Polecane posty

simson2812    423

A to nie równo siał czy inny problem

Edytowano przez simson2812

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

strasznie siał.... na 12m nie dorzucał przez co powstawały pasy (ciemny- jasny kolor zboża)

skrzynie przekładniową też miałem zdezelowaną - co jakiś czas ścinało kliny na kołach zębatych...

saletra sypała się wzdłuż wałka mieszadła na talerze...

ale jak kupisz w super stanie to na pewno będzie lepszy niż lejek.

Ja jednak po tym rozsiewaczu mam złe wspomnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

To lepiej kupić taką nowszego typu za około 2 tyś


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Sąsiad ma i chce sprzedać jak coś to mogę dać namiary. Pożycza odemnie amazonki bo ani to sieje ani rozrzuca żeby wiedział to by się w to nie pchał taki to cudo więc jak tu dobrze myśleć.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A te jednotalerzowe bagballe chyba też na 12m sieją? A sasiad jaki ma?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Sąsiad ma i chce sprzedać jak coś to mogę dać namiary. Pożycza odemnie amazonki bo ani to sieje ani rozrzuca żeby wiedział to by się w to nie pchał taki to cudo więc jak tu dobrze myśleć.

 

z tego wynika trafił mu się taki szrot jak mi moja amazonka.... (choć ogólnie firmę uważam za porządną i mam w gospodarstwie maszyny amazone)

ale sam spójrz że bogballe akurat wyspecjalizował się w rozsiewaczach i tylko tym się zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A te jednotalerzowe bagballe chyba też na 12m sieją? A sasiad jaki ma?

 

Bagballe EX, może tak trochę sprzętu już w życiu kupiłem i wiem że różnie z tym bywa ja na swoja amazonke nie mogę jak na razie powiedzieć złego słowa bo nie mam na co co prawda na zboża dużo nie się bo mam ich w granicach 15-20ha większość to łąki ale na łąkach jest zawsze ładnie i równo. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9196

Ja mam poskiego Strumyka za 600zł (kilka lat temu). Tarcza z nierdzewki, kosz z laminatu. W kosz wchodzi 450kg saletrzaku. Sieje (po przestawieniu łopatek) na 12m równomiernie, na 14-15 też daje radę, ale nie wszystko.  Jedyna jego wada to mały kosz zasypowy, mi by odpowiadał taki na 600kg. Może kiedyś mnie będzie stać na Bogbale :D ale jak się nie ma co się lubi  .....

Mój Strumyk ma duży talerz na 6 łopatek (około 60cm średnicy bez łopatek), wdziałem z małym talerzem, nie wiem, na ile jest to w stanie coś rozsiać.

Ojciec dorobł bezkosztowo zamykanie z kabiny, ekstra sprawa.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ciekawe czy w kłosie po wydłużeniu łopatek uzyskał by 12m


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9196

To zależy, jak wysoki masz ciągnik. W C-330 może nie, ale jak sieję MTZ-tem  to sięga. To znaczy rozumiem, że w pszenicy, bo w życie nie ma szans :D

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A to ty masz właśnie wydłużone łopatki?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9196

U mnie wystają fabrycznie kilka cm (około 2) poza tarczę. Widziałem takie, że łopatki są równo w brzegiem tarczy. No i tarcza ma sporą średnicę. Poza tym mam kilka otworów do ustawienia kąta łopatek. Trzy mam ustawione na bliższy wysiew, 3 na dalszy. Na moje potrzeby to wystarcza.  W sumie to przydał by mi się jeszcze opryskiwacz na 12m, to mógłbym robić ścieżki, bo teraz nie robię. Pożyczam opryskiwacz, żeby jeździć jednym śladem, a na małych kawałkach to bez różnicy

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

No właśnie u mnie też jest zmiana kąta łopatek i jak się zmieni to sieje bardziej na lewo a jeżeli na 1 otwór są wszystkie to sieje bardziej na prawo. Muszę zobaczyć ile c dało by radę wydłużyć łopatki może bym uzyskał 12m


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Ja mam amazone zaf 603 od ok 4 lat i tylko olej dolałem i pracuje na ok 18 ha i na 12 równo dorzuca choć łopatki nie są już w super stanie ;) A jeśli chodzi o zetora 62xx 72xx to niech ich nikt nie porównuje do C-360 bo uciągiem 60-tka im nie dorasta bo też posiadam ursusa i zetora :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Heh, głupie może pytanie. A jak wlałeś ten olej?. Bo ja mam zaf 604 i nie ma żadnego korka, 2 lata temu mi uzupełniał wujek, przy okazji delikatnych przeróbek ale już nie będę miał okazji spotkać tej osoby. Przewrócić na bok i rozkręcić przekładnię czy jak?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

@koczas dokładnie ja tak też robiłem, na bok i odkręciłem dekiel wlałem olej i zakręciłem. Z tyłu powinien być wizjer ;) olej przekładniowy wiem że był gęstszy , musiał bym zobaczyć w garażu także jak chcesz dokładny olej to napisz na priv ;) 

http://olx.pl/oferta/claas-mercator-60-sieczkarnia-oryginal-sprowadzony-CID757-ID96ghw.html#caed87ee6a;promoted

Długo sprzedaje tego classa ale jednego sprzedał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

pewnie po wlaniu oleju uciszyła się praca przekłądni czy nie ma różnicy?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

@koczas dokładnie ja tak też robiłem, na bok i odkręciłem dekiel wlałem olej i zakręciłem. Z tyłu powinien być wizjer ;) olej przekładniowy wiem że był gęstszy , musiał bym zobaczyć w garażu także jak chcesz dokładny olej to napisz na priv ;)

http://olx.pl/oferta/claas-mercator-60-sieczkarnia-oryginal-sprowadzony-CID757-ID96ghw.html#caed87ee6a;promoted

Długo sprzedaje tego classa ale jednego sprzedał :)

 

Dzięki wielkie, musze podejrzeć co tam się dzieje. Jak coś to się odezwę o ten olej jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Nie, 1154 miał 4 cyl. silnik. To może być 1754, ale może też był model 1554.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj