beny862

Amazone D7 super S

Polecane posty

beny862    0

Witam dziś nabyłem d7 super S 3m. Ma on w wyposażeniu 1.znaczniki automaty 2.ścieżki technlogiczne(wyciągane takim mała wajchą) i  3.docisk  redlic centarlny.Może mi ktoś roztumaczyć 1  i 2 punkt? Po rozłożeniu znaczników (jeden rysuje drugi w górze) po opuszczeniu i podnoszeniu nic się nie dzieje .Od ścieżek tech.jak odciągam wajche  tez nic sie nie przełacza przy kółkach wysiewu . I jeszcze pytanie przy próbie kręconej siewnik na ustawionej małej ilości wysiewu (wajcha z lewej na 2-ce,a z prawej na 14 wogółe nie kręci kółek wysiewu,a jak jest od 30 w góre to kółka wysiewu kręcą sie ,chwile stają i zaraz znów sie kręcą,powyzej ustawiania jest praca ciągła kółek  normalne to czy przekładania kaput?Opisałem jak mogłem .....
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

mam taki sam siewnik jak opisujesz na redlicach talerzowych.

masz 1 wąż hydrauliczny właśnie do znaczników i ścieżek? jest tam takie kółko z cyframi 0 1 2 3 i jak się ustawi na cyfrze 0 to wtedy robią się ścieżki w zbożu. ja mam właśnie hydrauliczne to na każdym uwrociu tylko pociągnąć za hydraulikę i zluzować i ładnie wsio przeskakuje.

 

ta dźwignia z lewej jest od ustawiania denek pod kółkami wysiewającymi. ja pszenżyto sieje chyba na 4 od dołu a owies na 5.

przekładnia tak ma że kółka nie chodzą płynnie tylko tak jak opisujesz, w zależności na jaką skale ustawisz, na 100 ciągle się kręcą, na 50 co chwile chodzą i stają. ale żeby wcale kółka się nie kręciły to musi być na 0 chyba. 

 

U mnie w okolicy gościu kupił sobie amazonkę i jak zrobił próbę to ładnie wsio pasowało, zasiał jakiś tam areał i znowu zrobił próbę, wyszło na to że i dłużej skrzynia pracowała tym mniej wysiewała :D coś było zepsute, najlepszą naprawą okazała się sprzedaż siewnika hee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0

Sorry jest kołko z takim wskażnikiewm tylko sprzedający zamalował wszystko na pomarańczowo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0

A tak po za tym, ile jest obrotów koła na hektar w tym siewniku ? może mi ktoś powiedzieć jak zrobić tą próbe kręconą w tym siewniku.Czytałem na forum dośc dużo i każdy pisze inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

obówd koła zmierzyć i zrobić kołem tyle obrotów zeby wyszło koło 33m i razy szerokość 3m to wyjdzie coś około 1ara czyli ci zleci np 2kg ziarna na 1ar czyli 200kg na 100arów-->1ha. ja mam w amazonce rozmiar opony 6.00-16 to robie chyba 15 i pół obrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACK36    2

Ja przy swoim kręce kołem 41 razy ilosc nasion waże i mnoże razy 40 zawsze sie sprawdza.


Musi byc precyzyjna waga najlepiej elektroniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0

http://wrzucaj.net/dg2
http://wrzucaj.net/dgj 

Fotki,znaczniki już działąją(kółko stało  te głowne ) ,niewiem tylko co ze ścieżkami jak to działa z tym palcem do wyciągania. Jedno wiem że łożyska na przekładni do roboty bo jak ustawione jest na 2 ząbek denka i na nr 80 wychodzi mi  na hektar 220 kg pszenicy,a jak ustawiami na nr 85 to wychodzi 190 kg na ha. Od 1 do 15 nr  przekładnia wogółe nie kręci.

Edytowano przez beny862

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0

Ja przy swoim kręce kołem 41 razy ilosc nasion waże i mnoże razy 40 zawsze sie sprawdza.

Musi byc precyzyjna waga najlepiej elektroniczna.

a denka na którym masz ustwione jak siejesz pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

na który ząbek ustawić denka do siewu groch siewnego? amazone d7 40e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACK36    2

Denka na 2 ząbek ,siewnik do próby musi byc wypoziomowany (masz taką wskazówke przy zaczepach) i napełniony do połowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

denka dla grochu na 4 nastawce . panowie zeby nie otwierac tematu mam takie same sciezki i gdzie moge dokulic trybek na 12m bo obecnie siedzi chyba na 24m (liczby od 0 do 7) . dzwignia od scuezek jest do tego aby przy podniesieniu siewnika (np zatkaniu sie ) nie przerzucalo na nastepny nr sciezki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
    • Przez adek1234
      Witam,potrzebuje pomocy w ustawieniu znaczników w siewniku Agromasz sn300 2022 rok.
      Niech ktoś napisze na jaka długość są wysunięte znaczniki żeby przejazd nie był za blisko ani za daleko od ostatniej redlicy
      Pozdrawiam
    • Przez diuk1975
      Witam. Właśnie zakupiłem nodet Logiseme M3000 i czy jest ktoś posiadaczem instrukcj obsługi tego siewnika? (ewentualnie kuhn logiseme M3000 -to jest to samo),chodzi mi głównie o sterownik "komputer".Chętnie odkupię 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj