Skocz do zawartości
johenek

Ursus C-330 wyjąca skrzynia na 5 podczas hamowania silnikiem

Polecane posty

johenek    3

Witam

Jestem w trakcie remontu ciapka i podczas jady próbnej(ciągnik stał około 6miesięcy z powodu zatartego silnika) odkryłem że skrzynia podczas hamowania silnikiem strasznie wyje na 5 biegu :( Jak ciągnie to skrzynia cichutko pracuje oraz biegi bez problemu wchodzą. Na innych biegach nie ma zjawiska wycia skrzyni. Zdoiłem dekiel od skrzyni i wszystko wygląda dobrze na pierwszy rzut oka.
Jeśli był już taki temat to proszę o link, ale nie mam czasu na szukanie podobnego tematu :)

PS: Nie wiem czy skrzynia wyła przed zatarciem silnika, bo ją kupiłem od gościa który wyjechał gdzieś za granicę  i nie mam jak się dowiedzieć ;)

KPK Kumurun Team

Radoslav    6

Sprawdz koniecznie mechanizm róznicowy. Podnieś korpus podnośnika i będzie widać.

Jbc.

Luz miedzy atakiem a talerzem reguluje sie tymi zabezpieczonymi podkładkami.

johenek    3

to nie dyfer bo tak to by wyła skrzynia na wszystkich biegach a tu wyje tylko na 5 biegu

KPK Kumurun Team

Wiadomość z agroFakt.pl

tocik14    0

mam to samo, na 5 i na 2 tez ci napewno wyje przy chamowaniu, zaczelo mi sie po wymianie sprezynek i kulek na wodzikach bo 4 wyskakiwala, moj mechanik stwierdzil ze to jest poprosty przypadek ze akurat w tym czasie, a winne prawdopodobnie sa podkladki dystansowe miedzy trybami, mowil ze trzeba traktor rozebrac na pol, a moze i na 3 czesci... ;/ narazie staram sie nie chamowac silnikiem na 5 biegu

johenek    3

dzięki koledzy za pomoc...

Faktycznie odkręciła się nakrętka na dolnym wałku :(

@KULAWA_KOZA  nie miałem jak znaleźć tego tematu ponieważ nie działa mi wyszukiwarka na AF( już zgłosiłem to w temacie,, problemy techniczne''), ale dzięki za link do tematu :)

KPK Kumurun Team

dawid3p    361

luz na łożysku ja bym ci pokazał którym bo u mnie też jest i wyje jak się hamuje silnikiem ale jest tak od 4 lat i jakoś się tym nie przejmuję, i jeszcze mi wyskakuje 5 jak zjeżdżam z góry  

ale trzeba by się za to wziąć  i go rozpołowić 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawelkx
      Sprzedam Ursusa C-360. Ciągnik zarejestrowany i ubezpieczony. Cały rok garażowany
      Posiada kabinę, komplet zaczepów, komplet obciążników.
      Od 15 lat w jednych rękach, przez ostatnie kilka lat używany sporadycznie.
      CENA: 16 000zł
      Dodatkowo sprzedam rozsiewacz do nawozu KOS, wóz konny, przyczepkę drewnianą.

• Przez Sadownikx2
      Witam.
      Co mogło się stać dzisiaj w moim Ursusie 2812 przy talerzowaniu,że zaczą kopcić na biało z bagnetu oleju,korka wlewu oleju, z odmu cieknie olej,z kolektro wydechowego  tego od 1 i 2 cylindra wyciekło troch gęstej oleistej mazi.
      Z  tłumnika totalnie i niemiłosiernie śmierdzi olejem.
      Ubuło ~0.5 litra oleju.
      Wcześniej nie kopcił z bagnetu na biało tylko troche z tłumnika olejem śmierdziało.
      Z tłumnika z pewnej odległośći widać siwy dym.
      Talerzowane było na 1H.

• Przez Sadownikx2
      Witam.
      Co mogło się stać dzisiaj w moim Ursusie 2812 przy talerzowaniu,że zaczą kopcić na biało z bagnetu oleju,korka wlewu oleju, z odmu cieknie olej,z kolektro wydechowego  tego od 1 i 2 cylindra wyciekło troch gęstej oleistej mazi.
      Z  tłumnika totalnie i niemiłosiernie śmierdzi olejem.
      Ubuło ~0.5 litra oleju.
      Wcześniej nie kopcił z bagnetu na biało tylko troche z tłumnika olejem śmierdziało.
      Z tłumnika z pewnej odległośći widać siwy dym.
      Talerzowane było na 1H.

• Przez swistak1983
      Witam,
      Mam problem z podnośnikiem po regeneracji. Po zakupie ciągnika problem był z podnośnikiem.
      Wymieniony został tłok, cylinder, zawór odcinający od pompy wspomagającej, rozdzielacz został zregenerowany w Tucholi, nowy tłok wspomagajacy. Problem z podnośnikiem pozostał
      Po zamontowaniu pojawił się następujący problem.
      1. Rozdzielacz działa jeśli chodzi o wyjścia zewnętrzne. Ciśnienie na wyjściach szybkozłoczy prawidłowe. Stąd zakładam że pompa jest ok.
      2. Zakładam że nowy tłok, cylinder i pierścienie są ok
      3. Zawór bezpieczeństwa tłoka jest raczej ok ( po zablokowaniu opuszczania na dławiku  maszyny nie opadają )

A  w czym jest problem.
      Niestety nie wiem na których pozycjach jest regulacja siłowa, ciśnieniowa, pozycyjna i mieszana ( może ktoś podpowie) wiec próbuję wszystkich kolejno.
      Podnośnik podnosi na wszystkich pozycjach. Jedna na pierwszej od przodu podnosi bardzo powili a czasami wcale się nie zbiera.
      Na każdej pozycji po podniesieniu pługa 3 skibowego obrotowego po lekkim naciśnięciu na końcu pługa maszyna opada. To samo się dzieje sp na najechaniu na dziurę gdzie zawieszona maszyna zakołysze się ( opada do samego dołu jak już zacznie)
      Wygląda to tak trochę na problem z regulacją siłową. Natomiast dlaczego dzieje się to na wszystkich zakresach w szczególności na regulacji pozycyjnej nie powinno mieć na to wpływu.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

• Przez miles3147
      Witam. Jakie polecacie siedzenie do Ursusa 4514 kabina typ Komfort 07 Sokółka żeby pasowało bez żadnych przeróbek?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.