Polecane posty

simson2812    423

Chyba i tak jest lżejszy od tych na jeden siłownik na środku łap


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Posiadam bardzo podobny chwytak, bez tego wzmocnienia po srodku. Bardzo duzy jest. Zalety: bardzo duzy zakres rozstawu,masywne wykonanie, nie odkasztalca sie jak te male po kilku latach.
Wady: słaby przy stertowaniu, dlugie ramiona dobrze obejmuja bele ale ciezko sie wysuwa go z pomiedzy nel i duze prawdopodobienstwo uszkodzenia beli obok, ciezki jest. Ramiona odchylaja sie jednakowo, czyli jak podjedziesz nie rowno to bedzie sciagac w jedna strone. Mozna zdjac ten lacznik na gorze ale wtedy macha sie na wszystkie boki.
posiadam tez maly chwytak na dwa krotkie silowniki tak wiec ocene uwazam za obiektywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Sąsiad samemu robił bo nie mógł dostać


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

mial ktos doczynienia z tym sprzedawca http://olx.pl/oferty/uzytkownik/t9bD/

jest to handlarz twierdzi ze wszystko jest od pierwszych wlascicieli i jest w super stanie.

sprzedaje na umowach od pierwszych wlascicieli. warto sie tym interesowac? bo wrazie cos by sie dzialo z ciagnikiem po zakupie zadnej rekojmy nie bedzie.

Dzwoniłem do niego w sprawie ciągnika. Miał się ze mną skontaktować jego doradca od leasingu, ale tego od 3 dni nie moge się doczekać... czyli troche gośc niesłowny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

przecież to handlarz z Jamna koło Łowicza, miejscowości gdzie połowa ludzi zajmuje się handlem ciągnikami i maszynami rolniczymi, a druga połowa wsi je picuje do sprzedaży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5

Dzwoniłem do niego w sprawie ciągnika. Miał się ze mną skontaktować jego doradca od leasingu, ale tego od 3 dni nie moge się doczekać... czyli troche gośc niesłowny...

 

 

przecież to handlarz z Jamna koło Łowicza, miejscowości gdzie połowa ludzi zajmuje się handlem ciągnikami i maszynami rolniczymi, a druga połowa wsi je picuje do sprzedaży....

 @FROG1979 tez do niego dwonilem i prosilem o numery vin 3 new hollandow mial wyslac smsem i nie wyslal.

 

@bratrolnika znasz tego handlarza? mozesz mi cos wiecej o nim powiedziec? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

nie znam, mieszkam 20km dalej, ale kilka osób już o niego pytało, więc warto coś podpowiedzieć

a jest z nim pewnie tak jak i z innymi handlarzami, jak trafi mu się coś dobrego to sprzeda dobrego, a jak coś słabego to podpicuje i sprzeda jako dobre, każdy chce zarobić, a zawód handlarz jest taki jak i inne zawody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387
Napisano (edytowany)

rolnik2517 do wyciągnięcia najlepiej użyć jakąś starą szpilkę od ursusa i wspawać ją w tą tulejkę od góry na szpilkę dobrać jakąś rurkę żeby była większa niż ta tulejka na to jakieś podkładki i nakrętką ją powinieneś wyciągnąć ja mam do tego specjalny ściągacz ale tak też powinieneś dać radę a do wkładania to dół tej nowej tulejki zeszlifuj sporo bo inaczej ci nie wejdzie do końca ja zrobiłem taki błąd w jednej głowicy i wbijasz ją narmalnie i powinno trzymać bez niczego ale lepiej wbiją ja na silikon 

 

pytam się z ciekawości bo rok temu robili mi wszystkie 4 głowice i w tym roku na jednej spowrotem zakładali ale już kto inny i jak oni to robią ?

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

ten agregat to wątpie żeby ci na 3 biegu ciągła bo tak trzeba robić troche za duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Ciągam MTZ-tem 7 łap z podcinaczami  i ma co robić, do C-360 to takich 6 wystarczy. Jak masz się ciągać na 2-gim biegu, to nie ma sensu, a na 3 9-ciu łap nie pociągniesz. W takim agregacie trzeba mieć sensowną prędkość pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszRum    0

a gdybym 3 odkręcił miało by to sens?  gosc mieszka blisko mnie no i 2tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

7 łap z podcinaczem to ciąga się min 110km, tu jest bez więc jakieś 60km wystarczy

szału po takim gruberze nie będzie, chyba lepiej wybrać talerzówkę


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

http://olx.pl/oferta/agragat-scierniskowy-gruber-na-sprezynach-2-szt-CID757-ID6B4NW.html             panowie panie   do 60-tki  na 2-3 klasa ziemi rade da  i dorobić wał chyba trza by było???

ja mam silo-wolf 13 łap/3m na kołkach... to 120 km miało co robić po glinach i górkach...  zapomnij o nim jesli masz tylko 60.... no chyba , że chcesz sobie zaperzyć pola i skrobać po wierzchu... do takiego to nadawała by się np. 914 , 4x4 to podstawa w takim sprzęcie aby robił robotę tak jak trzeba... a odkręcanie łap może spowodować ściąganie agregatu na jedna stronę... aby ładnie ściernisko wyglądało to chociaż na te 10 cm trzeba do wpuścić..

 

7 łap z podcinaczem to ciąga się min 110km, tu jest bez więc jakieś 60km wystarczy

szału po takim gruberze nie będzie, chyba lepiej wybrać talerzówkę

 

łapy z podcinaczem stawiaja mniejszy opór od łap bez ścinaczy, ale bez porównania lepsza robotę robi gruber bez podcinaczy  i jest bardziej uniwersalny... bo przy trudnych warunkach polowych , np. zeschnięte gliny, iły i tym podobne w uprawie nie ma lepszego ;) tylko podstawa to dobry wał z tyłu( wiem, bo 2 lata uprawiałem przed siewnie swoim gruberem, jak odstawiłem w krzaki kultywator 5m UG bo było trzeba dwa razy jeździć aby chociaż w połowie osiągnąc taki efekt jak po gruberze ;) )  .  talerzówką i i gruberem na łapach tylko potniesz perz i go rozsiejesz...  tak samo jak gruberem bez łap jak za płytko wpuścisz... ;) 


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj