PolskaMocUrsus

WD-40 alternatywy.

Polecane posty

PolskaMocUrsus    174

Panowie jakie polecacie tańsze odpowiedniki dla WD-40?


Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

tańszy i skuteczniejszy: cola, ale to już chyba wszyscy wiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolskaMocUrsus    174

1)nigdy po cloi nie bedizesz mial takiego efektu, 2)nie ma tego psikadła :D 3)jak bym chciał załatwić spraweę z jakąś większą śrubą to bym musiał chyba na nią 0,5l wylać ;)


Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Zależy od sytuacji w jakiej używasz... ale jajko typowy odrdzewiacz cola ma lepszą skuteczność. Tańszy o podobnym działaniu jest K2 07. Są też inne podobne środki ale z tamtym nie miałem doświadczenia.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolskaMocUrsus    174

Taki preparta pełni u mnie raczej funkcie konserwacyjną. Odrdzewiacze mam jakieś w pomarańczoewj butelce (nie powiem Ci dokładnej nazwy, bo leżą w warsztacie) , ale robotę robią. Ja kupiłem dziś SB-23 , w cenie 9,99 za 450 ml-zobaczymy jaki będzie.


Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Nie przesadzaj WD nie jest aż taki drogi, ile go potrzebujesz, będziesz go spożywał czy jak. A jak w puszce za drogi i za mało to kup w bańkach 5L albo 10L do tego aplikator i polewasz że hej.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolskaMocUrsus    174

No na wszystkim trzeba oszczędzać, a szczególnie na tym co cene zawdziecza napise na opakowaniu. A WD 250ml kupie za 10zł czyli w ceneie tej podróby co dzisiaj kupiłem :)


Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Nie przesadzaj żeby oszczędzać na WD-40, ile puszek się kupuje w roku? Jedną?Jakie 0,5 l na śrubę?Wystarczy popsikać i zostawić na 15-30 minut i nie zdażyło mi się żebym czegoś nie mógł odkręcić

Edytowano przez maciejo360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Na giełdzie za 400 ml  WD 40 dałem 10 zł.  Chyba nie aż tak dużo :lol:  a cole to najlepiej wypić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tylko z tym z giełdy to delikatnie, kupiony w sklepie WD-40 często stosowałem do czyszczenia tabliczki znamionowej silników elektrycznych i nic się z nimi nie działa do czasu aż na tabliczkę psiuknąłem WD-40 z sklepu a że nieczystości słabo zeszły poprawiłem WD-40 z giełdy po przetarciu miałem idealnie czystą tabliczkę pozostały tylko widoczne wybicia napisy wszystkie zostały zmyte.

 

Swego czasu kolega @Elektrotechnik gdzieś wspominał że po zastosowaniu WD-40 działo się coś złego z płytkami elektronicznymi i twierdził że coś zmienili w składzie a może to też dotyczyło WD-40 z giełdy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tamten WD-40 był ze sklepu, ale tego nikt nie wie skąd sklep go miał. Od tego czasu nie stosuję WD 40 i innych podobnych wynalazków, tylko profesjonalne preparaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja stosuję  PWD  lub  CX 80 .

 

Tak  z  innej beczki piszecie że   stosowanie  takich  specyfików,  może  uszkodzić  coś  w  płytkach  elektronicznych ? 

Popryskałem  czyms  takim taki  panelik  z  przyciskami w  traktorze  [ bo  nie  wszystkie  działały] i  teraz  żaden  nie  działa ......  :huh:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To musisz teraz to rozebrać i wytrzeć do sucha i powinno zadziałać (taki przypadek też przerabiałem).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zależy jak długo preparat pozostawał na płytce. Po kilku dniach jest już nie do uratowania. A swoją drogą uważam, że spryskiwanie styków przycisków preparatem izolującym jest kompletnie bez sensu. A każdy z tych uniwersalnych preparatów jest dobrym izolatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Ja osobiście używam tylko środków tego typu firmy BERNER tanie nie są te środki ale są bardzo wydajne i skuteczne, jak mi 1 puszka(500mln) WD-40 starczała na tydzień to jedna puszka Bernera starcza mi na miesiąc :) Nie zawsze warto oszczędzać pieniądze na takich środkach bo te które są droższe okazuje się że są sporo wydajniejsze od tych tańszych i sporo skuteczniejsze, np. jak popsikam penetrującym środkiem Berner na zardzewiałą śrubę to aż widać jak by się tam gotowało i jak tą rdzę rozpuszcza.

 


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Szczerze  to nie  wiedziałem  że  to  ma właściwości  izolujące......były  jakby  zaśniedziałe i prysnąłem .

Cóż  trzeba  będzie  wykombinować  nowy  panelik ......  :mellow:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystkie tego typu preparaty są izolujące i wypierające wilgoć. WD 40 na początku było dobre, a teraz szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

na rdze wystarczy posmarować/polać ropą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayu86    13

Wszystkie tego typu preparaty są izolujące i wypierające wilgoć. WD 40 na początku było dobre, a teraz szkoda gadać.

To może napisz co warto używać na rdze a co jest dobre na zaśniedziałe styki elektryczne/elektroniczne Twoim zdaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na rdzę, dobre jest cokolwiek, natomiast do połączeń elektrycznych użytkownik nie powinien używać nic. Natomiast do serwisu są profesjonalne preparaty, jednak ich cena skutecznie odstrasza amatora. Najbardziej popularna jest seria firmy Kontakt Chemie. Koszt to około 100 zł za trzy preparaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farme73    0

na styki najlepsze ALUMYT (koszt 13-15 zł za litr wlewasz w pryskadelko od mycia szyb) "popsikac" styki, poczekac 2-3 minuty, jak idzie opłukac woda jak nie mocno wydmuchac powietrzem, pozniej KONTAKT SPRAY z firmy Berner( nie zebym reklamowal, polecam bo sam uzywam) i wszystko smiga jak nalezy. osobiscie biore sloiczek 0,5l wlewam ALUMYT mocze np cala wtyczke od przyczepy pozniej w wiadro z woda, dobrze wyplukane odstawiam do wyschniecia na 10-15 minut pozniej susze opalarka, mozna uzyc suszarki do wlosow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile złączy w ten sposób naprawiłeś? 500? 1000? Ile tysięcy godzin bezawaryjnie przepracowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a my na złącza papier ścierny stosujemy i jakoś daje radę. Wszystkie preparaty ogólnodostępne robiły nalot na stykach po paru miesiącach i kończyło się na papierze ściernym.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, wczoraj zauważyłem że miska olejowa pod bagnetem jest cała uchlapana olejem. Gdy wyciągnę bagnet strasznie chlapie olejem. Tak samo gdy odkrece wlew oleju mocno z niego dmucha. Z odmy olej nawet nie kapnie lekko sobie dmucha. Gdy silnik jest zimny to nie wyrzuca dopiero gdy się rozgrzeje olej. Możliwe że się coś zatkało? Mocy nie ubyło a na jesieni sprawdzana kompresja po 30-31 barów pacjent same explorer ii 90
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj