Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mikruss    536

Co do częsci to tak samo mamy z samochodami - możemy jechac kupić nowe do serwisu, sklepu podrówbki albo oryginalne używki. Sam jeszcze troche sprzedaję użwywane częsci do Opla i wiem że lepiej zamontować często uzywkę z małego przebiegu niż jakąś nową ze sklepu część. To samo z ciągnikami - jest pełno firm co rozbiera różne klamoty  na części głównie jakieś powypadkowe, a co do napraw nie musi byc serwis. W ciagnikach z lat 90 tych a czasem i trochę młodszych gdzie faktycznie nie są aż tak mocno zaawansowane wystarczy kumaty elektryk samochodowy z miernikiem.

Co do napraw wszelakiej maści ursusów, znajomi mechanicy mi mówili że wolą teraz kupować uzywki z allegro ze starych deluxów  z zachodu niż nowe niby nasze oryginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił chyba że masz stary pług 2 skibowy trochę stali i pojęcia to zrób a żeby wszystko kupić to się nieopłaca lepiej kupić gotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

odnośnie używek zachodnich... no co racja to racja , że komfort lepszy... ale tak jak koledzy zaznaczyli.... naprawy... tu jest cały pies pogrzebany... ;)  dla tego wybieram ursusa, bo wiem , że go naprawię taniej, a właśnie chodzi mi o koszty eksploatacji ,a nie zakupu... i tak jak koledzy pisza , używane części są  dobre do ursusów/zetorów.

Jesli maiłabym kupować zachodni to tylko nowy i po 10 latach sprzedać, zanim to się zacznie sypać... i to wiedząc , dla tego nie ryzykuje z uzywkami... :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

http://olx.pl/oferta/plug-do-oborywania-jednoskibowy-nowy-1-skibowy-CID757-ID7ve1t.html#5237f16ef2

 

Co sądzicie o ty oborywaczu  ???  warto go zakupić czy lepiej zrobić samemu ? koszt zakupu samego pługa to koszt 400zł a gdzie reszta metalu?

Ja bym kolego na Twoim miejscu poszukał używanego pługa i sam wyspawał ramę do niego. Często ktoś sprzedaje ostatnią skibę z polskiego pługa i można kupić ją za małe pieniądze do tego trochę metalu i koszt będzie o połowę mniejszy.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale jak znajdziesz dobry ciągnik zachodni to uwierz mi że sporo na tym zyskasz paliwa, nerwów i zdrowia, sam kupiłem 30-letni zachodni ciągnik podobnej mocy do 914, w prasie latam dużo szybciej i spale minimum 15 litrów dziennie mniej paliwa- sprawdzane, jedynie w pługu mam trochę większy uślizg bo jest lżejszy, ale to tylko na cięższych ziemiach jest odczówalne. Zrobiłem nim prawie 2 tys mth i tylko duperele typu stacyjka czy pompka zasilająca siadły. Sam masz porównanie jak Ursus musiał się starać żeby Duńczyk czy Szwed kupił ursusa - części prima sort szły, dziś te nowe nawet w 1/10 im nie dorównują, a ja spokojnie kupuję do swojego końcówki wtryskiwaczy lucasa, uszczelki erlinga, markowe filtry itp, kosztują 5x tyle co do ursusa ale mam spokój na lata i tylko o paliwo się martwię w sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Finn jak się uparłesz na czesko/polską konstrukcje to może szukaj z silnikiem perkinsa ursus 3110 ?mało spali http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/5560102/ursus-3110.html lub http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/4137727/ursus-3110.html (jest to przykład)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

wcześniej chyba było więcej zdjęć i z tego co pamiętam nie było tragedii, na plus to że jest jeszcze 4011 czy 355, więc wykonanie lepsze niż w póżniejszych 360


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

http://olx.pl/oferta/ursus-1214-CID757-ID9okMZ.html#858931bcec

FINN widziałeś ?  Zapuszczony ale może w środku ok ?

Albo dołóż "trochę" i będziesz wygodnie jeździł http://olx.pl/oferta/zetor-forterra-11741-2005r-krajowy-jak-nowy-nie-ursus-11441-9641-CID757-ID8XA4d.html#a6c0d1e92f ponoć jedyny ostatni "mocny ciągnik" zetora ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

odnośnie używek zachodnich... no co racja to racja , że komfort lepszy... ale tak jak koledzy zaznaczyli.... naprawy... tu jest cały pies pogrzebany... ;)  dla tego wybieram ursusa, bo wiem , że go naprawię taniej, a właśnie chodzi mi o koszty eksploatacji ,a nie zakupu... i tak jak koledzy pisza , używane części są  dobre do ursusów/zetorów.

Jesli maiłabym kupować zachodni to tylko nowy i po 10 latach sprzedać, zanim to się zacznie sypać... i to wiedząc , dla tego nie ryzykuje z uzywkami... :)

co  do napraw  ,  koszt  większy  ale  częstotliwość  mniejsza  ,  więc  drożej  nie  wychodzi  raczej  ,  chyba  że  sie  naprawde  źle  trafi.... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

odnośnie używek zachodnich... no co racja to racja , że komfort lepszy... ale tak jak koledzy zaznaczyli.... naprawy... tu jest cały pies pogrzebany... ;)  dla tego wybieram ursusa, bo wiem , że go naprawię taniej, a właśnie chodzi mi o koszty eksploatacji ,a nie zakupu... i tak jak koledzy pisza , używane części są  dobre do ursusów/zetorów.

Jesli maiłabym kupować zachodni to tylko nowy i po 10 latach sprzedać, zanim to się zacznie sypać... i to wiedząc , dla tego nie ryzykuje z uzywkami... :)

tak strasznie dużo tymi swymi ursusami i zetorami mth rocznie nie robisz , używka z zachodu to i owszem kot w worku ale czy od rolnika w kraju nie idzie znaleźć i kupić zachodniego ciągnika o przyzwoitych porównywalnych do twych ursusów parametrach który chodził u niego od nowości? większa pewność i historia przebieg ale i niestety cena też

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Do FiNN obserwuje ze szukasz 1224 a 1614 i tym podobne bywaja tansze moze lepiej kupic 1614 i załozyc pompe od 12 i zdjać turbine :) i reszta ta sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

tak strasznie dużo tymi swymi ursusami i zetorami mth rocznie nie robisz , używka z zachodu to i owszem kot w worku ale czy od rolnika w kraju nie idzie znaleźć i kupić zachodniego ciągnika o przyzwoitych porównywalnych do twych ursusów parametrach który chodził u niego od nowości? większa pewność i historia przebieg ale i niestety cena też

 

Jest właśnie dokładnie odwrotnie, to ciągnik z zachodu jest pewniejszy niż od polskiego rolnika, bo np. w Niemczech jak coś nawali to oni wzywają serwis i kupują oryginalne części, a w Polsce niestety każdy chcę zremontować jak najtańszym kosztem i dlatego wstawia różne zamienniki. Co do przebiegu to też na zachodzie serwisują ciągniki i przebieg można łatwo sprawdzić. I jeszcze jedno, w ursusie skrzynie będziesz robił 5 razy a w zachodnim tylko 1 raz, więc czy ursus wyjdzie taniej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zgadzam się z przedmówcą, Ja w ciągniku z niemiec miałem 4 prawie nowe goodyeary radialne za jakieś 12 tys zł a za ciągnik dałem 25tys+ transport, ważny tuv - wszystko jak w zegarku, nie zobaczysz drucika czy opaski zaciskowej, a sprzęt 30 letni.... No i dobre oleje i płyn chłodniczy od nowości a nie woda i superol, na każdej części eksploatacyjnej typu filtr czy przewód chłodnicy logo marki a nie made in china 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no ale ciemnogród wie swoje, a zachodni sprzęt na wystawie ogląda i ze 100m go krytykuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Jest właśnie dokładnie odwrotnie, to ciągnik z zachodu jest pewniejszy niż od polskiego rolnika, bo np. w Niemczech jak coś nawali to oni wzywają serwis i kupują oryginalne części, a w Polsce niestety każdy chcę zremontować jak najtańszym kosztem i dlatego wstawia różne zamienniki. Co do przebiegu to też na zachodzie serwisują ciągniki i przebieg można łatwo sprawdzić. I jeszcze jedno, w ursusie skrzynie będziesz robił 5 razy a w zachodnim tylko 1 raz, więc czy ursus wyjdzie taniej???

To tylko w teorii tak wygląda, w praktyce jest zupełnie inaczej jeśli padnie kupic jakieś małe koło zębate do skrzyni za 600zł ...a później się okaże że za remont skrzyni w zachodnim wyjdzie tyle że można by se było kupic drugi ciągnik .... A z drugiej strony to nie jest powiedziane że te ursusy się aż tak sypią .... z tego co widze to kolega dba o ciągniki, to i kolejny ursus mu posłuży ....

Edytowano przez tomekzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

Tylko, że skrzynia w zachodnim ciągniku wytrzyma co najmniej 10 000 mth oczywiście jak się dba o olej i filtry i się jej prawidłowo używa, a w ursusie jak wytrzyma 2 000 mth to jest dobrze. Wiadomo remont zachodniego ciągnika jest kosztowny, ale też on wytrzyma dużo więcej niż ursus, no i komfortu to nawet nie ma co porównywać, a jak się pracuje takim ciągnikiem dużo to ma to duże znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj