BiniekD1

Technik Rolnik -arkusze egzaminacyjne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zawi    0

KAROL091193 -NAPEWNO TAK TO NALEŹAŁO ROBIĆ NA ILE %%%%%%%%

 

Wyłącz Caps Lock

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerek12    42

Czytając posty co niektórych osób to nie wróżę wam zdania egzaminu... Jak można nie rozumieć pojęcia średni stan tuczników w roku...?? Egzamin był banalny, wystarczyło trochę myśleć....

@edin dokładnie coś koło tego o ile dobrze pamiętam. Tuczników jest cały czas 95 i dla 95 tuczników i dla 100 warchlaków trzeba było liczyć pow. płyty i pojemność zbiornika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

są 3 pewne rzeczy w tym kraju:

-śmierć

-podatki

-i to że OKE nas wydyma z egzaminami zawodowymi :P

 

kolega wyżej ma racje. to był prosty egzamin tylko muszę go poprawić co do pasz tam trzeba było tuczniki pomnożyć przez 3

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerek12    42

A ja tak zrobiłem... Najwpierw dla 95 szt na jeden dzień, potem dla 95 szt na cały cykl tuczu a to co wyszło pomnożyłem przez 3 i wyszło na trzy cykle.... I gitara gra, ja się nie boję... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huta64    3

panowie ja też uważam że były 3 cykle i każdy z nich liczył 95sztuk tuczników ale pół mojej szkoły wraz z nauczycielką twierdzi że 95 trzeba było podzielić przez 3 i co teraz. jak w końcu powinło być, bo widzę że na agrofoto też jest z tym problem... może się udzieli więcej osób aby przegłosować to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

jest na to sposób.trzeba czekać do września :(


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Nie będe się upierała ale ja uważam ze było 100szt. i 95szt. w 3 cyklach. Skoro na samym początku pisze że:

-rotacja tuczników w ciągu roku to 3 cykle po 105 dni

*średni stan warchlaków w roku 100szt.

*średni stan tuczników w roku 95szt.

 

Zwróćcie uwagę na te dwa człony "w roku" i "po". Jeden wiersz zawiera "po" więc wiadomo o co chodzi ale drugi i trzeci już nie i ewidentnie wskazuje że było w ciągu roku w tym gospodarstwie 195 szt. Samo słowo "średni" jak dla mnie oznacza wachania związane z produkcją czyli z upadkami czyli resumując gospodarz kupił w tym roku (315dni) 110szt. ale za warchlaka padło 10szt. (100 przeżyło) a następnie od tucznika do sprzedaży padło 5 tuczników (95 przeżyło i zostało sprzedanych)

 

To oczywiście mój tok rozumowania i zastrzegam sobie do niego prawa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawi    0

marcin87 ty to dopiero jesteś filoźof moźe jesźcźe jakieś 2 beźsęsowne wersje :D

A treść źadania jest na stronie 2

Edytowano przez zawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Sądząc po postach 50% z was chyba oblało egzamin ;)


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raladan    1

Tylko nie wiadomo które 50 %, zadanie jednak nie było takie łatwe jak niektórzy twierdzą. Chyba w tym roku padnie rekord w liczbie nie zdanych egzaminów praktycznych. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

Nie będe się upierała ale ja uważam ze było 100szt. i 95szt. w 3 cyklach. Skoro na samym początku pisze że:

-rotacja tuczników w ciągu roku to 3 cykle po 105 dni

*średni stan warchlaków w roku 100szt.

*średni stan tuczników w roku 95szt.

 

Zwróćcie uwagę na te dwa człony "w roku" i "po". Jeden wiersz zawiera "po" więc wiadomo o co chodzi ale drugi i trzeci już nie i ewidentnie wskazuje że było w ciągu roku w tym gospodarstwie 195 szt. Samo słowo "średni" jak dla mnie oznacza wachania związane z produkcją czyli z upadkami czyli resumując gospodarz kupił w tym roku (315dni) 110szt. ale za warchlaka padło 10szt. (100 przeżyło) a następnie od tucznika do sprzedaży padło 5 tuczników (95 przeżyło i zostało sprzedanych)

 

To oczywiście mój tok rozumowania i zastrzegam sobie do niego prawa :lol:

hmmm...http://i1.memy.pl/obrazki/faf7243366__________________boze_________.jpg

co miałeś z matmy???

wogóle rozumiesz co to jest ta średnia, bo czytając ten post a głównie zdanie z upadkami to żal mi się robi nauczycieli którzy Ciebie uczyli. To o czym mówisz to upadek stada czy jakoś tak a nie żadna średnia

Może wytłumaczę Ci na pieniądzach? To wszyscy rozumieją.

Wczoraj kupiłeś litr ropy za 5 zł, a dziś kupiłeś litr ropy za 4 zł. W sumie kupiłeś 2 litry ropy za 9 zł .

Ile kosztował Ciebie 1 litr ropy?

Podpowiem Ci, że cena 1 litra ropy jest równa średniej ceny tych 2 litrów

 

rozumiesz czy dalej mam Ci tłumaczyć??? :P


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

a dlaczego ma być inaczej ;) Niech rozwiąże ten arkusz nauczyciel z waszej szkoły i wrzućcie tutaj będzie jakieś porównanie. Ja postaram się w weekend usiąść i też napisać ten arkusz zobaczymy o co kaman ;)


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Będę wiedział jaki wynik powinien być za dwa tygodnie. Do tej pory nikogo nie mam zamiaru obrażać. Z matmy na końcowym świadectwie z tech. samochodowego z matmy miałem 4

ale z polaka 2 więc może być coś na rzeczy że ze mnie imbecyl ^^ , ale to i wszyscy z mojej pracy to tak samo twierdza jak ja po zobaczeniu zadania

 

Napisze tak przemyśl sobie swój wzór. Od kiedy zadanie z trzema niewiadomymi można zaznaczyć a1,a2,a3 jako "x" skoro a2=a1 i a3=a1 <_< Mam nadzieje że wieczorem rozkręci się rozmowa

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

w sumie mogą być 2 rozwiązania tego zadania, albo tak jak piszę powyżej czyli 3*95 sztuk albo 95/3. Nie ma co wróżyć z fusów. Musimy czekać do września, albo dowiedzieć się od nauczycieli którzy sprawdzają testy egzaminacyjne. Ja ze swojej strony będę próbował się czegoś dowiedzieć od naszych nauczycieli którzy sprawdzają te testy, ale nie wcześniej jak 28 czerwca. Oni będą mieli klucz odpowiedzi, tylko ciekawe co i kiedy

tutaj się kłania zrozumienie pojęcia średniej, a dokładniej chodzi o średnią arytmetyczną. W zadaniu jest napisane:

-rotacja tuczników w ciągu roku to 3 cykle po 105dni

+w ciągu roku zakup warchlaków prowadzony jest trzykrotnie

+średni stan warchlaków w roku 100sztuk

+średni stan tuczników w roku 95 sztuk

 

Wzór na średnią arytmetyczną to a=a1+a2+a3/n (wzór do tego konkretnego zadania)

a to jest średnia

a1,a2,a3- to są liczby(w tym przypadku ilość tuczników na jeden tucz)

n-ilość tych liczb( w tym przypadku cykli tuczu)

 

z zadania wynika że są 3 cykle czyli n=3

a =95 tuczników(średni stan tuczników w roku)

a1,a2,a3 to ilość tuczników w ciągu roku odchodowanych czyli nasza nieznana liczba, więc a1,a2,an jest równy X(nasza nieznana)

czyli wzór właściwy to a=X/n

95=X/3 mnożymy razy 3 aby pozbyć się ułamka(mnożymy obie strony)

95*3=X

285=X

stan tuczników odchodowanych w roku wynosi 285 (w ciągu 315 dni)

95 tuczników to jest stan średni w roku, bo w ciągu roku można odchować 3 cykle ale np. w pierwszym sprzedać 97 tuczników w drugim 93 tuczniki a w 3 cyklu 95 cykli i to też będzie średni stan roczny 95 tuczników.

 

Mam nadzieję, że łatwo to wytłumaczyłem ;)

marcin87 chodziło mi o sumę a1+a2+a3=X

w tym zadaniu są 3 niewiadome i jest za mało danych aby rozwiązać każdą z nich oddzielnie

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Mam wzór na to ale nie zamieszczę go narazie bo muszę mieć pewność że jest ok narazie dwie metody sprawdzenia prawidłowości zgadzają (czyli po podstawieniu wychodzi wynik i drugi to lewa strona równa się prawej)

Twój wzór to lipa takie zadania rozwiązuje się z użyciem układu równań z trzema niewiadomymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

no dobrze, to udowodnij mi jakie będzie a1, a2 i a3??? mając tylko średnią 95 i 3 cykle oraz 3 niewiadome

A ile zjada Ci jeden tucznik na cały cykl??? przypominam że w zadaniu jest napisane: ,,średnia dzienna dawka paszy dla tuczników 2,5kg" a drugie zdanie to ,,rotacja tuczników w ciągu roku to 3 cykle po 105dni" Mi i innym chcąc czy niechcąc wychodzi 262,5kg paszy na jednego tucznika w cyklu. Chyba zadanie jest źle napisane, ponieważ moim zdanie powonno być napisane w treści zadania że średnia dzienna dawka paszy dla jednego tucznika to 2,5kg, a nie dla tuczników (2, 5 czy może 150 tuczników???) (tam średnia tu średnia, cholerka wszystko się sprowadza na temat średniej)

 

w sumie nie mam zielonego pojęcia z tym układem równań o co ci chodzi, ale ja miałem tylko 3 na koniec szkoły( na pierwszy semestr 4 a na drugi 2, więc nauczyciel wyciągnoł średnią :P ) więc mam prawo wiedzieć mniej niż ty i akurat o to nie mam zamiaru się kłucić. W sumie to chyba tak samo jak 2+2=5. Tak tak dobrze napisałem 5 a nie 4( to wyższa szkoła jazdy której uczą na studiach)

 

Jest może na forum jakiś lepszy matematyk niż Ja i macin87???

A może fachowcy od trzody chlewnej się udzielą???

Szcególnie liczę na @lukaczmarek bo widziałem, że on sensownie pisze i się na prawdę zna na trzodzie chlewnej ^^, choć nie wątpię, że na tym forum jest dużo specjalistów na temat trzody chlewnej.

Kończę dyskusję na ten temat bo widzę, że to prowadzi bardziej do kłutnii niż do wymiany zdań i ukrywania czegoś przed innymi. Masz wzór a boisz się go napisać? Człowiek ma prawo się pomylić, ale jest te forum aby pomagać i naprostować innych w odpowiednim kierunku. napisz ten wzór i wtedy zobaczymy co z niego wyniknie. Ja podałem swoją teorię która w gruncie żeczy jest poprawna, ale nikt nie napisał, że nie ma innej prawidłowej odpowiedzi, w końcu Ile ludzi, tyle opinij ;)


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Twój zapis powinien wyglądać tak:

a=a1+a2+a3/n

a2=a1

a3=a1

 

I to jest układ równań z 3 niewiadomymi

 

a=a1+a1+a1/n

a=3*a1/n

 

Mój wzór to:

a/315=(a1/105+a2/105+a3/105)/n jeżeli a2=a1 i a3=a1 czyli:

a/315=(3*a1/105)/n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

sprowadziłeś mój wzór do najprostrzej postaci, pokaż mi w zadaniu gdzie jest napisane a1=a2 i a1=a3? W treści zadania nie ma czegoś takiego. W sumie wychodzi na to samo, tylko mógłbyś ten swój wzór skrócić, czyli wyglądałby tak podstawiając cyfry:

315=(3a1/105)/3/n mnożymy przez n obie strony aby pozbyć się mianownika

315n=(3a1/105)3 mnożymy przez 3 aby pozbyć się mianownika(obie strony)

945n=3a1/105 mnożymy przez 105 obie strony aby pozbyć się mianownika

99225n=3a1 hmmm... 2 niewiadome więc nic nie wyjdzie bo obliczając a1(czyli dzielimy przez 3 wynik wyjdzie 33075n. (czyli 33075*n, a ile wynosi n?

 

Sorry ale ja z tego nic nie rozumiem. Za słaby ze mnie specjalista

 

fakt u mnie jest bład w zapisie bo zapomniałem napisać nawiasów czyli powinno być a=(a1+a2+a3)/n

z tego wynika że (a1+a2+a3) też jest równe X/n

 

Bądźmy szczerzy macin87. Za słabi z nas specjaliści :(

 

sorry popełniłem bład na początku pomnożyłem przez n a nie podstawiłem cyfry 3, ale liczy się podobnie tylko wynik końcowy wyjdzie a1=297675

za duże cyfry, z resztą jestem zmęczony wyprostuje to wszystko jutro albo w niedziele. Dobranoc

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Zapisz sobie na kartce bo coś pogmatwałeś ze wzorem tam jest jesczcze "a" a "n" to liczba cykli bo to co zapisałeś to świadczy o tym że nie potrafisz liczyć ułamków

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawi    0

Kryteria oceniania będą 1 lipca takźe dajcie sobie spokój bo wam źyłka pęknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez karolcrf250r
      Chciałbym się dowiedzieć jakie są przedmioty w zawodzie technik agrobiznesu 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj