Skocz do zawartości
blondynek2004

Jakiej mocy ciągnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam 

Zastanawiam się ile koni wystarczy aby pociągnąć agregat uprawowo-siewny talerzowy razem z siewnikiem. Chodzi mi o powiedzmy taki agregat 

http://olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-talerzowy-nowy-agro-masz-3m-CID757-ID1xkh9.html

plus taki siewnik

http://otomoto.pl/siewnik-zbozowy-talerzowy-siewniki-agro-masz-sr-2-5m-2-7m-3-0m-4-0m-A303405.html

Chodzi mi o to ile KM do jakiej szerokości tzn. ile potrzebuje do 2.5 m, 2.7 m czy 3.0 m żeby spokojnie pracować.

paul7    0

To wszystko zależy jakiej klasy masz ziemię. Mój kuzyn taki zestaw ciągnie zetorem 8540 i daje rade na II i III klasie. Określ jaką masz ziemię i jakimi funduszami dysponujesz to będzie łatwiej o odpowiedź od agrofotowiczów:)

kris14    259

Co ma klasa ziemi do tego czy ciągnik to uciągnie czy nie?

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259

No i tu się musisz dokształcić bo np Czarnoziem czyli jedna z najżyźniejszych ziem, klasa bonitacyjna I i nie jest to ziemia gdzie potrzeba 60km na 1 korpus pługa.

A może też się trafić glina, trudna w uprawie, która będzie miała klasę VI i mało co na niej rośnie.

Poczytaj sobie tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%99z%C5%82o%C5%9B%C4%87_gleby i ten czynnik ma wpływ na zapotrzebowanie na moc maszyn a nie klasa bonitacyjna.

wojtal24    173

W każdym katalogu maszyny jest podane zapotrzebowanie na moc i myślę że w tym zestawie potrzebne jest ok 120KM

adrian3005    45

120  KM wystarczy , chyba że chcesz jeździć 10 km/h to musisz trochę więcej mocy mieć ;)

w jaki ciągnik celujesz za 80 tys ? Ja miałem podobną sytuację do Twojej i kupiłem 3m agregat uprawowo siewny i ciągnik 140 KM za 78 tys ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarek5036
      Witam. Chciałbym poznać opinie użytkowników agregatu talerzowego z firmy JanPol na temat jakości wykonania i kultury pracy.
    • Przez pulek227
      Witam,
      Potrzebuje informacje o plugu obrotowym euromasz 4 skiby
      Jest dosc tani i pytanie czy ktos go posiada
      Jak wyglada orka ciezkiej gleby?
      Czy ma duze opory i czy dobrze przykrywa?
    • Przez Adam9125
      Witam,
      Mam zamiar kupić agregat do uprawy uproszczonej Köckerling QUADRO 400, i mam takie pytanie czy on dobrze podrywa ziemie czy jednak rozstaw rap co 27cm to za szeroko jak do uprawy bez orkowej? Czy lepszy jednak byłby może Vario ?
      U mnie ziemie mieszane mady i piaski.

• Przez Marcin
      Jakie pierścienie wybrać do sześciometrowego wału uprawowego ciąganego za ciągnikiem, cambridge czy crosskill? Wał ma pracować głównie na zaoranym polu przed agragatem uprawowo-siewnym. Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
    • Przez vailus
      Witam
      Posiadamy w gospodarstwie kultywator 2.1m na szerokich pazurach który pracował do tego czasu przy c360. Na jesień zakupiliśmy zetora 8045 i planujemy z tatą poszerzenie szerokości roboczej do 2,7m oraz dokupienie do niego wałka strunowego. Co do zębów to przełożylibyśmy wszystkie szerokie pazury na dwie pierwsze belki (które przypominam że zostaną poszerzone), a na ostatnią belkę założymy wąskie pazury. Co do ziemi jaką będzie obrabiał taki zestaw to w przeważającej części jest to ciężka glina. Moje pytanie brzmi: czy dospawanie do do starego kultywatora kilku profili zda egzamin na tak ciężkiej ziemi? Tata pracuje przy spawaniu konstrukcji i co do jakości spawu raczej nie ma wątpliwości. I następne pytanie czy opłaca się robić taką modernizacje czy może lepiej zostać przy tym 2.1m?