robertsiwek15

czy to może być jersey

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Jersey

witam. Mam pytanko trzymam bydło na opasy kupiłem jakiś czas temu cielaka od gospodarza (jałówke). Teraz cielak ma 2.5 msc na moje oko ma za chude nogi . Daje poniżej foto . cZy to może być jersey a jeśli tak to w ilu procentach?

post-86458-0-76112300-1424772602_thumb.jpg

post-86458-0-92226000-1424772619_thumb.jpg

post-86458-0-80480300-1424772639_thumb.jpg

mora    14

W paszporcie nie ma wpisanego kodu rasy, sprzedawca Cię nie poinformował? Bardzo możliwe, że jest to krzyżówka z jerseyem.Przynajmniej 50%.Średnio trafiony zakup, jak na opasa- chyba,że zostawisz ją na krowę- wtedy tak.

Wiadomość z agroFakt.pl

padalec    13

Kod rasy w paszporcie to w tej chwili nic nie znaczy.A cielątko wygląda rzeczywiście na 50% jerseya.Na mleczko będzie dobra :)

konrad82    50

Na moje oko 50% jersey. Mięsnego przypomina tylko z koloru. nie bierz...

kupie silos na pasze!!!!

DARoROL    0

Moim zdaniem również uważam, że to Jersey, wycieliła mi się teraz 50%owa jałówka tej rasy, i umaszczenie ma podobne do Twojej też posiada takie małe białe łatki, wzrostem od sztuk HF trochę odstaje ale ilość mleka jest zadowalająca nie wiele mniej od jałówek HF

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez GrzegorzKrukowski
      Czy hodowcy  opasów  w Wielkopolscwe maja obowiązek stosowania takiej samej bioasekuracji jak hodowcy  trzody chlewnej.W związku z wystapieniem zagrożenia ASF chodowcy świń  zobowiązani są do spełnienia szeregu wymagań typu maty ,moskitiery ,prowadzenie spisu osób wchodzących do gospodarstwa ,pomijajac fakt ,ze jest to przerost formy nad treścią dochodzą mnie słuchy ,że również hodowcy bydła muszą zastosować  te same środki bioasekuracyjne czy to jest tak faktycznie czy tylko plotka ,jeśli tak to na jakiej podstawie prawnej musze się temu podporządkować?Może ktoś cos wie?
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez rolnikzwielkopolski12
      witam mam takie pytanie jaka pora roku jest lepsza na kupywanie cieląt słyszałem że gdy temp powietrza jest niższa jak 10 stopni to lepiej się powstrzymać od kupna . co sadzicie o tym ?? kiedy wy kupujecie cielaki ?
    • Przez Pawek21
      Witam mam okazje wydzierzawic laki(.w przyszlosci mysle o wpuszczeniu bykow na razie trzoda 😔😔) na razie bym myslal o sprzedazy siana I moje pytania to ile moge uzyskac beli siana z 2 pokosow z 23ha laki klasy 4 dosc wilgotny teren zwijac bede presa new holland br740 bele 125cm 
      I drugie pytanie jaki koszt szacujecie nawozy pielegnacja lak na 1ha
    • Przez rolnikzwielkopolski12
      Witam mam takie pytanie czy sorgo zasiane np po jęczmieniu ozimym wyda jakiś zadowalajacy plon, czy nada się na kiszonke  i jaką to może mieć wartość dla opasów. Chciał bym wiedzieć co sądzicie o tym i czy sialiście to już ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.