BiniekD1

Technik Rolnik -arkusze egzaminacyjne

Polecane posty

macin87    71

Panowie był średni stan tuczników w roku 95 szt. , a rotacja była 3 ms-c w ciągu roku po 105 dni czyli jeden cykl to 31 szt.

 

Jak wam poszedł test wczorajszy bo ja miałem 41 dobrych z I części i 15 dobrych z II części

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

dawaj??? szkoda to komentować. Każdy z was mógł zabrać arkusz ze sobą do domu tylko jakoś nikt nie wzioł. Gdybym nie był zwolniony z pierwszej części to także bym miał tamten test. Oto linki i nie oczekuje podziękowań

http://rapidshare.co...karol091193.zip lub http://chomikuj.pl/karol091193/egzamin+zawodowy+arkusz+by+karol091193,2831244528.zip

Edytowano przez karol091193
  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie był średni stan tuczników w roku 95 szt. , a rotacja była 3 ms-c w ciągu roku po 105 dni czyli jeden cykl to 31 szt.

 

Jak wam poszedł test wczorajszy bo ja miałem 41 dobrych z I części i 15 dobrych z II części

 

 

 

 

A skąd wiesz jeżeli nie masz arkusza z pytaniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

podejrzewam, że spisał same odpowiedzi np. na chusteczkę. Ja tak robiłem na maturach tylko że pisałem na odwrocie karteczki na których były kody przyklejane na arkusze :D a te zdziwienie nauczycielki na matmie było bezcenne :P


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Na sam początek zaznaczałem sobie na arkuszu z pytaniami później przenosiłem na kartę odpowiedzi, a arkusze z pytaniami zabieramy ze sobą po egzaminie :D , człowiek uczy się całe życie a to mój drugi zawodowy

 

Teraz piszczcie jakie mieliście wyniki z praktycznego

 

Chcecie arkusze bo mam oba tylko zeskanować więc to troche potrfa- no i wymazać musze moje obliczenia bo z części praktycznej to robił mi za brudnopis

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

@ursus1014ieco410 dzięki bardzo. Jestem nikim :P

@marcin87 wrzuć arkusz z testem na jakiś serwer, albo napisz do mnie na gg to podam Ci mój e-mail i mi prześlesz zdjęcia. Mój gg to 10161692

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież tam nie było mowy o warchlakach w piątym punkcie tylko obliczyc ile w dawce dziennej jest łubinu na jednego tucznika i na 95 tuczników na dzien, później ile łubinu pójdzie na 95 tuczników na jeden cykl i na 3 cykle więc to było dokładnie 3780kg na 3 cykle nic o warchlakach liczyć nie trzeba było.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Według mnie tam nie było nic podchwytliwego. Bardzo łatwy egzamin patrząc na lata wcześniejsze. Z tego co widzę to nawet liczenia dużego nie mieliście, na piechotę można to było zrobić ;) Dużo pisania tylko było jak już coś. Założenia chociaż wszystkie wypisaliście? Chodzi mi o te z załączników? Dość pospolity błąd a tam sporo punktów nalatuje ;)


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

To była podstawa żeby z załączników założenia wypisać bo z treści to nie wiele wynikało. Liczenie było banalne ale pisania same założenia to 1 strona kratka w kratkę oczywiście od myślnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

u mnie wyszły 2 strony założeń pisane kratka w kratkę, ale wiem na 100% że nic nie pominełem, jedna strona to harmonogram prac przy uprawie łubinu i kolejne 3 liczenia ale tu pisałem trochę luźniej projekt nie był trudny ale nie które rzeczy dawały do myślenia, czyli ten cykl tuczników


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi wyszlo dzienna dawka paszy 0.125kg/szt czyli 0,125x95szt =11,88kg dziennie , 1 cykl wynosil 105 dni czyli 11,88kgx105=1247,4kg, czyli na 3 cykle 315dnix11,88kg=3742,2kg .

 

A podukcja obornika i gnojówki ile wam wyszła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skok    1

a ma ktoś pytania z pierwszej części bo odpowiedzi podaliście a ja szukam pytan aby je rozwiązać bo nie pamiętam literek z odpowiedziami jak ktos ma proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raladan    1

95 rocznie podzielone na 3 cykle, ja napisałem że w I i II cyklu było po 32 a w III 31 , kumpel zrobił 3 cykle po 31,6 tucznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Z tego co czytam z arkusza to średni stan tuczników to 95 sztuk. a zakup warchlaków prowadzony jest trzykrotnie czyli utrzymujesz 3 x 100 sztuk rocznie. Brakująca piątka to zdechłe zwierzęta.

 

W arkuszu jest jasno napisane że zakup warchlaków jest trzykrotny także chów tuczników musi być trzykrotny.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

tutaj się kłania zrozumienie pojęcia średniej, a dokładniej chodzi o średnią arytmetyczną. W zadaniu jest napisane:

-rotacja tuczników w ciągu roku to 3 cykle po 105dni

+w ciągu roku zakup warchlaków prowadzony jest trzykrotnie

+średni stan warchlaków w roku 100sztuk

+średni stan tuczników w roku 95 sztuk

 

Wzór na średnią arytmetyczną to a=a1+a2+a3/n (wzór do tego konkretnego zadania)

a to jest średnia

a1,a2,a3- to są liczby(w tym przypadku ilość tuczników na jeden tucz)

n-ilość tych liczb( w tym przypadku cykli tuczu)

 

z zadania wynika że są 3 cykle czyli n=3

a =95 tuczników(średni stan tuczników w roku)

a1,a2,a3 to ilość tuczników w ciągu roku odchodowanych czyli nasza nieznana liczba, więc a1,a2,an jest równy X(nasza nieznana)

czyli wzór właściwy to a=X/n

95=X/3 mnożymy razy 3 aby pozbyć się ułamka(mnożymy obie strony)

95*3=X

285=X

stan tuczników odchodowanych w roku wynosi 285 (w ciągu 315 dni)

95 tuczników to jest stan średni w roku, bo w ciągu roku można odchować 3 cykle ale np. w pierwszym sprzedać 97 tuczników w drugim 93 tuczniki a w 3 cyklu 95 cykli i to też będzie średni stan roczny 95 tuczników.

 

Mam nadzieję, że łatwo to wytłumaczyłem ;)


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Tam też bierzesz stan średnio roczny nie ogólny odchów roczny. Płyta powinna mieć koło 70m a zbiornik koło 50? Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę, nie chce mi się teraz liczyć ;)


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tyle, a takie małe pytanie jeśli dzienna ilość łubinu była 11, 88 to czy mogłem zaokrąglić to do 12 i napisac gdzie to robie i wyjasnić wszystko? uznają mi to czy bedzie problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez karolcrf250r
      Chciałbym się dowiedzieć jakie są przedmioty w zawodzie technik agrobiznesu 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj