Polecane posty

Rolnik2517    387

Mam problem pisze tu bo nie chce zakładać nowego tematu
W ursusie c 355 mam tłoki bez tego dzyndzla na szrotku
i wydmuchneło mi uszczelke jeszcze nie rozebrany
mechanik twierdzi że ma za dużą kompresje bo te tłoki są od zetora bez jakich kolwiek przeróbek bez wiercenia itp
co robić ?

 

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Jeżeli dochodzą na równo z blokiem a nie masz w tłoku komory wirowej gdzie mieszanka sie zapala to nie ma sie gdzie podziać to powietrze i dlatego ci wydmuchało bo robi się za duże ciśnienie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

No to 1400 zł pójdze w las przez mechanika on nas namówił na te tłoki

zobaczymy jak się to rozbierze czy cylinder i tłok  dochodzi

w tamtym roku było to samo wydmuchało uszczelke i gniazda wtryskiwaczy były wymieniane

a z tymi tłokami jest mocniejszy ?

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

chłopaki mam takiego tura

http://olx.pl/oferta/ladowacz-tur-sipma-pronar-mtz-belarus-CID757-ID92Juz.html#adb4324f52

i kupiłem sobie takiego krokodyla

http://olx.pl/oferta/krokodyl-ck-snr-1500-sonarol-CID757-ID9Lv0r.html#b749d7d2dd

i się okazało że mocowanie nie pasuje, powiedzcie mi czy moja ramka jest zła czy źle przyspawane mocowania przy krokodylu. Do tego otwory w dolnym mocowaniu mają 24 mm a ja mam rygle 25

 

Jak pomierzysz rozstaw to wszystko się wyjaśni, jednak już teraz mam pewne przypuszczenia. Krokodyl ma wszystko dobrze wymierzone na euro. Przy turze jest wąska rama i dlatego haki powinny być na tej samej szerokości co dolne mocowanie. Jak nie to przy ramce tura góra powinna być poszerzona jak u mnie. Widać do to trochę na tym zdjęciu:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/554677-zetor-6340-rabewerk/

Co do bolców zabezpieczających to każdy robi teraz na 20 czy 22 mm. Przy turze masz za grube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

a jak bym dał uszczelke z zetora 6211 albo jakiegoś innego modelu

nie chce go rozbierać bo za dużo pieniędzy wtopiłem w tą maszyne a są plany na zetora 6911 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mam problem pisze tu bo nie chce zakładać nowego tematu

W ursusie c 355 mam tłoki bez tego dzyndzla na szrotku

i wydmuchneło mi uszczelke jeszcze nie rozebrany

mechanik twierdzi że ma za dużą kompresje bo te tłoki są od zetora bez jakich kolwiek przeróbek bez wiercenia itp

co robić ?

Od  jakiego niby  ZETORA? jedynie  od  57xx  mogłyby  sie  nadać .

To że  na  pudełku pisało ZETOR  - nie  znaczy  że  są  od  zetora 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

To może trzeba odciąć i w drugim miejscu przyspawać


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Od  jakiego niby  ZETORA? jedynie  od  57xx  mogłyby  sie  nadać .

To że  na  pudełku pisało ZETOR  - nie  znaczy  że  są  od  zetora 

 

mniejsz o to od jakiego zetora na cylindrze był bardzo ładny napis zetor

nie mam tego dzyndzla jak kolego wyżej napisał ma większą kompresje i przez to wydmuchuje uszczelke

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

dzwoniłem do producenta uzgodnilismy że zrobią mi takie uszy z odpowiednimi otworami i sobie przyspawam. Tylko jaki to typ mocowania w moim turze. Czyżby sipma miała jakiś swój standard?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mogę wrócić do poprzedniej strony i zobaczyć jakie masz wymiary, bo wyskakuje jakiś błąd. Na twoim miejscu przerobiłbym ryglowanie w ładowaczu. Teraz nie pasuje krokodyl i jakikolwiek inny osprzęt który kupisz nie będzie pasować.  Tutaj masz wymiary mocowań.

post-6718-0-85915800-1429455433_thumb.jpg

post-6718-0-38304000-1429455452_thumb.jpg

post-6718-0-78061300-1429455460_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

chyba łatwiej jednak przerobić krokodyla tym bardziej ze producent dorobi mi nowe mocowania bo tak to musiałbym przerabiać ramkę łyche i paleciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli masz już potrzebny osprzęt to faktycznie nie ma potrzeby przerabiać ramki. Myślałem, że masz od niedawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj