roberto2005

Problem z ustawieniem ciśnienia hydrauliki w C-330

Polecane posty

roberto2005    2

Witam, jestem posiadaczem C-330 z turem. W moim gospodarstwie ten sprzęt ma trochę do roboty , szczególnie z turem. Zawsze miałem ustawione ciśnienie hydrauliki na około 160 bar ( wtedy bez problemu podnosi 500 kg bigi z nawozem i odpadami piekarniczymi których "trochę" zużywam) Jako że ostatnio trochę ciśnienie spadło postanowiłem je podregulować i tutaj zonk. Gdy podłożyłem pod sprężynę od zaworu podkładkę (dotychczas były 3 sztuki) ciśnienie skoczyło do ponad 250 bar na wolnych obrotach.Ustawiałem to nie raz i dobrze że robiłem to z wielką ostrożnością bo przecież coś mogło nie wytrzymać. Po kilku próbach z regulacją doszedłem do tego że grubość 4 podkładek 5,6 mm blokuje całkowicie zawór i podaje ciśnienie jakie potrafi tylko pompa podać.Natomiast grubość podkładek 4.8 mm daje ciśnienie na max obrotach 150bar. Pompa hydrauliki wymieniana około 6 lat temu wzmacniana ,aluminiowa (niestety nie pamiętam producenta , przykręcana na dwie śruby) Bardzo prosiłbym znawców tematu o jakąś poradę co uległo awarii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blaszka93    11

Jeżeli mówsz że 6 lat temu wymieniałeś pompę to ja bym ją wymienił na nową ale też wzmacnianą.U mnie w ciapku także z turem ona wytrzymuje góra 2,5 roku(nowa wzmacniana) po tym czasie nie chce podnosić trzeba gazować na początku 800 obr i podnosi spokojnie 400kg a na wykończeniu 200-300kg i gaz w podłoge.Warto też dać do naprawy rozdzielacz wtedy nie przepuszcza nie opada i jak wszystko zrobisz jest bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zapewne zawór przelewowy już pada a dokładnie sprężynka.

Możesz metodą prób ustawić ciśnienie na zaworze na 160 bar. Daj 4 podkładki jednakże jedną z nich zeszlifuj na papierze ściernym tak, aby razem nie miały więcej niż 5,2 mm. lub kup nowy zawór.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberto2005    2

 @Blaszka93  co do pompy to wydaje mi się że jest jeszcze w nie najgorszej formie jak jest w stanie podać prawie 300 bar na wolnych obrotach(w czasie zabawy z tym zaworem tyle pokazał zegar :blink: ) @AlaCapone Ja też tak myślę że poszedł zawór, chyba będę musiał kupić nowy rozdzielacz ,bo szukałem na necie i u siebie w okolicznych sklepach z częściami i niestety nikt takiego zaworu nie posiada w sprzedaży. Przy podkładkach grubości 5,2 mm ciśnienie 170bar na wolnych i 200bar na 1600obr to jeszcze za dużo. Jutro spróbuję jeszcze z grubością podkładek 5,0-5,1 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dewro    26

Poszukałem za ciebie w google. Następnym razem zadawaj pytania w odpowiednich działach na forum.

Skrzynia przekładniowa i przekładnia główna- 45 L

 


Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam, i zastanawia mnie jedna rzecz, jak to jest możliwe, że pompa daje większe ciśnienie niż jej fabryczne ciśnienie maksymalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wymień sprężynę u mnie przy ponad 130 już się zawór blokował, aż wywaliło uszczelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

Koledzy i koleżanki podepnę się pod temat : mam problem z hydrauliką w ursusie c 330 po wymianie pompy . Stara pompa przestała praktycznie dawać ciśnienie , po wyjęciu okazało się ,że pompa miała uszkodzone uszczelniacze na głównym wałku . Kupiłem drugą pompę o wydajności 25 L firmy Waryński . Po założeniu pompy okazało się ,ze gdy pompa jest włączona coś dziwnie wyje (trudno stwierdzić skąd wydaje się ten dźwięk czy z pompy czy z rozdzielacza ) dodatkowo ciągnik pracuje z ładowaczem i ładowacz na niskich obrotach podnosi bardzo dobrze a im wyższe obroty silnika tym gorzej podnosi a wycie jest głośniejsze . Z tego co czytałem może to być wina zaworu przeciązeniowego w rozdzielaczu . Wykręciłem go ale sprężyna jest cała I dobrze napięta (ledwo wkręciłem ten zaworek) Czy istnieje jakaś regulacja tego zaworu ? Do czego słuzy to pokrętło w rozdzielaczu ? Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić . gdzie znajduje się filtr hydrauliczny w c 330 ? Z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

wycie może być spowodowane przez olej, zmieniłeś pompę a olej zmieniałeś? w innym ciągniku zrobiłem zewnętrzną pompę i to samo wyło niemiłosiernie, po różnych próbach z różnymi olejami dopiero się uspokoiło, sprubój zmianę oleju na żadszy, nie wiem co tam masz w skrzyni może spróbuj jakiś Agrol U (odpowiednik UTTO) ale jak dasz żadszy olej musisz przeregulować zawór przeciążeniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


    • Przez rami
      witam   zaciął mi się EHR   i nie chce opuścić ramion  lampa pomarańczowa miga ale żadne pokrętło i przyciski na błotnikach nie działają może ktoś wie jak usprawnić  żeby działał jak należy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj