tak99

Jak ustawić rozsiewacz woprol?

Polecane posty

tak99    1

Cześć
Mam pytanie do uzytkownikow rozsiewacza marki WOPROL 1000 L. Jak ustawione macie łapki od talerzy jak wysiewacie np Saletre amonowa, i jaki numer dziury na 12m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak99    1

ok dzięki. Tylko z ta tabela na skrzyni jest trochę inaczej niż w rzeczywistości i myślałem ze ktoś mi odpowie jak jam go na stawił na odpowiedni nawoz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

W praktyce raczej nie ustawisz tego rozsiewacza na 12m, ponieważ będzie nierównomierny wysiew. Minimalna szerokość pracy to 15m a optymalna to 18,musisz załatwić sobie szersze lance w opryskiwaczu i będziesz pracował na jednych ścieżkach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Ten rozsiewacz to i na 10 metrów ustawisz ;) , siał ktoś nim Salmag ?? pod jaki rodzaj nawozu go braliscie na regulacji ?? dawke chce dać 300 kg/ha na szerokośc 10 - 12 m  , chodzi mi bardziej o ustawienie dawki bo niby granulacja podobna do saletrzaku ale ma wiecej procent granulacji wyzszej , ale znowu gęstosć jest nizsza :D  tak samo i Saletrosan ktoś siał ?? :D dawka 350 kg /ha , byłbym wdzieczny , predkość robocza 8km.h  z Ursusem c-360 bedzie jeździł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

a jakie macie zdanie opinie na temat tego rozsiewacza z firmy woprol chciał bym kupić taki 1200l lub 1600l i szukam opinii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

kupiłem na wiosnę saletrę i mocznik sieje równo tylko tabela dawkowania +- 15kg   


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez wlasnie nie wiem jak to ustawic. lapki pochowalem na 0. podnosze go na okolo pol metra od ziemi. obroty mam 1400. tak plus minus widze ze te 12 m wysiewa. saletre amonowa CAN sialem teraz mialem ustawiony wysiew na pozycji 3. wysialem okolo 250kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

zależy od traktora szybkości  masz jakiś kawałek pola 0,5ha  kalibruj i zapisuj i prędkość zmierz gps w traktorze chyba ze chcesz się tak bawić  

 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter1992    0

Ktos może wie jak wymienic olej w przekladniach w tym woprolu bo zagladalem pod spod ale nie widzialem zadnej sruby do spuszczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Witam ma ktoś zapisane jak ustawić rozsiewacz woprol saletra saletrzak saletrosan  mącznik ja sieje na 18m ale może być inny rozstaw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomaszNowak
      Koledzy co sądzicie o rozsiewaczach firmy Dexwal ??. Mam zamiar kupić rozsiewacz w najbliższym czasie i rozważam zakup Rozsiewacza TAJFUN WIBRO firmy dexwal, albo używanego Kuhn ewentualnie Rauch. Możecie mi doradzić.
    • Przez marcus93
      Witam;) tak jak w tytule postu, co o nich myślicie? ktoś posiada i czy nadają się do rozsiewania wapna węglanowego w zwykłej postaci? proszę o szybkie odpowiedzi, z góry dzięki;)
    • Przez PiotrFarmer85
      Czy warto zapłacić wiecej za amazonke czy raucha czy kupic polski towar z augustowa lub brzegu z poruwnywalnym wyposarzeniem i parametrami pracy
    • Przez Zmotoryzowany
      Witam.
      Jestem zainteresowany kupnem rozsiewacza vicon z tą rurką z tyłu lecz nie mogę znaleźć żadnych opini o nim.
      Byłbym wdzięczny jeśli ktoś wypowiedział by sie na jego temat.
    • Przez Marekmijewski
      Witam.
      Mam pytanie czy ktoś ma może Rozsiewacz wapna Amazone  ZG 8000 i wie ile to sypie na hektar. Interesuje mnie jak szybko trzeba jeździć oraz jakie obroty WOM jeśli mam ustawione na całą szerokość siewke, chyba że ktoś ma tabele wysiewu to był bym wdzięczny
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj