Skocz do zawartości
Radek1986

Wymiana filtrów i oleju w skrzyni Claas Ares 566

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
Radek1986    0

Witam, niedawno kupiłem Claasa Aresa 566. Pora na wymiane oleju w skrzyni, jest zalany total dynatrans MPV i tu nic nie zmieniam. Mam do was pytanie.

Które filtry wymienia się co 500 Mth a które co 1000 Mth.

Posiadam duży filtr na gwincie 42 mm

2 wkłady około 15 cm

mały wkład filtra 7 cm przy wejściu oleju do elektrozawotów od rewersy i półbiegów.

Teraz z olejem wiadomo , wymieniam wszystkie filtry, ale które z nich wymienić za 500 Mth?

farmervip    78

Kolego jest juz troche podobnych tematów, ale jak juz zabrałeś  sie za wymiane oleju to wymień wszystkie filtry i masz problem z głowy w porównaniu do oleju to niewielki koszt

• Like 1

Radek1986    0

wiadomo, teraz wymiana wszystkich + olej, ale jakie wymianić za 500 Mth? 500 Mth to dość mało, jakieś pół roku więc chciałem zamówić odrazu na zapas.

Wiecie może jaka powinna być "gęstość " filtra paliwowego tzn. ile ma mnieć micronów? 

Wiadomość z agroFakt.pl

farmervip    78

Co do tych mth to nie wiem a co do paliwa i innych filtrów to podasz model i numer maszyny  i w sklepie wszystko ci dadzą

kamil1616    25

książkowo co 500h w silniku i paliwowe. A w skrzyni to 1500h tak mi serwisant z claasa radził. W skrzyni to ogónie trzeba patrzeć jak wygląda olej jak już przepalony to nawet wcześniej i zależy czy oleje mieszasz

zonk    2

w silniku wymień co 250-300 h, olej w skrzyni co 1000, filtry co 500,

takie zalecenia są w instrukcji obsługi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez niepokorny
      Czy ktoś posiada kody błędów do aresa 697?
      Wyskoczył mi błąd 345.
    • Przez Piotr.W
      Witam wszystkich
      Wyświetla mi się taki błąd Id 774Dh
      Co to może być?
      Załączam zdjęcie.

• Przez zyzek
      Mam pytanie do posiadaczy Celtisa:
      czy u Was także po włączeniu półbiegu skrzynia pracuje zauważalnie głośniej?
      Chciałbym się dowiedzieć, czy to normalne, czy coś niedobrego dzieje się ze skrzynią.

• Przez grzybu1
      Hej, 
      mam taki mały problem z moim claasem (arion 640 cmatic)... Po zmianie oprogramowania na nowsze claas przy zmianie kierunku jazdy wchodzi na obroty. Dla przykładu jedziemy do przodu 1 km/h zmieniamy kierunek jazdy i z obrotów np 1200 wchodzi na 1600 i utrzymuje takie przez dłuższą chwile. Pomaga dopiero całkowite puszczenie pedału jazdy .  Jest to denerwujące szczególnie kiedy co chwilę trzeba zmieniać kierunek jazdy a on podnosi obroty. We wcześniejszym programie tego nie bylo.  Jak jest u was i jaką macie wersję programu ? dodam, że na poprzedniej wersji programu był źle skalibrowany czujnik od poziomu paliwa w baku więc nie chciałbym do niej wracać.
      pozdrawiam
    • Przez przemek99
      chodzi mi o ich awaryjnoesc i dostep do czesci i ich cene?