Skocz do zawartości
johenek

Ursus C-330 wyjąca skrzynia na 5 podczas hamowania silnikiem

Polecane posty

johenek    3

Witam

Jestem w trakcie remontu ciapka i podczas jady próbnej(ciągnik stał około 6miesięcy z powodu zatartego silnika) odkryłem że skrzynia podczas hamowania silnikiem strasznie wyje na 5 biegu :( Jak ciągnie to skrzynia cichutko pracuje oraz biegi bez problemu wchodzą. Na innych biegach nie ma zjawiska wycia skrzyni. Zdoiłem dekiel od skrzyni i wszystko wygląda dobrze na pierwszy rzut oka.
Jeśli był już taki temat to proszę o link, ale nie mam czasu na szukanie podobnego tematu :)

PS: Nie wiem czy skrzynia wyła przed zatarciem silnika, bo ją kupiłem od gościa który wyjechał gdzieś za granicę  i nie mam jak się dowiedzieć ;)

KPK Kumurun Team

Radoslav    6

Sprawdz koniecznie mechanizm róznicowy. Podnieś korpus podnośnika i będzie widać.

Jbc.

Luz miedzy atakiem a talerzem reguluje sie tymi zabezpieczonymi podkładkami.

johenek    3

to nie dyfer bo tak to by wyła skrzynia na wszystkich biegach a tu wyje tylko na 5 biegu

KPK Kumurun Team

Wiadomość z agroFakt.pl

tocik14    0

mam to samo, na 5 i na 2 tez ci napewno wyje przy chamowaniu, zaczelo mi sie po wymianie sprezynek i kulek na wodzikach bo 4 wyskakiwala, moj mechanik stwierdzil ze to jest poprosty przypadek ze akurat w tym czasie, a winne prawdopodobnie sa podkladki dystansowe miedzy trybami, mowil ze trzeba traktor rozebrac na pol, a moze i na 3 czesci... ;/ narazie staram sie nie chamowac silnikiem na 5 biegu

johenek    3

dzięki koledzy za pomoc...

Faktycznie odkręciła się nakrętka na dolnym wałku :(

@KULAWA_KOZA  nie miałem jak znaleźć tego tematu ponieważ nie działa mi wyszukiwarka na AF( już zgłosiłem to w temacie,, problemy techniczne''), ale dzięki za link do tematu :)

KPK Kumurun Team

dawid3p    362

luz na łożysku ja bym ci pokazał którym bo u mnie też jest i wyje jak się hamuje silnikiem ale jest tak od 4 lat i jakoś się tym nie przejmuję, i jeszcze mi wyskakuje 5 jak zjeżdżam z góry  

ale trzeba by się za to wziąć  i go rozpołowić 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik324
      Witam, tak jak w tytule chciałbym w jakiś sposób przyśpieszyć obroty wałka wom w ursusie c360 (możliwe że nasz ciągnik to c355, sami dobrze nie wiemy). Zacznę może od tego że ursus ten pracuje z agregatem prądotwórczym, a agregat wytwarza prąd do pompy głębinowej która wyciąga wode do dosć małej deszczowni do podlewania truskawek. Pompa zasilana jest napięciem 400v i aby uzyskać taki wynik na agregacie ursus pracuje na 2000 obrotów. Mi i tacie nie podoba się to ze względu że ciągnik niekiedy musi pracować tak ponad 5h (a przydałoby się aby pracował dłużej ponieważ mamy spory areał i nie wystarcza to na podlanie wszystkiego w czasie suszy) i to powoduje że ciągnik paliwa spali "swoje" i do tego wychodzą małe nieszczelności silnika (poci się spod korka oleju i paru innych elementów silnika) i zdąży się przez kilka godzin nazbierać na ziemi oleju. Przechodząc do sedna, czy jest możliwość zrobienia lub kupna jakiejś przekładni albo czegoś co zaproponujecie do ciągnika żeby chodził na niższych obrotach? Słyszałem o przerobieniu jakoś trybów albo wymiana skrzyni ursusa na zetora, ale jednak wolałbym nie ingerować teraz w wnętrze ciągnika i wolałbym coś na zewnątrz. Z góry dziękuje. Nieścisłości będę rozwijał w komentarzach.
    • Przez mrlighter99
      Witam,
      Mam pytanie jakie traktory (oprócz fenda )posiadają osobny zbiornik na olej hydrauliczny. Ponieważ posiadam ursusa i chce kupić ciągnik. Pozdrawiam.
      Proszę o przykłady
    • Przez Fujitsu
      Sprzedam Ursusa 6 cylindrowego nowy typ silnika, zaczepy do poprawek blacharskich i ogólnego ogarnięcia technicznie w dobrym stanie cena 11.500
    • Przez denis914
      gdy ciągnik jest zimny słabo reaguje na dodanie gazu i niema mocy
    • Przez matek98
      Witam mam problem z ursusem c-380 z roku 2017 już z dpf. Wyskoczył mi błąd 3719 może ktoś miał z tym doczynienia. Mam też pytanie jakie macie obroty na postoju bez gazu bo u mnie wynoszą prawie 1000 obrotów i z serwisu sie upierają ze takie muszą być, sasiad ma ft 675 i ma duzo nizsze obroty a praktycznie taki sam silnik 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.