BaDiKoWaL

Wykształcenie

Polecane posty

BaDiKoWaL    2

Witam jestem uczniem technikum informatycznego. Moja mama za 4 lata ma zamiar przejść na rentę strukturalną, a więc będzie musiała komuś przekazać to gospodarstwo. Potencjalnym kandydatem jestem ja, ale czy z wykształceniem informatycznym będę mógł przejąć ziemię? ;) Czy będę musiał kończyć jakąś rolniczą szkołę, czy może jakieś kursy?Pozostało mi jeszcze 4 lata ,ale wolę sie upewnić wcześniej. Proszę o jakieś sensowne odpowiedzi :) . Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

przejąć zawsze mozesz ale po tym technikum nie bedziesz mógł sie ubiegać o młodego rolnika i modernizacje gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby przejać gospodarstwo to należy mieć wykształcenie rolnicze (przynajmniej jakiś kurs), albo staż pracy w gospodarstwie przynajmniej 10 lat.


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaDiKoWaL    2

No właśnie a mi bardzo zależy na młodym rolniku. Chciałbym zacząć od modernizacji naszego gospodarstwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaDiKoWaL    2

No właśnie a mi bardzo zależy na młodym rolniku. Chciałbym zacząć od modernizacji naszego gospodarstwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

poprę @tommy66692 - zawsze możesz iść na akademię rolniczą - np na kierunku Technika Rolnicza i Leśna w Poznaniu masz specjalność informatyka w inżynierii rolniczej - i masz wtedy dwa w jednym - mozesz kształcić się w obecnym zawodzie i dodatkowo zdobyc wykształcenie rolnicze ;)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

w przyszlosci bedziesz mogl pracowac na gospodarstwie i jeszcze chodzic do innej pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ech narazie ucze sie na technik mechanik, wiec pozniej trzeba bedzie isc na ta akademie. Heh tylko jaki kierunek no i w miare lekki do przejscia ;)

a jak to jest z tym kursem rolniczym(podobno 3 miesiace) i sa papiery na rolnika jak to sie ma do wymogow UE??


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro pozostały ci jeszcze cztery lata, to radzę ci przejść do Technikum Rolniczego.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
A od którego roku liczy się staż w gospodarstwie.

od 16 roku życia.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaDiKoWaL    2

Tylko takie pytanko jeszcze: Czy w trakcie nauki w tej akademii rolniczej będę mógł przejąć gospodarstwo,oraz czy uzyskam status "młodego rolnika"? Ile czasu trwa nauka w takiej akademii? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko takie pytanko jeszcze: Czy w trakcie nauki w tej akademii rolniczej będę mógł przejąć gospodarstwo,oraz czy uzyskam status "młodego rolnika"? Ile czasu trwa nauka w takiej akademii? wink.gif

 

Przejąć gospodarstwo możesz w trakcie nauki (w jakieś szkole rolniczej) pod warunkiem że przed upływem 3 lat po przejęciu gospodarstwa zdobędziesz wykształcenie. Tak samo się tyczy premii dla młodego rolnika. Nauka w akademii rolniczej trwa 5 lat, z tym ze jest ona podzielona na studia pierwszego i drugiego stopnia.


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

studia na wcześniej wspomnianym przezemnie kierunku trwają pięc lat 3,5 roku studia inżynierskie i 1,5 oku studia magisterskie - wykształcenie rolnicze ma się już po tych 3,5 roku - jest to nowy system - system w którym ja studiuje są to tzw jednolite studia mgr które trwają 5 lat i uzyskuje się od razu tytuł mgr inż. ;)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

ale nie 10 lat. wystarczy wykształcenie średnie i 3 lata pracy w rolnictwie (opłacone w krusie oczywiście) krus można opłacać wstecz, za 3 lata wyjdzie ponad 3 tysiące, ale jak masz czas jeszcze to zacznij opłacać teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj