Polecane posty

grzesmaly    701

Witam troszke fora mi sie pomieszaly z tym pytaniem hehe nie moge znalesc nic na forum jak ustawic nadmuch w piecu defro optima plus mianowicie zamontowalem tymczasowo piec w domu obsluguje go starsza kobieta 70 lat mianowicie juz mam dosyc bo co pojade do niej to chebel i smole zdzieram z pieca ustawiam nadmuch jak naj mniejszy i dalej tworzy sie smola na sciankach juz przerobilem go tylko na dolne spalanie zatykajac jedno przejscie dymu moze to moj blad i powinienem ustawic nadmuch okolo 50% a nie 20% myslac ze cieplo nie bedzie uciekalo w komin ciag jest dobry piec dogrzany 70/65na powrocie w domu mam olejowe tak wiec nawet nje mam rozeznania co ijak paliwo stale troszke drzewa reszta wegiel piec jest pierwszy sezon po nastepnym zostanie przeniesiony do mojego warsztatu 120 m2 a tam pojdzie olej albo gaz z gory dzieki za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

moze masz mokry towar do palenia... tez sie moze tak robic... sprobuj nie zamykac wylotu do komina niech bedzie otwarty na cale i dmuchawe ustaw na okolo 40% reszte pieca zamknij i obserwuj co sie dzieje moze cos pomoze... pozdt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Mokre drzewo smołuje piec. Tego typu paliwo powinno byc sezonowane przynajmniej ze dwa lata.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

To samo dzieje sie na weglu i drzewie deski ze starej stodoly pod szopa jakies 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jaką masz instalację grawitacja czy podłogówka jakaś , jaka moc pieca i jaki metraż ma ogrzewać , nie jestem specjalistą ale nadmuch to strata energii  a sadza to zły stosunek tlenu do spalającego się paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Miedziowo- aluminiowe zadnej podlogowki piec ma 11kw na metraz 110m nadmuch robi robote bo ile mozna zagladac do pieca pompa wody tez jest


rozmawialem z kilkoma osobami i wegiel z tego skladu zekomo tez sie smoli w kuchniach weglowych i grzybkach w tym roku juz tego nie sprawdze bo bylem zmuszony wyjechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

wg  mnie za duży kocioł można się pokusić o zmniejszenie komory paleniska ale to szerszy temat ,mój 14kw ogrzewa prawie 200mkw  z lat 70tych i rzadko sie zdarza by chodził pełną parą( muszą być duże mrozy) , proponował bym wywalenie i zaślepienie otworu po dmuchawie( bo wywala za dużo ciepła i gazów a to przeciesz energia)  w komin i założenie miarkownika ciągu ( wystarczy mech. ok 100zł) sprawdzone i ekonomiczne , przy paleniu drewnem sosna i topola mam nalot sadzy  , ale przy węglu węglem kocioł w śeodku jest bielutki , oczywiście jakość węgla ma b. duże znaczenie  :)  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

wg  mnie za duży kocioł można się pokusić o zmniejszenie komory paleniska ale to szerszy temat ,mój 14kw ogrzewa prawie 200mkw  z lat 70tych i rzadko sie zdarza by chodził pełną parą( muszą być duże mrozy) , proponował bym wywalenie i zaślepienie otworu po dmuchawie( bo wywala za dużo ciepła i gazów a to przeciesz energia)  w komin i założenie miarkownika ciągu ( wystarczy mech. ok 100zł) sprawdzone i ekonomiczne , przy paleniu drewnem sosna i topola mam nalot sadzy  , ale przy węglu węglem kocioł w śeodku jest bielutki , oczywiście jakość węgla ma b. duże znaczenie  :)  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Dmuchawa ustawiona na 25% przyslona na dmuchawie przymknieta na polowe i to samo na kominie na drzewie jest lepiej ale na wengli to juz masakra smola jedna tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

 w komin i założenie miarkownika ciągu ( wystarczy mech. ok 100zł) sprawdzone i ekonomiczne , przy paleniu drewnem sosna i topola mam nalot sadzy  , ale przy węglu węglem kocioł w śeodku jest bielutki , oczywiście jakość węgla ma b. duże znaczenie  :)  :)  Potwierdzam to działa i piec marki DEFRO jest do tego przystosowany , mam taki piec i działa super . Polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

czyli nie jestem sam z miarkownikiem :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: plus dodatkowe powietrze nad opał z drzwiczek zasypowych i jest rewelka a dmuchawkę na półkę w garażu he he ;) a pro po jaka temp na piecu

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Na piecu mam 65/60 mikser robi robote nadmuch jest wlasnie w popielnik piec kupilem taki bo na takiego mialem kase aktualnie a bede go przenowil do warsztatu i zasilanie bedzie olejem przepracowanym z alternatywa wengla na bardzo zimne nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

piec jest  bdb poza tym coś jest nie halo , kocioł jest przewymiarowany temp 65/60 i sadza w piecu ;) ;)  to przy obecnej temp na zew. powinieneś mieć w domu +40 a dmuchawa robi taką robotę że pól ciepła leci w komin ,,,,,,,,pomału się gubię  moje zużycie na sezon 2m^ drewna kiepskiej jakości i 2,5t węgla średnio przez ostatnie lata  , staram się cie zrozumieć i

pomóc :blink: :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Na piecu mam taka temperature bo jest zalozony zawur 4drozny zwany mikser w domu na grzejnikach jest 35 stopni zuzylem w tym roku 1.5 tony i toche drzewa jakies 4 wrota wrota od stodoly

Moze szczyt stodoly jutro zona ma prywiesc wegiel z innego skladu lub zobaczymy na innym weglu jaki bedzie efekt bo jak rozmawialem z kolega co ma kuchnie i tym wenglem pali to tez wlasnie nazeka ze mu sie smola robi w na fajerkach i garkach a tam nadmuchu nie ma na czopuchu mam zrobiony zwykly termometr i temperatura jest tam jakies 80 stopni nie pamietam dokladnie

Edytowano przez grzesmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Panowie a teraz jak myslicie jak sie wypalil i jak zostalo w piecu wegiel sprawdzony wziety od kolegi co nim opala u siebie w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj