Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
oczkomac    0

witam kolegów rolników czy ktoś z kolegów miał styczność z tą firmą ,chodzi o warchlaki,jeżeli tak to proszę o opinie lub kontakt na mój adres            oczko-1985@o2.pl z góry dziękuję jest to dla mnie bardzo ważne


chodzi oczywiście o firmę Osadkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136

biore od nich warchlaki od 4 lat nigdy nie miałem żadnych problemów zawsze przychodzom z takim statusem zdrowotnym jaki ma być . Raz wzieliśmy od woźnieckiego to szkoda gadać weterynasz nie wychodził z chlewni.A z Osadkowskim jest bardzo dobra wspupraca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczkomac    0

kolego massei8 a szczepienia też miały takie jakie miały mieć ? a jeśli chodzi o reklamacje czy miałeś jakieś problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136

Szczpienia żadna firma ci nie może potwierdzić chyba że pokażom ci papierek od weterynaża z Dani. Z reklamacjami nie ma problemu zawsze jakieś przepukliny albo mniejsze warcklaki niekture jak są to muwie przedstawicielowi i on wszystko załatwia.
A status zdrowotny możesz sprawdzić przez internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczkomac    0

no własnie możesz sprawdzić, ale nie zawsze jest to prawda z tymi szczepieniami papierek wszystko przyjmnie . a czy kiedyś dostałeś warchlaki od nich z polski od pana Kani ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136

Mieliśmy brać polskiego prosiaka ale po zastanowieniu wybraliśmy dunczyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczkomac    0

to dobrze zrobiliście bo nam przywieźli polskiego z niby statusem duńczyka i połowa pozdychała teraz się z nimi sądzimy ale co z tego wyjdzie to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136

Polskie warchlaki są inuch ras mają mniejsze przyrosty i wienksze zużycie paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczkomac    0

a tak powiedz szczersze jak ci przywiozą 30 kg warchlaki dan bredy to jak długo je tuczysz ?

my mamy PIC i ostatni nasz rekord od 28 kg do końca tuczu na 750 szt w 2,5 miesiąca się sprzedało 720 na 119 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136

pierwsze schodzom po 2,5 miesiąca po 125 kg a reszta tak do 3 miesięcy zchodzi ale żatko są 30 kg zawsze ok 27-28 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

taa napewno masz dzienne przyrosty 1,30kg takie bajki to mozesz sobie wiesz gdzie wlozyc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136

jak dopilnujesz to ci urosnom i dobra rasa jak patrze na twoje fotki to takie świnie na pewno ci nie urosną tak szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemko1212    0

drodzy rolnicy ile zjadają wam świnie od 25 do 110 ile kg zjedzą mieszanki robionej samemu z prowitem np. fimry Cargil dawny bieganów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freestep    4

biore od nich warchlaki od 4 lat nigdy nie miałem żadnych problemów zawsze przychodzom z takim statusem zdrowotnym jaki ma być . Raz wzieliśmy od woźnieckiego to szkoda gadać weterynasz nie wychodził z chlewni.A z Osadkowskim jest bardzo dobra wspupraca .

 

A włąsnie ja przeciwnie... Od woznieckiego biore juz 3 lata, biore najwyższy status. A od osadkowskiego wziołem jeden raz, przyjechały takie parchy... waga załadunkowa od rozładunkowej rózniła sie 3.4 kg i nie było mowy o negocjacji cen, na 400 sztuk zdechło 38. Poprostu gorszego gówna nie miałem u siebie... Po tym skonczyłem przygode z Polskimi prosietami i biorew tylko dunczyka w najwyzszym statusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136

z wagą osadkowski nie jest nic winien bo on nie waży ale Duńczycy i płaci im na podstawie ich wagi ale to chyba się mało starałeś jak do mnie przyjadą za małe to za każdy kg obejmują euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freestep    4

z wagą osadkowski nie jest nic winien bo on nie waży ale Duńczycy i płaci im na podstawie ich wagi ale to chyba się mało starałeś jak do mnie przyjadą za małe to za każdy kg obejmują euro

było dogadane ze tyle i tyle kg beda miały , płaci sie za wage, oszukał i do tego  badziew produkuje . A gdzie ty wyczytałes ze jak mi mniejsze dunczyki przyjadą to nie schodza z ceny /??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136

waga załadunkowa od rozładunkowej rózniła sie 3.4 kg i nie było mowy o negocjacji cen,  ty tak powiedziałeś ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davinci
      mam zamiar kupić zgrabiarkę fella szerokość 3.20 metra rok 1994 ale nie wiem czy przekładnia wytrzyma obciążenie sianokiszonki bo te maszyny chyba raczej były tworzone do siana. Proszę o wsze opinie i doświadczenia.
    • Przez Kryniak
      Witam, otoz chcialbym sie dowiedziec czegos na temat dofinansowan dla firm. Moze na nieodpowiednie forum trafilem, ale licze, ze czegos sie dowiem. Chce kupic ciagnik w przedziale mocy od 115-145 km, ma byc to nowy i najlepiej troche sprzetu do niego. Pare lat temu staralem sie tez o ciagnik na dofinansowanie, ale nie wyszlo, bo mam za malo ziemi- 20 ha i kupilem nowego za gotowke, ale nie do uprawy mi ten ciagnik. Traktor bylby glownie na uslugach, mam dwie firmy budowlane i tam wlasnie ten traktor by mial miejsce, pracowalby z przyczepa. Powiedzcie mi, gdzie moge sie udac by dostac jakies dofinansowanie do nowego ciagnika.
    • Przez elessar1410
      Witam. Jestem Stażystą w firmie Osadkowski SA. Ostatnio na forum było pytanie o treści: "Dlaczego tak mało osób wie i korzysta z działu farma" z tego powodu moje pytanie do ogółu rolników i osób zainteresowanych rolnictwem.
       
      Chciałbym zapytać o kilka spraw dotyczących produktów firmy Osadkowski SA
       
      Czy korzystacie z produktów firmowych tejże firmy?
       
      Jaka jest wiedza na temat gamy produktów działu Farma?
       
      Czy wiedzieliście, że Dział Farma zajmuje się skupem oraz sprzedażą zwierząt?
       
      Jeżeli nie to czy macie pomysły jak można by zainteresować rolników do większej współpracy dotyczącej zakupu zwierząt, pasz, dodatków paszowych jak i sprzedaży zwierząt rzeźnych
       
      Ankieta ta ma charakter czysto informacyjny - nie ma na celu lobbowania jakichkolwiek produktów - po prostu chcę się dowiedzieć dlaczego mało kto wie o takiej dziedzinie firmy. Celem ankiety jest zdobycie wiedzy w celu zmiany polityki względem klienta. Dlatego bardzo proszę o wypowiedzi.
       
      Dochodzą mnie informacje z rynku, że wielu Klientów w ogóle nie ma pojęcia, że OSADKOWSKI zajmuje się sprzedażą zwierząt hodowlanych i produktów żywieniowych. Od razu kojarzymy się ze środkami ochrony roślin, nasionami, nawozami itp., ale nie ze zwierzętami.
    • Przez PiotrMurgrabia
      Witam, jestem tutaj nowy.
      chciałbym sie dowiedzie czy warto jest wybudowac chlewnie na około 250 sztuk na rzut. planowana jest budowa na płutkiej ściołce.
    • Przez freetaxi
      Od 17 listopada 2014 roku istnieje możliwość pozyskania nisko oprocentowanej pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub utworzenie dodatkowego miejsca pracy dla firm już działających. Pożyczka udzielana jest na okres do 7 lat z możliwością karencji w spłacie do roku. 
       
      Maksymalna kwota pożyczki to ponad 75 000 PLN dla otwieranych firm. Na utworzenie miejsca pracy przewidziane jest ponad 22 000 PLN.
       
      O pożyczkę na rozpoczęcie działalności gospodarczej mogą się ubiegać:
      - bezrobotni zarejestrowani w UP
      - studenci ostatniego roku studiów wyższych
      - absolwenci szkół i uczelni wyższych do 4 lat od ukończenia szkoły lub uzyskania tytułu zawodowego.
       
      Pożyczki są bardzo nisko oprocentowane - na poziomie 1/4 stopy redyskonta weksli.
       
      Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o pytania w tym temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj