Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gracz10    6

ja rocznik 77 niebieski korpus 5000 mtg wszystko prawie w orginale nie robiony remont silnika chodzi ale ciezko to ona nie miala "":""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spike98    1

400 mth na 15 ha to całkiem uczciwy wynik. Przelicz sobie nawet na swoje 100 na 3ha + usługi - 15ha podziel przez 3ha twoje wychodzi 5. Twoje mth to 100 i pomnóż to prze z 5 jako że @bratrolnika ma 5 razy więcej ziemi. Wychodzi 500mth no i odjąwszy od tego tą setkę na te usługi których nie robił a Twoje były w to wliczone - wychodzi koło 400.

No niby z obliczeń tak, ale wydaje mi się że na 15ha 400 mth to troszkę mało, ale to też zależy od użytkowania czy ktoś katuję po 1900 obr/min, czy użytkuję ją tak jak było to ustalone 1600-1700 obr/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

na daną chwile C-360 robi rocznie 200mtg, Emka 250mtg, mam bydło i warzywa

liczba motogodzin zależy też od tego czym się zajmujesz, przy świniach będzie dużo mniej niż przy produkcji warzywnej, gdy jedno pole orzesz trzy razy w sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

No cóż... dziadek kupił w 1973 roku ursusa c328 z 1967 (pierwszy ciągnik na wsi), na obrotomierzu ma niecałe 8tys. motogodzin (zegar chyba oryginalny) i powiem tak... złom! Zawsze sie psuł, remonty to co roku były, w 1985 pierwsza wymiana silnika a w zeszłym roku we wrześniu wymieniono silnik na c330, moje plany na przyszłość to upchnąć to coś za 7 tys i kupić cokolwiek tylko nie starego ursusa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Zegar pewnie i tak dawno stoi albo kręci któryś raz... To co konkretnie w nim było co roku remontowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Wszystko... to korbowód to pierścienie, 3 razy pompa oleju wymieniana, to pompa wtryskowa, to panewki sie pozacierały, to znowu jakieś duperele jak uszczelka pod głowicą czy prądnica, to coś w skrzyni teraz podbośnik nie może unieść opryskiwacza 300l rozdzielacz sie zacina... po prostu wszystko co sie da, tych awarii była masa, wymieniłem przykłady tylko tak z grubsza awarie silnika nr2... co sie działo z oryginalnym to nie chce wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

albo nie dbacie o ten ciągnik wcale, albo remonty robi wam jakiś patałach, który nie ma o tym pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

C330 z 1984 roku na liczniku 440 mtg prawie jak nowa po dotarciu

 

kolego mógłbys wstawić jakies fotki tej c-330 chetnie ujżę tą nówkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

jak sprzedam zboże w dobrej cenie to kupię dobry aparat fotograficzny bo slabym a taki posiadam nie wyjdą dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mam od 15 lat C330 z 1979r poprzedni właściciel nic nie remontował orał sial woził wszystko. Ja wymieniłem pompę hydrauliczną, uszczelką pod głowicą wydmuchało planowanie + zawory , uszczelki na cylindrach (woda w oleju jeden oring był przycięty ) pierścienie pierwszy wymieniony na wyższy 3mm z przetoczeniem kanału na 3+0,05, wtryskiwacze pompa wodna. Czy to remont czy naprawa bieżąca?

Z odmy ani dymka, nie ubywa oleju ciągnie jak należy 3500 na liczniku, ale nie pamiętam by się kiedykolwiek się kręcił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

U mnie na wsi w 89 roku pewien dziadek wygral c330 ostatna z zolych i do dzisiaj ciapek ma zrobione niecale 200mth .Ciagnik nigdy nie rejestrowany w tamtym roku jego syn zaczal orac ogrodek a dziadek wczesniej spuscil wode .Traktor do rematu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilczw    1

Witam C-330 M 88r na orginalnym silniku przepracowane ok 12 tyś mtg. olej wymieniany  co ok 100 mtg.więc wszystko zależ od dbania o sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To by dawało jakieś 450 mtg na rok. Ile Ty nią ha obrabiałeś?

Ciężko uwierzyć, że ten silnik tyle może przetrwać. Chyba pierwsza c 330 z takim przebiegiem bez remontu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

C-330 pierwsza 30 stka zielona seria rocznik 1972 obrabiała 40 ha + transporty do warszawy itp. skrzynia nie robiona pierwszy licznik taki jak w T25 z podwójnymi wskazówkami 20 000 tys godzin. Drugie nowy typ 15000 

Silnik robiony 6-7 razy mosty zwolnice podnośnik rozdzielacz pompa tłok tuleja itd... skrzynia nie ruszana , ciągnik sprzedany właścicel się cieszy gdyż ciapek pali i jeszcze jeździ fakt robiony wiele razy ale skrzynia nie hm... co nas czeka z nowymi ciągnikami 4000 tys godz? vario...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

C-330 pierwsza 30 stka zielona seria rocznik 1972 obrabiała 40 ha + transporty do warszawy itp. skrzynia nie robiona pierwszy licznik taki jak w T25 z podwójnymi wskazówkami 20 000 tys godzin. Drugie nowy typ 15000 

Silnik robiony 6-7 razy mosty zwolnice podnośnik rozdzielacz pompa tłok tuleja itd... skrzynia nie ruszana , ciągnik sprzedany właścicel się cieszy gdyż ciapek pali i jeszcze jeździ fakt robiony wiele razy ale skrzynia nie hm... co nas czeka z nowymi ciągnikami 4000 tys godz? vario...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

na pewno te nowe są dużo lepsze od tego c 330  a ile zdrowia stracił ten ci jeździł tym ciągnikiem chyba że ma kilka żyć tak jak w gierkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Bizon 83rok od nowosci w jednych rekach 5tys mtg ,10 lat temu wymieniane pierscienie i smiga bez zarzutu.Skrzynia biegów porażka co drugi rok sie sypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hek    0

to są niezdarte ciągniki nawet do 8000mtg. wytrzymują,zresztą 360-ka tak samo-pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daresw    1

U nas sąsiad miał c 330 m i do zeszłego roku miała zrobione troszke ponad 200 mth. Przez 20 lat stała a 2 razy w roku nią do lasu po wóz drzewa jeżdził. tak to stała w garażu i ja tylko co tydzień z kurzu wycierał. Jak sąsiad zmarł to kupił ja drugi z tej samej ulicy. No i mogło by się wydawać ze cudo kupił a tu nie tak dobrze. Co tydzień mechanik przyjeżdzał bo jak poszła w pole to ciekła gdzie tylko mogła wszystkie uszczelniacze symeringi i uszczelki po prostu ciekły pewnie od stania. Po za tym z nia był taki problem ze raz była pożyczona i ten gościu ją chyba troszke przytar bo obecny właściciel się skarżył ze strasznie słaba jest no chyba że jeszcze nie dotarta. Wynika z tego że chyba w lepszym stanie to traktor jest co ma nawalone mth bo przynajmniej wszystko pracowało i się nie zastało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

ja posiadam c330 z 1971roku. nakrecila już ok 20tys mth. miała jeden remont silnika w chyba 85roku. do dziś bez remontu chodzi. silnik żywy, nie bierze oleju, nie cieknie. skrzynia wgl nie była otwierana. teraz muszę sprzęgło zmienić, bo tarcze się kończą. ciągnik ideał. I co śmieszne dla niektórych to silnik chodzi od 20lat na superolu cc. wystarczy nie katować silnika. moja c330 obecnie ma tylko do roboty w opryskiwaczy, rozsiewaczu, czasem brona, przyczepa, czy kopaczka do cebuli i inne lekkie prace jak siew zboża. Ale tak lekko ma od jakiś 6lat. wcześniej 3p ojciec oszczedzal, bo lepiej mu się 30 robiło jak perkinsem. teraz wszystko ja robię perkinsem, bo szybciej idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

Jeżeli chodzi o te słabo jakościowe 330M, to rocznik 1990, od nowości u nas. Ciągnik używany głównie do lekkich prac (choć z kombajnem buraczanym i do cebuli również pracuje) i w obejściu. Przy przebiegu ok 9tys mth wymiana przerdzewiałych tulei i w związku z tym tłoków. Wał i głowica nie ruszane. W między czasie raz była wymieniana uszczelka pod głowicą, dwa razy poprawiana słynna nakrętka w skrzyni biegów, ze dwa razy wymieniane pierścienie w tłoku podnośnika. W skrzyni biegów, moście i zwolnicach nic nie wyje, nic nie stuka.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj