adam77tc

Kverneland obrotowy EG 85 vario (porady) 20''

Polecane posty

adam77tc    4

Witam serdecznie,

planuje kupic plug kvernelanda EG85 obrotowy vario ze zmianna szerokoscia orki do 20 cali, wiezyczka 160,kostka pamieci.

Prosze o porady na temat tego pluga jesli ktos z Was posiada, czy jest to dobry plug, jak sie zachowuje w czasie orki?  czy po obrocie nie zmienia sie ustawiona wczesniej szerokosc? prosze o opinie i uwagi oraz wymiary dlugosc odstep miedzy korpusami wysokosc.

 

a moze lepiej kupic eg100?

 

pozdrawiam Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

U mnie są dwa obrotowe ale modele EG85 bez vario. Stała szerokość 45cm na korpus. Jak nie masz kukurydzy i za często zboża ci nie leżą to 85cm od korpusu do korpusu w zupełności wystarczy. Jeszcze napisz do jakiego ciągnika chcesz kupić. EG 100 na dużo resztek pożniwnych. Wcześniej miałem AB100 zagonowy to po prostu dłuższy jest i mniej się zapycha. Jak czyste pola to nie widze potrzeby modelu 100 bo będzie cięższy i dłuższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

To one nie maja 50cm szerokosci na korpus?? mam ciagnik Renault Ares 145KM , kukurydzy nie mam, tylko same zboza i straczkowe lubin groch ma pytanie czy ten plug sie zapycha??? i jak jest z szerokoscia myslalem ze maja po 50 cm na korpus przynajmniej tak sprzedawca musił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja mam  LB 85 Vario  na głowicy 160 chyba 20" i na korpus  do 55 cm mam. Super orze nic nie zapycha się, ale tylko pszenica i rzepak, a i bardzo mało już nim orzę. Pamięć  bez problemu, po przewrocie zawsze wraca tak jak było przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

mam ED100 20cali 100cm odstęp od korpusów, 80cm  wysokość. nie zapchnie się tak łatwo, orałem kiedyś po kuku na ziarno na razówkę koszoną kiepską przystawką (kuku ucięta łodyga ale nie pocięta na drobne) nie zapychał się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jeśli nie masz kukurydzy to spokojnie możesz kupić z rozstawem 85cm i zapcha się tylko przy sporej ilości słomy a tak to bez obaw. Jak normalnie pocięta słoma bez obaw. Nie wiem jak w nowym pługach ale u mnie jest 45cm. Jeśli chodzi o regulację szerokości to jestem zdania że lepiej dołożyć jeden korpus a wtedy drobniejszą skibę łatwiej uprawić, ale to uzależnione jest od gleb. Jeżeli masz opony z tyłu 650 to tak jak u mnie. Spokojnie przykryje bez poszerzacza. W drugim ciągniku mam 710tył i już jest gorzej bo nie dorzuca i kupuje na ten sezon poszerzacz skiby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jak na dość lekkiej ziemi to proponuje 5 korpusów właśnie ze stałą szerokością skiby. W zasadzie w lekkiej ziemi nie ma potrzeby zwężania czy rozszerzania pługa, jedynie do wykończeń może się przydać ale jestem zdania że im mniej bajerów tym lepiej. W zasadzie nawet jak mokro będzie to 145KM wystarczy. U mnie sporo gliny to do 5tki 205KM a drugi pług 4ka to 155. Oba oczywiście mają jeszcze spory zapas mocy. No i kup z tą ramą krótszą bo w zupełności wystarczy tak jak wcześniej pisałem. Minusem tych pługów to to że pierwszy korpus w glinie się lekko poddaje i trochę nie przykrywa ale to tylko w ciężkiej ziemi także ciebie nie dotyczy. Poza tym bardzo mocny i bezawaryjny. Resor super praktycznie oprócz smarowania które zajmuje 10minut nic nie trzeba. Bardzo mocne odkładnie, lemiesze proponuje oryginalne jak i dłuta. Minus to jak susza to już na resorach gorzej wchodzi jak na hydraulice. Wyorywałem tymi pługami korzenie, wywoziłem kamienie (między 2 korpusy kamień i na miedze), wyorywałem fundamenty poniemieckie i nigdy nic nie zgiąłem. W ubiegłym roku trafiłem na bunkier poniemiecki i korpus tak poszedł do tyłu że mi w drugim zgiął się resor, ale pół godzinki resor naprostowałem i dalej w pole. Także moc jest w tym sprzęcie. A i jeszcze jedno. Proponuje szerokie kółko podporowe najlepiej na grubym protektorze bo już nie raz zdarzyło mi się przebić a w środku jest dętka i troche roboty jest. Poza tym w bardzo mokrych warunkach lekko się zapada i głębiej orze niż nastawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

Dzieki za cenne uwagi na temat tego pluga, tak on ma 85 pomiedzy korpusami wiec bedzie krutszy. Jade go jutro obejrzec wiec zobacze w jakim jest stanie bo Po zdjeciu to za wiele nie widac, ma wymienione plozy na nowe ponoc odkladnie stan bd i lemiesze tez........ zobaczymy. Zalezy mi  bardzo zeby szerokosc orki była 2m, wiec jakie powinny byc lemiesze 18 czy 20 cali ? i odkładnie ?? tak zeby zakrywamy tylne opony 650....... kolo co najwyzej wymienie na szersze.

Szukalem z packomatem bo fajnie wyruwnuje ziemie ale sa bardzo drogie, szyba ze z czasem dokupie.


Ten wyglada niezle, http://otomoto.pl/kverneland-4-obrotowa-eg-100-vario-A453350.html

ale ma spaw przy wiezyczce czy to bedzie mialo wplyw na prace pluga ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

podobno wierze lubią-lubiały pękać ale jak dobrze zespawane to nie powinno przeszkadzać. 

petro11 to nie winna że jest na resorze i bedzię wychodził jak jest sucho twardzo, to jest Kverneland on nie lubi jak jest twardo, poprostu nie wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mój LB wieżyczka była spawana w  dwóch miejscach, podobnie jak ten co dałeś linka, tylko jeszcze blacha 20mm nałożona i sama wieżyczka, u mnie jest przykręcana. I nie mam żadnych zastrzeżeń, taki kupiłem.Dałem 14,2 z 4 lata temu na  prawie wszystkich nowych częściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Nie wiem co wy z tymi wieżyczkami.... U mnie przez 10 lat orał AB100 i chodził z 1634. Rocznie do 130ha i nic nie pękło. Po 1300ha wyglądał jak nowy. Obecnie mam 2 jak wyżej pisałem i orze nimi 160ha rocznie ale głównie 5tką więcej i ani w jednym ani w drugim nic nie pęka. Wieżyczki 160 i piątke ciąga John 205KM. Dodam że ziemie bardzo mocno zakamienione, przy polu 500metrów w jedną stronę korpusy kilkadziesiąt razy się odginają. Tylko jak widze że niektórzy latają ponad 10km/h po kamieniach to się nie dziwie. A i dodam że wszystkie pługi nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorak1    0

Hej! Ja mam ES 5 skibowego z rozstawem 100cm i sobie to chwale jednak mam zawsze duzo resztek na polach. Zgadzam sie z kolegami ze jezeli niemasz zbyt wiele resztek to 85cm wystarczy. Moj plug ciagam JD 6930 155KM. Jesli rozwazasz 5 skib to podobnie jak koledzy sadze ze 145KM na lzejsze gleby wsytarczy zwlaszcza ze to vario i zawsze mozna go zwezic jakby zabraklo mocy. Jednak taki plug jest ciezki i trzeba o tym pamietac. Nie wiem ile wazy twoj ares i jaki ma udzwig ale ja na JD mam przedni tuz i duzy obciaznik bo bez tego bylo by ciezko. Mozesz sie rozejrzec za plugiem z korpusami nr 28, one robia szersza bruzde, chcociaz trudniej je znalesc. Pisalem o tym tutaj http://www.agrofoto.pl/forum/topic/68094-co-s%C4%85dzicie-o-kurpusie-nr-28-kvernelanda/?p=1532604

Co do packomatu to mam przy swoim plugu i uwazam ze sie przydaje ale czy wart jest tych pieniedzy to sam nie wiem... Jest o tym dlugi watek na forum i zdania sa podzielone :)

Ta pierwsza aukcja ktora wrzuciles mi wydaje sie ok.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ja myślę że pacomat jak najbardziej na ziemie które masz bo na glinach to szału nie ma. Znajomy ma to na glinach tylko paski mu robi bo często jak się orze to ziemia jeszcze mokra. Tylko że jak weźmiesz 5tke nawet krótszą i pacomat to już bujać będzie. A podejrzewam że claas którego posiadasz jest lżejszy od John Deera 6930. Na pusto chyba 7t ma. Zresztą jak masz poniżej 100ha to proponuje 4ke a jak masz TUZ to wał typu EXPOM i zabierasz go kiedy pasuje na pole, a do 4ki to i obciążniki zbędne. A jak ziemie lekkie to jeszcze za podwójnym pierścieniowym crosskill i od razu siew....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

tuza nie mam z przodu wiec poszukam packomatu, ciagnik wazy 7t udzwig ma 10t. obciazniki z przodu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj