Marko-Fracek

uszczelnienie wom massey ferguson 6150

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam mam pytanie czy ktos wymieniał już uszczelniacze wałka wom w mf 6150 prosze o info jak sie do tego zabrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Popatrzec, odkrecic dekiel i już ? Jeśli to tak samo ja kw 3060 to jeden simering, 1 oring mały i od biedy 1 duży pod pokrywą ale to wg mnie nieistotny bo mozna troche silikonu pod pokrywe zapakować. U mnie tez leje ale zamiast wymieniac te części bede regenerował tulejke, na którą jest nabite łożysko... tulejka ma rowki wydrapane przez simering i zapewne temu ciecze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a nie zauważyłeś segiera koło wałka? Mi rozkopanie tego wczoraj zajeło 3 min. Zresztą i tak ten wałek musisz wyciągnąć 

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tryb spadnie trochę ale mam nadzieje że jakoś go założę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez otwor wlewowy jak sie patrzy to sa na tym walku 2 tryby i właśnie sie obawiam ze one spadna i bedzie problem z założeniem ich

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

wiesz... wydaje mi sie że MF to przemyslany traktor i jak coś da sie rozebrać od tyłu to nie trzeba składac rozbierając czego innego. Możesz poczekać pare dni to potwierdze... myslałem że taką tulejke przy simering da sie jakoś regenerowac ale slusarz odradził... musze kupic nowa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok to poczekam a powiedz czy jak przełączasz  półbiegi to masz szarpnięcia czy płynnie przechodzi i jeszcze mam mokra pokrywe pod sprzegłem czy rozbierałeś kiedyś to

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Półbiega to dopiero szukam w moim MFie bo ktoś mi go prawdopodobnie zakamuflował :D grubsza sprawa ;) Pokrywe pod sprzegłem też mam mokrą ale narazie olewam to.. jak bede szukał półbiega to sie uszczelni. Albo ze skrzyni, albo z wysprzeglika, czasem ze silnika może lac... ale akurat u mnie silnik po remoncie więc licze że trzyma olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek1986    0

Kolego co do tego wyjmowania wałka wom, to wykręć 2 z 4 śrub i wkręć w ich miejsce seme gwinty z zakontrowanymi naktętkami aż docisną Ci tryby.

Następnie zdejmij kontry i odkręć pozostałe 2 śruby i wyciągnij wałek.

Bez blokowania ten tryb może wpaść głęboko tak że bez rozbierania skrzyni go nie wyciągniesz.

 

Wiesz może które filtry w skrzyni zmienia się ci 500 Mth a które z olejem co 100 Mth?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok dzienki za info z tymi śrubami

 

z tego co wie w skrzyni wymiana filtrów i oleju co 1000 Mth i sa 3 filtry puszka wkład i ma dnie w skrzyni pod śruba na imbus tez jest wkład od sprzęgła

 

a odnośnie półbiegów to ja mam 4 i skrzynie dynashift 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie potrzebuje szybkiej pomocy podczas wymiany tarcz ręcznego spadł gdzieś pierścień segera i nie mogę go znaleźć na pewno gdzieś w środku jak zostanie stanie się coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj