Zaloguj się, aby obserwować  
b0gdan

SDF przenosi produkcje do Chin?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
b0gdan    90

Jestem ciekaw kto z forumowiczów zaryzykuje kupno np Agrofarma 100 po uruchomieniu produkcji w chinach? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Made in China

 

większość przedmiotów z takim podpisem jest kiepskiej jakości ponieważ są robione przez najbiedniejszych>>tania siła robocza, tam u nich prawie każdy z ulicy może robić w takich fabrykach.

Sądzę że do składania takiego sprzętu jak ciągniki nie wezmą byle kogo..

Moim zdaniem jakość nie powinna się zmienić, a co więcej ceny sprzętu SDF zmaleją

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Moim zdaniem jakość nie powinna się zmienić, a co więcej ceny sprzętu SDF zmaleją

Jakość spadnie razem z ceną, jak we wszystkich "markowych" produktach made in China. Ciągniki będą eksportowane do krajów gdzie klienci mają mniejsze wymagania (bardzo możliwe że i do Polski). Manewr ma na celu redukcje kosztów produkcji (tania siła robocza) i ekspansje SDF na chiński rynek.

 

Nasz kraj już zalewa morze rzeczy wyprodukowanych w Chinach opatrzonych logo marek z wyższej półki. Kto by pomyślał że producent car audio Alpine będzie robił swoje radia w Chinach, a jednak! Robi z powodzeniem i nawet sprzedaje po niższych cenach ale to już nie te sprzęty co kiedyś. Podobnie będzie z traktorami, mimo gadki o normach jakości. Nawet na najstaranniej wykonany trzonek można byle jak nałożyć młotek który podczas pracy spadnie na głowe i zrobi guza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

... żeby tylko zrobił guza.

Ja zastanawiam się nad Samem Explorerem na PROW ,ale widzę, że nie ma sensu. Niestety chińszczyzna to chińszczyzna. Tam wszystko robione jest przez biednych ludzi, niekiedy nie mających odpowiednich kwalifikacji, a tutaj producent wyraźnie proponuje nam gorszą jakosc. Poza tym chyba widzieliście chińskie samochody po crash-testach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

czytam to i widzę same ogólniki .....

szczerze powiem jestem wielkim przeciwnikiem made in china!!!! ale to co piszecie są same ogólniki, powiem, że zawodowo na co dzień mam do czynienia z handlem z chinami (inna branża) i to że w chinach robi się badziewie to mit ..... owszem jest szajs za grosze, ale i są też obre rzeczy które odpowiednio są droższe i dobre ...... Prktycznie nie ma gałęzi przemysłu której by w chinach nie było .....

Proponuję zajrzeć sobie do komórek, sprzętu RTV, sprzętu komputerowego, nawet na metki renomowanych producentów ubrań i na wszystkim jest made in china.....

Ale powiem, że najgorszą rzeczą produkcji w chinach jest to, że z przeniesieniem producji idzie przeciek technologiczny ..... powiem na przykłacie good year, który u chińskiego producenta zrobił sobie serię opon, a po zakończeniu kontraktu chinczyk na formach i recepturze good year robił opony good ride ..... poprostu tam jest inna mentalność i stosunek do własności intelektualnej .... tam umiejętność podrobienia jest cechą porządaną (nawet rząd zachęca do "ściągania" nowych technologii) - słyszeliście o aferze maxtor jak na ich dyskach wyprodukowanych w chinach wykryto fabryczne oprogramowanie, którego celem było przesyłanie informacji na nich zawartych do chin!?!?! - szpiegostwo przemysłowe! Jeszcze jeden przykład, w zeszłym roku byłem na targach, gdzie włoska firma pokazywała swój unikalny długopis z opatentowanym mechanizmem, a potem w chińskim pawilonie znalazłem taki sam - IDENTYKO!

 

Co do tych ciągników o za kilka/kilkanaście miesięcy zobaczycie jakieś krzak ciągniki w których będą mechanizmy z SDF!!!

 

A co do tych chińskich samochodów to nie dziwcie się im, że miały problemy z crash testami, w europie klepie się autka od dziesiątków lat, a oni w parę lat zrobili od podstaw, jeszcze parę fabryk samochodów umieści tam swoją produkcję i zobaczycie chinczycy też będą mieli 5 gwiazdek w EuroENCAP!

 

W obecnym świecie technologicznym fabryce jest wszystko jedno gdzie stoi (udział człowieka to tylko znikomy procent (a może nawet promil) w ogóle), ważne jest to jakie się jej daje waunki do rozwoju - w chinach nikt nie patrzy na obciążenie środowiska, mają ulgi podatkowe, raje podatkowe, prawo pracy mają w nosie etc, a u nas sami popatrzcie chcecie mieć chlewnię i ile trza norm spełnić! Ilu urzędasów musi przyjść, ile trza przepisów i wymogów spełnić (włącznie z zatruwaniem rodowiska gazami!!!!!) - ostatnio naliczyłem, że gospodarstwo może odwiedzić co najmniej 11 inspekcji!! - no ale to już odbiegam od tematu.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

No to może niech nie dbają o środowisko wcale, bo po co. Będziemy najwyżej wdychac smog i życ po 40 lat.

U nas, to fakt, niektóre normy to przesada, ale jakieś muszą byc. Ja dalej jestem przeciwnikiem chinskich produkcji.

Miejmy jednak nadzieję, że jakosc, aż tak drastycznie nie spadnie jak w przypadku kilku procent chińskiej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja kupiłme ostatnio mandarynki w puszcze totalne badziewie patrze na kraj pochodzenia a tma CHRL masakra


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106
Made in China

 

większość przedmiotów z takim podpisem jest kiepskiej jakości ponieważ są robione przez najbiedniejszych>>tania siła robocza, tam u nich prawie każdy z ulicy może robić w takich fabrykach.

Sądzę że do składania takiego sprzętu jak ciągniki nie wezmą byle kogo..

Moim zdaniem jakość nie powinna się zmienić, a co więcej ceny sprzętu SDF zmaleją

pozdro

 

Chińczyki są pojętni, więc nie będą mieli problemu żeby na drewnianym kowadle drewnianym młotkiem ciągniki klepać ;] Zwróćcie uwage że wszyscy więksi producenci chą ciąć koszty produkcji i uciekają z produkcją do chin lub innych egzotycznych państw (ostatni przykład: NOKIA przenosi swoją fabryke z DDR-u do bodajże Rumuni) Poczekamy zobaczymy co z tego wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

No ale Rumunia to w końcu nie Chiny, to dużo bardziej cywilizowany kraj. To przecież Europa, podobnie jak Polska, tylko że trochę biedniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Teraz wiele firm np. z branży elektronicznej ma fabryki w Chinach czy na Tajwanie i jakość nie spada. Może tak będzie też z ciągnikami. Jakbym miał kasę to zaryzykowałbym kupno.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
No ale Rumunia to w końcu nie Chiny, to dużo bardziej cywilizowany kraj. To przecież Europa, podobnie jak Polska, tylko że trochę biedniejsza.

Taa... cywilizowani hehe. Jeszcze trochę i produkcja w Chinach nie będzie az tak opłacalna ( jednak dalej dużo bardziej niżgdzie indziej ), ponieważ Chińczycy też chcą teraz lepiej życ. A to telewizor by sie przydał itp, chociaż z drugiej strony patrzac jest ich tak dużo, że każdemu zależy na pracy,a że g.... zarabiają to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Chetnie kupie z Chin DF, Toyote ,elektronikę ,odziez i inne produkty o 30-40% taniej jak w Europie . Jezeli Unia nie naliczy cła ,vatu ,akcyzy i innych podatków to towary renomowanych firm wyprodukowane w Azji mogą doprowadzic do recesji gospodarczej w Europie.Mam klimatyzacje w domu , wieze Sony, sprzet gospodarstwa domowego ,Laptop i inne wyprodukowane w Chinach Malezji Singapurze i wszystko działa bez problemu,nie rozumiem dlaczego ludzie obawiają sie sprzetu z Azji.Podobnie bylo kilkanascie lat temu z samochodami i elektroniką z Japonii która obecnie ma fabryki i w Chinach i w USA, Mexyku jak i w Europie i jakość nie spadła a nawet Toyota z Turcji czy Lexus z USA są najmniej awaryjnymi samochodami na swiecie.Dzieki tanim produktom przemysłowym z Azji mozemy w Europiei w Polsce tez tanio kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ale nie porównuj Chin z Japonią, wtedy był to po prostu egzotyczny rynek, a teraz Chinach wiemy jak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Ja osobiście wolał już bym chyba kupić nawet i sprawdzonego Pronar-a niż takie chiński ciągniczek. Jednak jakość wykonania jest słabsza jak maszyna składana jest w jakimś "egzotycznym" kraju niż w cywilizacji. Na zachodzie ciągniki i nie tylko ale wszelkie rodzaje maszyn są składane przez ludzi po odpowiednich szkołach a w takiej azji, no cóż dadzą temu azjacie pensję aby tylko żył i sobie robi:/ Takie moje zdanie...


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Nie bagatelizował bym Chińczyków, ta sama sytuacja była kilka lat temu z produktami made in Korea i co ? Przez kilka lat robili wyroby ot takie sobie np. samochody, a teraz spotykając się z markami koreańskimi naprawdę widać jakość. Myślę, że za kilka lat podobnie będzie z wyrobami z Chin, to pojętny i pracowity naród, a jeśli do tego będą przestrzegane normy jakości, zresztą menadżerowie z SDF wiedzą co robią.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a to może to teraz te ubogie wersje agrofarm/agroplus itd są z chin? nawet obić na błotnikach nie mają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

No, ale w Korei itp. nie było takiej sytuacji jak w Chinach... Nie porównujcie tych państw, tylko dlatego, ze mają skośne oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ale to dopiero za 3 - 4 lata ma ruszyć ta fabryka więc czym się przejmujecie?

artykół z 2007 r więc jeszcze ze 3 -4 lata zanim to wszystko ruszy, a co do silników deutz to juz jest tam montownia silników deutz tzn w chinach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sayo300    0

ja nie rozumiem ludzi którzy uważają że przeniesienie produkcji do chin = spadek jakości jakoś na rynek amerykański auta mogą być produkowane w chinach i nikomu to nie przeszkadza w usa jest sprawdzany dany model i jak nie spełnia norm to odsyłają do poprawki ktoś kto się zna na samochodach może stwierdzić że te samochody są słabo wykończone w kabinie (bo są) materiały słabej jakości itp. ale co do jakości z montowania całego aut nie da się przyczepić i chciałem oświadczyć że w chinach istnieją tak samo wykształcone osoby jak w Polsce ja znam wiele firm które produkują rzeczy w chinach a potem tylko nalepki doklejają z nazwą firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

napewni nie jest tak że kraj pochodzenia nie ma znaczenia, bardzo lubie spodnie wrangler i każda para którą kupiłem była z INNEGO kraju, no ale najlepsze były z kraju pochodzenia czyli great britain, ale były i made in poland i made in maroko itd, tak samo z butami chociaż nie dokońca, bo nike z chin jakos jeszcze mi się trzymają, ale adidasy to było już badziewie, dlatego może nie do końca musi być gorsze wyprodukowane w chinach, ale jest ryzyko że będzie to gorszy produkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinuzz90
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!!
       

      Piszę ten temat aby zebrać wasze opinie na temat właśnie tej "Włosko - Niemieckiej" spółki. Jak to było naprawdę? Kto był pierwszy? Kto się na kim wzoruje? Kto kogo kupił? Kto jest liderem? Czy ta korporacja między tymi firmami ma jakiś cel - są jakieś plusy/minusy? Czy kiedyś wielka współka się rozpadnie?
      Nie chciał bym żeby temat był źle odebrany ale ja osobiście mimo tego, iż jestem osobą która posiada jeden z tych trzech marek ciągników patrząc na inną markę z tej spółki mam do niektórych spraw mieszane uczucia...
    • Przez tomn95
      Witam. Zakładam ten temat aby zachęcić was do dzielenia się swoimi propozycjami zmodernizowanych maszyn które znacznie poprawiają i ułatwiają efektywność pracy przy truskawkach.
    • Przez Bajek
      Czy ktoś mógłby podpowiedzieć czy jest w Polsce firma która produkuje obciążniki do felg pełnych SDF? Kupiłem nowy ciągnik i chcę go dociążyć bo jest strasznie lekki, i o ile z obciążnikami walizkowymi nie ma problemu, to na koła nikt nie ma w ofercie. Obdzwoniłem już chyba z 10 odlewni, a nawet szukałem u lokalnych dilerów, za każdym razem słysząc tylko że do tych felg nie mają obciążników...

    • Przez Wojtas3c
      Posiadam Same Silver 100.6 i potrzebuję zrobić hamulec ręczny. Od dołu skrzyni jest okienko z dojściem do hamulca postojowego. Spuściłem olej ze skrzyni i tylnego mostu około 60l i mam wgląd na klocki hamulcowe, które znajdują się na wale, tylko nie mam pojęcia jak je zdemontować ponieważ są już zjechane. Klocki te są przełożone poprzez okrągłe tarcze hamulcowe tzn. zasada jest taka że jeżeli zaciągam ręczny to wtedy zaciskają klocki tarcze hamulcowe na wale skrzyni. Tarcze hamulcowe są frezem osadzone na wale i moje pytanie czy one są osadzone na stałe czy na frezie powinny się przesuwać. Oczywiście wszystko pracuje w oleju.
      Poglądowy schemat https://sklep-agroland.pl/CZESCI-DO-CIAGNIKOW/Sektor-klocek-hamulca-recznego-jednostronny-0.171.5451.2
       
      Proszę o podpowiedź w jaki sposób zdemontować klocki i czy tarcze hamulcowe są przesuwne czy stałe na wałku.
       
      Pozdrawiam
    • Przez AchimR
      Jeżeli ktoś czegoś potrzebuje to w miarę możliwości mogę przesłać zdjęcia z katalogów części lub dokumentacji. Mam SDF Ed.26 z 2016 roku.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj