Ciapek005

domowy kurniczek z płyty OSB

Polecane posty

Ciapek005    2

witam wiosna idzie wielkimi krokami i mysłe nad budowa kurnika domowego z płyty OSB. w środku myśle ocieplic wełna lub styropianem co o ty myślicie ?? ile mogę trzymać tam kur ??  POZDRAWIAM 

 

Wymiary
 
Wymiary podstawy (łącznie z trzema celami do niesienia jaj) 125cm x 125cm
 
Wymiary wyższej części 125cm x 100cm
 
Wysokość od 90cm do 80 cm (spadek dachu 10 cm)
 
Wysokość nad ziemia 40cm
 

post-25289-0-36617500-1424715083_thumb.jpg

post-25289-0-97698700-1424715089_thumb.jpg

post-25289-0-03608100-1424715105_thumb.jpg

post-25289-0-07147500-1424715115_thumb.jpg

post-25289-0-47490000-1424715127_thumb.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

Nie polecam ocieplać w środku, tylko z zewnątrz i na to płyta albo siatka z klejem do styopianu. Po prostu kury wydziobią, zwłaszcza styropian. U nas na boku domu prawie cały wyżarły gdzie dosięgnęły, tak samo psią budę :P 


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Panowie a może podpowiecei. Planuje postawic taki kurnik 3x5m i planuje zrobić szkielet z drewna z zewnątrz blacha w środek wełna a od środka obic płytą. Czy taki kurnik będzie ciepły dla kur? Czy lepszy będzie z belitu murowany, ale wtedy już bez ocieplenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megalo    0

Lepiej płyta, płyta jest ciepła, a beton - już nie. Najlepiej dać płytę-styropian-płytę. Z zewnątrz gruba 2,2cm (castorama 65 zł/3m2), styropian piątka i cienka płyta w środku (0,8 - castorama 26zł/3m2). jestem na bieżąco, bo robiłam remont przed chwilą. Jeśli kurnik nie będzie stał na ziemi, to płyta zniesie warunki atmosferyczne. Jeśli na ziemi - rozejdzie się, rozklei już po roku. Wiem, bo dałam płytę, żeby podzielić duży kompostownik, po roku pękała w rękach. Koniecznie trzeba ją jednak pomalować z zewnątrz impregnatem (najtańszy kosztuje ok. 55zł/10l, ale tu wystarczy nawet 5l na dwa-trzy razy). Jakby dodatkowo taki kurnik stanął pod daszkiem - też by mu to nie zaszkodziło. Daszek to np. 4 stemple i kawałek pleksi. Poszukaj na olx, czy ktoś nie sprzedaje jakichś odpadków po budowie, sama tak sprzedawałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz38    4

poza tym co mówi megalo, z drewna zrobisz sam, bo elementy sobie kupisz i sam przytniesz i poskręcasz, tylko trzeba postawić w gorze (nie na glebie) bo szybko zgnije. a betonowy tj murowany raz że zimniejszy to i fundament trzeba lać i to solidny bo jak dasz za słaby / płytki to ci całość popęka. no i przy robocie masa energii potrzebna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj