Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wojtas

nawe zasady wypełniania wniosków w sprawie dopłat bezpośrednich

Polecane posty

karol    2

zmianowanie wchodzi od tego roku - bo w tym roku zaznaczacie na wnioskach (cała Unia Europejska tak ma od tego roku) .

pszenżyto nie jest ujęte więc nie zaznaczamy go.

Jest też problem jak ująć (jak wpisać we wniosku) trawy na gruntach ornych.... nik nie wie jak to zaznaczyć... nawet ARiMR a przecież płatność zwierzęca też do nich przysługuje.

mam takie pytanko: czy ten kto wymyślił ten nowy system jeszcze żyje?? :)

piootr    3

Z tymi PZ na gruntach ornych to chyba nie jest tak jak piszesz bo ja pytałem się w arimr to powiedzieli mi że PZ to tylko to co było w 2006 roku wpisane jako TUZ i tym sposobem mnie wk...

karol    2

TUZ jest od 2008 roku a w 2007 było PZ.... (to tak dla przypomnienia)

wpiszesz PZ na gruntach ornych i nie będziesz mógł zaorać tej trawy bo to wtedy będziesz miał Trwały Użytek Zielony i pozamiatane... a to przecież chodzi o to żeby można było zaorać tą trawe...

a jak za 3 lata zaorzesz to masz sankcje z powodu mniejszania TUZ-u

Wiadomość z agroFakt.pl

piootr    3

Dostałeś z wniskiem takie coś jak " Karta Informacyjna " i tam jest taka tabelka Suma TUZ w kampanii : i jest wyszczególniony rok 2007 i 2006 i powiedzieli mi że PZ będa do tych które były zaznaczane jako TUZ w 2006 r

Trzeba się brać za wypełnianie bo 34 mapki czekają na pomalowanie :)

sebe1033    64

a jak ktoś sieje pszenice cały czas ale stosuje poplony to co ? W Niemczech uważa się to za płodozmian a u nas?

lukas120    4

niewiadomo jak to wlaśnie jest ktoś zię dowiedział jak jest z tymi miedzy plonami ja wnioskuję ze trzeba zmieniac uprawu ale pożna przechodzić międzugatunkami zbóz dobrz żechociaż tule bo ziemniaki i żepak w naszym gospodarstwie stanowią 22%

piotr6340    0

Wrócę do tematu o zmianowaniu na polach przeznaczonych pod uprawę zbóż

czy można to jakoś ominąć czyli siać 4 lata to samo zbożne na polu np; żyto a nie co 3 lata.

Pomyliłem się i zasiałem 4 rok żyto i szkoda tego wszystkiego orać i na wiosnę mieszankę siać i właśnie nie wiem czy można to jakoś ominąć to zmianowanie ??

Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Vinci007
      Witam!

Zakładam nowy temat "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000  w ramach Prow 2014-2020"
      Na ten temat jest mało wiadomośći w necie, a program rusza już w I kwartale 2017 roku. 
      Każdy niech pisze co wie? Jakie wymagania, na jakie maszyny można dostać itp.

• Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?