kazus1989

czy c360-3p da radę pociągnąć beczkowóz 8000l

Polecane posty

mateusz1122    15

po rownym pewnie tak ale na sliskim i pod gorke beda problemy mam 4tys litrow i mf 255 czuje ze ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian912    86

to będzie ważyc z 10t wiec szczerze w to wątpię, przód ci będzie w górze latał.Chodź może jak byś go dociążył jeszcze to może by szlo albo nie łac dopełna
5tys to jest maks jak na 360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Dokładnie, 5 tyś to jest max. Ale zapewne znajdą się tacy co będą się przechwalać, że  ich 3p pociągnie beczkę 10 tyś  bez problemu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazus1989    0

Ogolnie nie mam doświadczenia ale kiedyś jechałem z 2 przyczepami kukurydzy ale nie pamietam jaka była waga

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

najlepiej kup sobie taka zeby ci 3p dal rade wszedzie bo moga byc problemy .

 

lepiej jesc mala lyzeczka a caly czas niz chochlą, narozlewac i narobic sobie wiecej roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazus1989    0

ja tez wolałbym mniejszą ale chcę robić usługę dla firmy która buduje drogę i minimum jest beczka 8000 l a ja mam c 360


Masy – wymiary – pojemności

  • Masa ciągnika gotowego do pracy bez dodatkowych mas obciążających – 2056 kg
  • Masa ciągnika gotowego do pracy z dodatkowymi masami obciążającymi, bez mas wody w ogumieniu – 2409 kg
  • Rozkład mas na oś przednią/tylną – 843/1566 kg
  • Długość ciągnika – 3610 mm
  • Szerokość ciągnika – 1800 mm przy rozstawie kół 1425 mm
  • Wysokość ciągnika z tłumikiem wydechu – 2050 mm
  • Rozstaw osi – 2172 mm
  • Prześwit z kołami standard – 440 mm
  • Dopuszczalna masa ciągnionych przyczep dwuosiowych z ładunkiem – 10 500 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

mialem 3p i sadze ze po rownym i twardym da sobie rade, natomiast bedzie problem jesli beczka bedzie na dolny zaczep-moze podnosic przod . drugi problem to kiepskie mocowania zaczepu -na pewno cos urwiesz,pare lat jezdzilem z mniejsza beczka i zdarzylo mi sie urwac uszy i sruby mocujace.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Powariowali. Zaczep nie jest wstanie przyjąć takiego nacisku a zakładam że to tandem. Nawet jeśli zapniesz to myślisz że przy takim nacisku na tylną oś ruszysz z miejsca? Wystarczy jedno koło beczki w dziurze 10 cm i po zawodach. Jak w polu ciągnąć 10 ton ciągnikiem który waży ledwo trzy i rozpada się pod trzyskibowym obracanym pługiem a przód do góry na dziurach podnosi kosiarka rotacyjna?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

:lol:  no i zaraz tu będzie sie działo hehe


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

po twardej drodze pojdzie )

wozilem gnojowke z chlewni i razem ze mna wozil gosciu c 385 bez napedu jest i beczka 10tys na tandemie mowil ze po polu idzie  po mokrym tezxD

a jechal na pusto z nia i nie moglismy sie minac to bal sie na pusto na orane wjechac haha;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

kiedyś jak nie było większego cięgnika jak 3p w gospodarstwie to tata ciągał nim dwie przyczepy ziemniaków na krochmalnie do Łomży i chodził więc i z beczką 8000 poradzi sobie tym bardziej że tylnia oś będzie dociążona nie to co z przyczepą


a i beczkę 5500 ciągało też się kiedyś 3p tzn mój tata bo ja za mały byłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

uchwyty od dolnego zaczepu tylko strzela, chyba ze masz stary typ jak w 40 tce ten taki z okragla flansza na okolo wom przykrecana, ten lepszy, bo te haki u mnie w prasie kostce pekaly na dziurach, w rozrzutniku 3 tonowym to tez co raz , juz je wymienialem kilkanascie razy, chyba ze czepiana na gorny zaczep to po asfalcie moze jakos delikatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

kiedyś jak nie było większego cięgnika jak 3p w gospodarstwie to tata ciągał nim dwie przyczepy ziemniaków na krochmalnie do Łomży i chodził więc i z beczką 8000 poradzi sobie tym bardziej że tylnia oś będzie dociążona nie to co z przyczepą

a i beczkę 5500 ciągało też się kiedyś 3p tzn mój tata bo ja za mały byłem

Mylisz pojęcia. Ciągnąć przyczepę dwuosiową to jedno a tandem to drugie. Układ zaczepowy 60-ki nie jest przystosowany na taki nacisk. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znajomy robiąc na fermie świń około 10 lat woził 60-tką gnojowice sobie na pola beczką 6tys na tandemie, i nic nigdy z zaczepem się nie działo. Jak było w miarę sucho wiosną to i na jesienną orkę wylewał, nie miał lekko ale za darmo towaru nie przepuścił  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

ale 6 tys to nie 8 , 2 tys to sora roznica + jeszcze masa beczkowozu bo przy 8 tonach na pewno bedzie masywniejszy co za tym idzie ciezszy. Moglo nic sie nie dziac, zalezy jaki mial zaczep. mogl miec ten 40 stkowy.

Seweryn ma racje, ciagnac 2 przyczepy dwuosiowe to jest co innego , nie ma nacisku na zaczep. Aby tylko ruszyc to jakos bedzie jechac. Sam C 360 ciagalem 4 ke z zakladkami i 6 z zakladkami podkladu z grzybów , moze tak ciezki jak zboze nie jest, ale ponad 10 ton to bylo lekko na 2 przyczepach , to najwyzej pod gorki sie na 4 wbilo i jakos szedl.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Co innego 10 T przeciągnąć z punktu A do B. Po twardym i płaskim. A zupełnie inna bajka jeździć, zawracać, cofnąć, ruszyć na piachu. Po takim użytkowaniu jak piszesz, do remontu MOŻESZmieć skrzynię, a już NAPEWNO silnik. Mnie zdarzyło się 360 3P przeciągnąć przyczepę (nie wiem jaki tonaż, zdaje się 10 T ładowności) wypełnioną po brzegi betonowymi elementami ogrodzeniowymi. Nie mam pojęcia ile to ważyło, ale ruszyłem na asfalcie (ubyło pewnie z 1 cm bieżnika) i uciągnąłem 70-80 m po twardej żwirówce. Dalej ani drgnął, na żadnym przełożeniu. Tak wiec wożenie 10T w twoim przypadku wydaje mi się wyprawą z motyką na słońce. (któryś z was brał jeszcze pod uwagę bezwładność masy wody w beczce wypełnionej do połowy? Wiecie jakie szarpanie przy ruszaniu i uderzenia przy hamowaniu?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

ale 6 tys to nie 8 , 2 tys to sora roznica + jeszcze masa beczkowozu bo przy 8 tonach na pewno bedzie masywniejszy co za tym idzie ciezszy. Moglo nic sie nie dziac, zalezy jaki mial zaczep. mogl miec ten 40 stkowy.

Seweryn ma racje, ciagnac 2 przyczepy dwuosiowe to jest co innego , nie ma nacisku na zaczep. Aby tylko ruszyc to jakos bedzie jechac. Sam C 360 ciagalem 4 ke z zakladkami i 6 z zakladkami podkladu z grzybów , moze tak ciezki jak zboze nie jest, ale ponad 10 ton to bylo lekko na 2 przyczepach , to najwyzej pod gorki sie na 4 wbilo i jakos szedl.

No nie wiem co lepsze - pociągnąć 6tys l po oranym + włączony wom czy 8tys l poutwardzonej powierzchni? A większej głupoty że ciągnik nie ruszy bo na zaczep napiera olbrzymi ciężar to nie słyszałem  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

 Zaczep w nim jest lichy, rozpada się pod dwurzędowa kopaczką do ziemniaków, max pionowy nacisk coś troszkę ponad tonę. Przyczepa tandem 8 ton ma nacisk na zaczep prawie dwie tony. 

Więc teraz sobie pomyśl ile ta blaszka wytrzyma, jakie działają siły gdy ciągnik próbuje ruszyć z takim ciężarem a nacisk na tylne koła jest daleko w tyle za ich osią. Dziura w asfalcie wystarczy, lekko pod górkę i stanie dęba.

Nie chodzi gdzie ciągnąć tylko jakie działają siły na ciągnik. Im większe tym gorzej dla niego. O to chodzi a nie dosłownie ruszanie.

Mniej obciążasz konstrukcję  i tak słabego ciągnika  przyczepą na dwóch osiach niż tandemem. Maksymalna masa ciągniętych przyczep 60-ka ma zdaje się 10.000 ale na zaczepie rolniczym tandemem o tej masie  nie jest wstanie bo nie pozwalają jej na to ograniczenia konstrukcyjne.  A wom co tu ma do rzeczy to nie wiem, poza tym że zabiera trochę mocy w ruszaniu nie przeszkadza.

 

Jak poczytasz trochę to już beczkę 6000 litrów dedykują do ciągnika o mocy 80 koni. 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

robiłem na drodze i chodzily 2 beczki po 7tys. jeden kon to zetor 7340 a drugi to poczciwa 12stka z przodem . zetor chodzil tylko po twardym bo jak bylo trzeba po piachu lac przed zagęszczeniem to nie dał rady tzn siadał a 12tka jakos szla to o 3p zapomnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Wuja robił na drodze to ciągał 1614 hts 10 tys to mówił ze jak było miękko albo kiepski żwir to siadał z pełna beczka wiec 3p z 8? Powodzenia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam do sprzedania beczkowoz Eckart 7000l duże balonowe koła , górny zaczep , wałek w komplecie , - Cena 17 000
      Sprzedam również Paszowóz Trioliet 2-1200 , 2 slimaki 12m3 , stan dobry , ślimaki zregenerowane,waga sprawna , wałek w komplecie , wysokość 2,5m  Cena 26 000
      Więcej informacji proszę pisać 
    • Przez zetek123
      Koledzy pomóżcie. Mam problem z pompą od beczkowozy, mianowicie kilka dni temu podczas pompowania pękła łopatka i zablokowała pompę, aż zadusiło ciągnik. Po rozebraniu i wymianie łopatek na nowe pompa wcale nie chce ciągnąć. Jaka może być przyczyna, czy nowe łopatki muszą się dotrzeć, czy coś pękło?
    • Przez oaxis3333
      witam posiadam beczkowóż na spółkę zakupiony przez rodziców sąsiada i moich teraz ten sąsiad nie chce mi go dac do uzytku bo mówi ze moze jedynie go odkupic albo odsprzedac bo nie chce spółek co zrobic aby on mi go wydał do użytku bo sam uzywa go 
    • Przez romi
      Stan bardzo dobry.Cena do negocjacji.Tel 89 6451928.
      Link https://www.olx.pl/oferta/beczkowoz-pomot-chojna-6700l-CID757-IDuBb0b.html
    • Przez EDGE98
      Witam 
      Posiadam beczkę hts 10000 l i mam problem z rozjechanymi kołami czy ktoś wie jak to naprawic? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj