Skocz do zawartości
blondynek2004

Jakiej mocy ciągnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam 

Zastanawiam się ile koni wystarczy aby pociągnąć agregat uprawowo-siewny talerzowy razem z siewnikiem. Chodzi mi o powiedzmy taki agregat 

http://olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-talerzowy-nowy-agro-masz-3m-CID757-ID1xkh9.html

plus taki siewnik

http://otomoto.pl/siewnik-zbozowy-talerzowy-siewniki-agro-masz-sr-2-5m-2-7m-3-0m-4-0m-A303405.html

Chodzi mi o to ile KM do jakiej szerokości tzn. ile potrzebuje do 2.5 m, 2.7 m czy 3.0 m żeby spokojnie pracować.

paul7    0

To wszystko zależy jakiej klasy masz ziemię. Mój kuzyn taki zestaw ciągnie zetorem 8540 i daje rade na II i III klasie. Określ jaką masz ziemię i jakimi funduszami dysponujesz to będzie łatwiej o odpowiedź od agrofotowiczów:)

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    261

No i tu się musisz dokształcić bo np Czarnoziem czyli jedna z najżyźniejszych ziem, klasa bonitacyjna I i nie jest to ziemia gdzie potrzeba 60km na 1 korpus pługa.

A może też się trafić glina, trudna w uprawie, która będzie miała klasę VI i mało co na niej rośnie.

Poczytaj sobie tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%99z%C5%82o%C5%9B%C4%87_gleby i ten czynnik ma wpływ na zapotrzebowanie na moc maszyn a nie klasa bonitacyjna.

izydor6280    620

na nasz teren do 2.5 wypadałoby jakieś 75KM 4x4 a do 3m przynajmniej 110

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

wojtal24    242

W każdym katalogu maszyny jest podane zapotrzebowanie na moc i myślę że w tym zestawie potrzebne jest ok 120KM

ZETOR TEAM

adrian3005    45

120  KM wystarczy , chyba że chcesz jeździć 10 km/h to musisz trochę więcej mocy mieć ;)

w jaki ciągnik celujesz za 80 tys ? Ja miałem podobną sytuację do Twojej i kupiłem 3m agregat uprawowo siewny i ciągnik 140 KM za 78 tys ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez edward93
      Witam, otóż planuje zakup agregatu planujemy zacząć siać pola bezorkowo jednak nie mam pomysłu jaki jest lepszy zastanawiamy się nad Köckerling vector  lub Horsch Tiger MT.  Zalezy mi żeby dowiedzieć się jakie są plusy i minusy obu agregatów. Ciągnik będzie 370KM gleba przeważnie piaski. Jednak Tiger z walem oponowym nie wiem czy jest dobrym rozwiązaniem. Ponieważ po ubiegłym roku nie były to dobre rzeczy ze względu na to ze mokro na polu.
    • Przez 12145
      Witam, potrzebuję opini UŻYTKOWNIKÓW lub osób które miały do czynienia z agregatem uprawowo siewnym talerzowym 2.5m firmy Lemtech. Agregat ma służyc do uprawy pożniwnej rzepaczyska, facelii, gorczycy oraz ściernisk po zbożach a także i do przygotowania gleby pod siew. Pracował by z Zetorem 12145, a zagregowany był by z siewnikiem HASSIA DU100 szer. 2.5m (jest to ciężki siewnik). Czy nie wystepują w nim takie problemy jak pękanie ramy, pękanie ramion hydropaku, czy otwory do zaczepienia łącznika górnego nie robią się jajowate, oraz czy łapy trzymające talerze nie pękają po pewnym czasie?  Za poświęcony czas i za napisanie paru zdań dziękuję.
    • Przez 12145
      Witam, potrzebuję opini UŻYTKOWNIKÓW lub osób które miały do czynienia z agregatem uprawowo siewnym talerzowym 2.5m GEPARD P. Henryka Batyry. Agregat ma służyc do uprawy pożniwnej rzepaczyska, facelii, gorczycy oraz ściernisk po zbożach a także i do przygotowania gleby pod siew. Pracował by z Zetorem 12145, a zagregowany był by z siewnikiem HASSIA DU100 szer. 2.5m (jest to ciężki siewnik). Za poświęcony czas i za napisanie paru zdań dziękuję.
      Edit.: jaki wał wybrac gumowy czy croskill- dodam że ziemia jest mieszana i czarnoziem i kreda (piachu nie ma)
    • Przez witek
      hej kto z was głeboszuje pola...jaki sprzetem to robicie na jakiej głebokosci co jak czas itp...
    • Przez ursus-moc
      witam czy uprawial ktos sciernisko kultywatorem. zamist talerzowki czy lepsze jest ralerzowanie od podorywki pytam sie bo w moich okolicach tylko robi sie podorywke

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.