Arek9103

Claas jaguar 695sl mega + kemper 4500

Polecane posty

Arek9103    0

Witam forumowiczów!

 

Mam pytanie odnośnie sieczkarni Claas Jaguar 695 sl mega. Czy sieczkarnia ta bez większych problemów poradzi sobie z kemperem 4500? Czy mechanizmy są wystarczająco mocne by pociągnąć bez szkód kemper 4500?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Ta maszyna ma coś koło 400 koni? Spokojnie będzie śmigać z takim kemperem tylko potrzebne są obciążniki tylnej osi dla sprawnego poruszania się. No i konstrukcja gardzieli powoduje że nisko podnosi się kemper i przy głębszych bruzdach zawadza o ziemię nieco. Przy RU zaczep wygląda trochę inaczej i podnosi nieco wyżej i dodatkowo jest lżejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9103    0

Tak tam jest bez paru 400 km. Dzięki za informacje. Ru nie wchodzi w grę, bo słyszałem wiele niezbyt przychylnych opinii o nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw    0

Panowie 

poradzcie jaką przystawkę do claas jaguar 682 sl

mam rzędowy 4 ale wymaga on trochę pracy żeby smigał bezproblemowo

dlatego zastanawiam się żeby coś kupić fajnego, najlepiej takiego żeby za kilka lat przy wymianie sieczkarni nie trzeba było wymieniać też hederu

aczkolwiek bezrzędowy heder 4,5 może wykończyć ta maszynę? czy da sobie rade

?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

W niej siedzi motor ponad200 koni chyba tylko? Moim zdaniem champion 4500 to już dla niej za duzo bedzie bo jak wejdzie w dobra kukurydze to te 200 koni to jest nic na taka przystawke która sama w sobie wymaga wiecej mocy na samo napedzenie. Najlepiej wyremontuj stara 4 a jak juz zmieniac to konkretnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Kumpel jedzie takim zestawem bez problemów. Tylko ma problemy z kemperem bo musiałby go porządnie zrobić. A jakoś się za to nie bierze tylko doraźnie go łata. Ale Mega idzie bez problemu. Może mu tyłek trochę wierzga bo jednak swoje waży  4500. Ja mam też taki problem w jd. Mało obciążników na dupsku.

Edytowano przez Grześ

The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majjor    0

Witam mam jaguara 650 i po sezonie mam sporo pytań do znawców tematu np...wyskakujący błąd E-65 na wyświetlaczu który blokuje wyświetlacz jak to usunąć dodam że sprawdziłem bezpieczniki znajdujące się pod panelem wyświetlacza.

Edytowano przez Majjor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Fenol
      Czołem
      Nabyłem maszynę, chciałbym nią wykosić GPS, a że nie mam doświadczenia to chciałbym zapytać o kilka kwestii. 
      -czy można kosić żyto kemperem 4500? Czy ten kemper radzi sobie z żytem?
      -czy konieczne jest wyjęcie gniotownika i założenie tunelu czy też mogę rozsunąć walce i tak kosić?
      Przyznam że zależy mi na możliwości koszenia bez wymiany tunelu, mało mam na tą robotę czasu.
      -jaka powinna być grubość cięcia? 
      jakieś wskazówki w kwestii zbioru żyta czy traw?
      Z góry dziękuję.

       
    • Przez peewee1984
      Witam. Zastanawiam się nad zainstalowaniem w Jaguarze 690 SL instalacji do aplikacji zakiszacza podczas koszenia kukurydzy. Znalazłem na portalu taki zestaw:
      https://www.olx.pl/oferta/aplikator-zakiszania-pryzma-prasa-przyczepa-80-litrow-12v-fv-gw-ce-CID757-IDeUebB.html#85fc8da59d;promoted
      Pytanie do użytkowników, jak się taki sprzęt spisuje? Czy pompa elektryczna zda egzamin przy ciągłej pracy? Szukać jakiegoś firmowego sprzętu czy i ten spełni swoje zadanie? A może jakiś mały opryskiwacz zainstalować i napęd pompy zrobić silnikiem hydraulicznym? 
      Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj