Polecane posty

kuzaj63    45

Beczki nie naprawisz.Jedynie zakup nowej ewentualnie dobry rzemieślnik zrobi Ci nową.

Jeśli beczkę "wciągło" to najprawdopodobniej jest już przerdzewiała od środka.

I nie chciałbym być "czepliwy" ale ta beczka w oryginale nie ma 3000l tylko 2500l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Wiem coś o beczkach bo tata ma firmę asenizacyjną. Pytałem tak tylko czy jest jakiś sposób na naprawę wgniecenia. Niekoniecznie beczka musi być przerdzewiała. Kolega który ma beczkę na samochodzie poj 10 tyś to mu tez beczkę zaczęło wciągać(kilka lat temu) wstawił kawałek blachy tak aby nie było widać wgniecenia(sprzęt musi wyglądać normalnie bo są nim świadczone usługi w mieście) i jest dobrze nic nie pęka i nie wciąga, winna była dobra pompa i nieotwarty zawór.

Mam trochę sprzętu warsztatowego, np. lewary różnego typu czy palniki. Myślałem tez nad taką opcją żeby odciąć dennice(jeśli są w db stanie) I zwinąć nową beczkę z kawałka nowej blachy. Tata świadczy usługę zakładowi który znajduje się kilka km ode mnie i mają tam różne blachy zwijarki i inne rożne sprzęt do obróbki blachy.

Jesteś pewny że ta beczka m 2,5 tyś? Jak jutro zadzwonię to powiem żeby mi podał wymiary to będzie można obliczyć.

Jak to jest z napełnianiem i opróżnianiem takiego beczkowozu? Bo nie ma on normalnego zaworu, tylko taki dziwny wynalazek lat 80. Może pytanie o ten zwór jest dziwne, ale nie miałem do czynienia z takimi wlewami, bo w beczkach mojego taty zawsze były i są normalne zawory kulowe. Domyślam się jak działają takie wlewy ale prosiłbym o wyjaśnienie.

Ile może ważyć sama beczka, a ile cały beczkowóz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A jak ma działa taki wylew... kończy się woda... to i przestaje lecieć. ewentualnie wyłączasz pompę to jakimś czasie, jak spadnie ciśnienie to i skończy lać. Nie wiem po co Ci to, ale dla mnie to kupka złomu i po cenie złomu gościu to sprzedaje i właśnie do huty powinno to trafić a nie żeby w to inwestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

pare lat temu kupiłem podobną beczkę ,starą wyrzuciłem na miejsce starej dałem hydrofor pojemność prawie 5 000,beczka jest super i jestem zadowolony koszt jaki poniosłem z zakupem i remontem to 2200zł  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Wiem że kończy się ciesz i przestaje lecieć, chodzi mi o taki krótki opis jak to działa. Camry można widzieć jakiej pojemności była twoja beczka, w jakim stanie była pompa i ile za nią dałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

coś dla rozrywki i do śmiechu w niedzielne popołudnie.

https://www.youtube.com/

inne odcinki też do śmiechu.co to nie wymyślą...

 

 

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.4 +1p. ostrzeżeń

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

to nie jest temat na filmiki, aczkolwiek te ich autorstwa są super, najlepsze "wesele u szwagra" i "świnie" i "świnie 2"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Tu nie ma czego żałować, przecież to trochę złomu i tyle, dużo przy niej roboty i kosztów żeby ją doprowadzić do przyzwoitego stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

chcesz kupić ramę od 4 t na kołach 17.5?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Kol @ farmtrac oglądałeś ten pług to jak wygląda w realu? A daleko masz jechać po niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

darek3 jest czego żałować. Przyczepa nie jest aż w takim złym stanie. Nowe burty to coś pomiędzy 500-600zł(bez nadstawek), elektryka ok 120. Farby, elektrody, tarcze i sprzęt mam za darmo. W remoncie by mi trochę tata pomógł, bo remontował już nie jedną taką przyczepę. Podłoga jest w dosyć dobrym stanie tylko w jednym miejscu jest trochę skrzywiona bo jak wozili słomę to zahaczył o nią ładowarką, ale jak ktoś ma umiejętności i sprzęt to można to łatwo wyprostować. Jak ten facet co ma ją zarezerwowane jej nie weźmie to po nią jadę, ale tylko głupi by jej nie wziął za takie pieniądze.

Na razie bym ją wynajął znajomemu bo ma 3 przyczepy i 2 ciągniki i akurat wozimy drzewo z lasu, i 4 przyczepa by się przydała. Czyli bym już coś na niej zarobił(np. kilka worków zboża lub trochę drzewa, albo by mi ją przywiózł stamtąd za darmo(mam po nią jakieś 70-80km))


simson2812 Podeślij jakieś zdj, opis, cenę i teraz najważniejsze czy mi ją przywieziesz do pomorskiego za darmo lub za 100 zł? Bo tamtą przyczepę bym bez problemu przyprowadził na miejsce za mniej niż 100zł, a morze nawet za darmo.

Edytowano przez stg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

simson2812 bił do tego wraku który chcesz sobie kupić... sam by nawet na to nie spojrzał, zresztą ja tez nie... za darmo umarło... kolejny sprzęt który chcesz kupić a nadaje się do odprowadzenia na złom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

ja mam 2 przyczepy i 2 ramy więc nawet nie patrzę na tego typu rzeczy ;D


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Wiem że kończy się ciesz i przestaje lecieć, chodzi mi o taki krótki opis jak to działa. Camry można widzieć jakiej pojemności była twoja beczka, w jakim stanie była pompa i ile za nią dałeś?

 

za beczkę i hydrofor dałem 1800zł pojemnosc jej była chyba coś 1800l lub może troche więcej ,hydrofor jest  dłuzszy i szerszy ale się zmieścił,pompa była dobra ,brzeszczoty tylko przeczyściłem i przesmarowałem ,ja ją pomalowałem , zrobiłem światła i hamulec,reszta kasy i starą beczke wziął gość za przeróbkę,pompa nie jest skomplikowana, jeśli potrafiła wciągnąć beczke to stawiałbym na to ,że jest dobra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj