robert123farmer

dojarka na 2 krowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem. Mam 2 krowy i szukam najprostszej dojarki która by wykonała dojenie maszynowe zamiast ręcznego dla 2 krów aby usprawnić pracę. W tym temacie jestem kompletnie zielony i prosiłbym o jakieś podpowiedzi, linki do stron, cokolwiek. Dojarka prosta, tania, nie skomplikowana bez jakichkolwiek bajerów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer24    22

dołączam sie do pytania...kiedyś widziałem taką mobilną na dwóch kółkach ale nie wiem jaka to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Najprostsza i najtańsza, konwia 20l dekiel z pulsatorem orginalny od konwi + osprzet do udoju czyli ssawki z węzami ,(lub cała oryginalna konwia ,koszt używanej ok.700zł)do tego ciągnik .Wąż od pulsatora podłączasz pod kolektor ssący w ciągniku i doisz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Najlpesza na 2 krowy jest żona, matka(jeżeli się nie ożeniłeś) albo siostra. Jeszcze jest teściowa.

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza i najtańsza, konwia 20l dekiel z pulsatorem orginalny od konwi + osprzet do udoju czyli ssawki z węzami ,(lub cała oryginalna konwia ,koszt używanej ok.700zł)do tego ciągnik .Wąż od pulsatora podłączasz pod kolektor ssący w ciągniku i doisz

 

O to mi chodziło. Tylko czy nie szło by zrobić zamiast ciągnika na prąd 220? Dojenie krowy cielętami nie wchodzi w grę bo staram się odpajać jak najwięcej cieląt dodając gotowe mleko np. 50% na 50% i taki sposób się bardzo dobrze sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kup jakąś używkę . Ja kupiłem nawet z rurami i uchwytami . Wprawdzie musiałem  dołożyć do niej trochę nowych części , ale całkowity koszt z podłączeniem i z zakupem kabla zamknął się w 1000 zł. Krowa i ja jesteśmy zadowoleni . ^^

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Wejdź na OLX jest tam troche używanych wpisz np.dojarka czy dojarka konwiowa może ci wyskoczy nawet gdzieś w okolicy .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/548714-dojarka-polowa/

ja mam na zbycie dojarkę polową do ciągnika , jak chcesz ;) jakieś konwie tez by się znalazły ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właściwie za co aż taka cena ? :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jak znajdzie się chętny to i cena też będzie odpowiednia... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jak dorzuci do tego kompletną konwie to warto by coś takiego nabyć .ja swoją sprzedałem 5lat temu za 500zł alfa- lawal cały kompletny agregat bez rur ,do tego dwie konwie kompletne za 1000zł jedna kwasówka druga aluminiowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Instrukcja obsługi dojarek Alfa-Laval "mówi" że mógł je napędzać silnik jednofazowy ale nigdy takiej nie widziałem nawet w ogłoszeniu. Silnik zawsze można wymienić ale jest to już dość poważny koszt w stosunku do ceny całego używanego urządzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spike98    1

Ja mam, już od dwóch lat przeszło, dwie krowy i nawet nie myślę o dojarce zakup+utrzymanie(czystość/eksploatacja) jest jak dla mnie nieopłacalne. Sprzedaż mleka z 2 szt.? opłacalne? raczej nie, chyba że sprzedaż własna co innego.
Dojenie nie zajmię Ci dużo czasu ok.30 min? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dużo w rolnictwie jest nieopłacalnych rzeczy . Ja teraz nie chciałbym doić ręcznie . W czasie kiedy krowa się doi Ja robię inne rzeczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spike98    1

Hymm podczas doju dwóch sztuk nie za bardzo dasz radę coś zrobić  ;) , ale to jest moje zdanie  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No np. zdążę rozrzucić słomę prosiakom , ale mniejsza o to , po prostu nie lubię doić ręcznie . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spike98    1

Hahaha to co najważniejsze zostawiłeś na koniec  :lol: 
Jeśli coś kupisz to pochwal się bo gdy przyjdzie następna sztuka to też będzie trzeba się rozejrzeć  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysq90    0

Panowie czym rożni się dojarka konwiowa H-305/2 od  H-305/3 poza ilością baniek w wyposażeniu.   

Edytowano przez krzysq90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek84    4

Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem. Mam 2 krowy i szukam najprostszej dojarki która by wykonała dojenie maszynowe zamiast ręcznego dla 2 krów aby usprawnić pracę. W tym temacie jestem kompletnie zielony i prosiłbym o jakieś podpowiedzi, linki do stron, cokolwiek. Dojarka prosta, tania, nie skomplikowana bez jakichkolwiek bajerów 

kupiłeś dojarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie.... :P

Na razie idę po staremu. Tym bardziej że zasuszane na zmianę. Ale myślę o trzeciej sztuce pod dopłatę i i żeby zwiększyć ilość mleka na odpajanie cielaków i zakup raczej nieunikniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj