też kosmiczna jak za trochę zębów i blachy chociaż fantazja jest bezcenna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

na małym areale to pewnie by się sprawdziło dwa w jednym napewno lepjei jak pasówką
a jak ktoś ma troche więcej chektarów to nowy/używany kupi zgrabiarkę karuzelową albo przegrabiarke karuzelową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Jak tym robić wałek z większej szerokości?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

rotacyjna i tak do środka pokos kładzie, jakbym miał jeden pokos przetrząsać a potem następny i następny to chyba prędzej z bydła zrezygnuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

To już ta polska karuzela na pasek 2 pokosy bierze


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

i dodaj że tą polską karuzelą tez idzie się zarobić, dnia stracić, a roboty nie zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Kupe kładzie bo może za małe obroty dajesz, na moje łąki starcza jak ktoś ma więcej to kupuje zachodnią na 4 i robota ubywa


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ten typ tak ma. Przynajmniej duża część. Moja akurat równiutko porusza ale zdecydowana większość w okolicy tych "pająków" z dwóch pokosów robi jeden. Ludzie kombinowali, przerabiali ale nic nie pomagało. Może rzeczywiście wina obrotów tylko, że nie ciągnika, a złe przełożenie na karuzeli jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

jak robiłem ursusem c 355 i tym ''pająkiem'' w słomie to obroty wom przez skrzynie i  3 kładła kupy na 4 czyli większe obroty wałka już tego nie było bo słoma bardzo ładnie rozgarnięta a na 5 czyli najszybsze obroty pasek spadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zmień pochylenie palców, u mnie jak się poluzują też rzuca na środek, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

stan kół swiadczy o tym że ma wiecej niż 2200 mth, druga sprawa ma 13 lat i wychodzi że robił mnie niż 170 mtg rocznie czyli licząc że lekko pracował wykorzytawany był 20-30 dni rocznie. Na zdjęciu widac pług w którym pewnie chodził, widac spory rozrzutnik i agregat z siewnikiem. Musiałby pracowac na 10 hektarach żeby te liczby się zgodziły i nie mówie że nie jest to mozliwe ale lekko podejżane. Polecam jechac na mniejsce zobaczyc, wypytać, jesli rzeczywiście to małe gospodarstwo i tak mało pracował, to warto brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

MTZ inaczej godziny biją, i faktycznie może to mieć. Opony mogą być w  takim stanie przy 2200 jak dużo po asfaltach jeździł.  Ale trza podjechać i obejrzeć bo z tym różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Albo nie jest to jedyny ciągnik w gospodarstwie. U mnie MTZ robi tylko część roboty, resztę poczciwy 3p, np opryski, bronowanie, nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Jak inaczej bija mth? jest dłuższa czy wiecej pracy musi wykonać ? Jak mój ma 6 tys mth to jak zachodni 8 tys? Nie rozumiem do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

MTZ dużo miej nabija niż inne, ja MTZ robiłem z max 250 rocznie a NH  400 bez problemu.Każdy to powie co miał mTZ i  zachodni, nawet Ursus  więcej nabija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nie inaczej tyko albo motogodziny, jak U czy zetor, albo godziny jak większośc zachodu

 

rozsądnie ceni jeśli są w tachnicznie w takim stanie jak wizualnie

 http://olx.pl/oferta/renault-145-54tz-CID757-IDa8Xrf.html#b2a62e0e50 

http://olx.pl/oferta/renault-106-14-CID757-IDa8XZH.html#b2a62e0e50


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Izydor Ty masz jakiegoś hopla na punkcie renault. Na prawdę to takie dobre ciągniki i lepsze jak deutz czy case czy mf? Jak kiedyś coś będę kupował to poproszę Cię o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Jedna MTH to godzina czasu pracy silnika przy określonych obrotach. Jak pracujesz średnio przy niższych obrotach silnika niż ten nominalny dla MTH, to na jedną godzinę zegarową wyjeździsz niej, niż na większych obrotach. Mój sąsiad pracował w firmie rębakiem, to przy wysokich obrotach MTH leciały dość szybko, w domu sobie też MTZ-tem "pyrka" w polu to motogodzina dużo rzadziej przeskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj