Skocz do zawartości

Polecane posty

Rolnik7252    3

Witam od pewnego czasu planuję zakupić zgrabiarkę i spotkałem się z ofertą firmy: SIPMA (ZK 650 WIR) SAMASZ Z 2-780. Chciałbym poznać wasze opinie na temat tych zgrabiarek czy są one warte tych pieniędzy czy lepiej zainwestować w coś z zachodu ? Jeżeli ktoś posiada to chciałbym usłyszeć jego opinię na ten temat. Pozdrawiam

Rolnik7252    3

Gwiazdową mam aktualnie :) Myślałem jeszcze nad zgrabiarkami pottinger TOP 421 A TOPTECH PLUS i nad CLAAS LINER 500 ich cena to ok 40 tyś. Sipma 48 tyś a samasz 55 tyś ceny są zbliżone ale te polskie są dużo większe. Co do jakości to do zachodnich marek nie mam wątpliwości bo posiadam maszyny pottingera i jestem zadowolony ale jestem ciekawy jakości tych polskich zgrabiarek.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez Winio
      Co byście wybrali?
      Wymagania:
      nowa rotor (rotor+noże) siatka do 80 tyś. brutto A może coś innego w podobnej cenie.
    • Przez Lukaszagrobiznesmen
      Nabyłem używaną kosiarkę Samasz bez orginalnego wałka odbioru mocy.
      Czy użytkownik podobnej kosiarki mógłby wskazać jaki wał jest w jego kosiarce( ile Nm,z jakim sprzęgłem, długość)
      Jest to kosiarka:
      -czołowa
      - siedmio dyskowa
      -o szerokości 2,9m
      -ze spulchniaczem
      rok produkcji 2001
      nr produkcji ok 0009 czyli od tego czasu wprowadzono wiele modernizacji

kosiarka bardzo podobna do Samasz KDF 300 SL

Dodam że w owej kosiarce nie ma żadnego zabezpieczenie przeniesienia napędu listwy tnącej dlatego potrzebny jest wał przekazu mocy z odpowiednim sprzęgłem np(ciernym lub ciernym i kierunkowym)

Mile widziane komentarze od użytkowników podobnej kosiarki nawet innej marki

• Przez Arturo1610
      Witam. Sam posiadam sipme z-590 i jak wiadomo nie jest ona doskonała pod każdym względem, dlatego założyłem ten temat aby właściciele tych pras mogli podzielić sie z innymi jakimiś ciekawymi ulepszeniami tej prasy, poprawiającymi jej wydajność oraz efektywność i co najważniejsze, rozwiązaniami które sprawiaja ze praca ta prasą staje sie przyjemniejsza Dlatego jak masz jakiś ciekawy pomysł jak ulepszyc, poprawić ta prasę podziel się nim Gdzieś słyszałem o dorabianiu dystansu pod oś aby prasą wyżęj stała przez co podbieracz opuszcza sie niżej i zmniejsza się ta przestrzeń miedzy rotorem a podbieraczem przez która prasa lubi się czasem przypchać ;p jakie macie jeszcze pomysły na tą prase ;p proszę dzielmy się informacjami ;p z góry dzięki  
    • Przez JakubPatrykWiciński
      Witam, chce zakupić zgrabiarkę Kuhn 4.5 m na wózku transportowym i nie wiem czy mój ursus da radę Ktoś miał już taką zgrabiarkę polecacie ?